• Sumár mládeže: Starší dorastenci opäť vyhrali, proti Pohroniu sa darilo aj pätnástke a mladším žiakom
Dorast / MFK Dukla BB / 31.10.2023

Počas posledného októbrového víkendu si starší dorastenci a žiaci MFK Dukla Banská Bystrica zmerali sily s rovesníkmi z FK Pohronie.

Devätnástka s druhou výhrou v rade

Naši starší dorastenci U19 po výhre 3:0 nad Michalovcami bodovali naplno aj v Žiari nad Hronom. V 27. minúte otváral skóre z bieleho bodu Samuel Greško a v samom závere dal výsledku konečnú podobu striedajúci Gabriel Kaliský, keď po rohovom kope zahranom zakrátko prenikol sprava hlboko do šestnástky a poslal loptu k ľavej tyči brány Pohronia. Nasledujúci zápas odohrá náš starší dorast v sobotu 4. novembra od 11.00 h v Prešove. Práve pred Tatran, na 12. miesto, sa naša devätnástka posnula v tabuľke po uplynulom víťazstve.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „V zápase sme boli od prvej minúty dominantným tímom, a počas celého zápasu to tak aj zostalo. Proti obetavej defenzíve súpera sme sa presadzovali ťažšie, napriek tomu šance pribúdali. Efektivita v zakončení je stále činnosť, kde je veľký priestor na zlepšenie a podnet do tréningového procesu. Družstvo si zaslúži pochvalu za výkon a mentálne nastavenie v tomto náročnom zápase.“

I. LSD U19 – 11. kolo – sobota 28.10.2023, 14.00 h – Žiar nad Hronom UT

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 27.Greško(pen.),90. G. Kaliský. ŽK: 32. Jakab, 68. Ivan.

Zostava MFK Dukla U19:Lukáč-Wallner,Baláž,Synak,Pinďura – S. Greško,Zachar-Mikušiak,Murín (C),Kuruc(71.Števonka) – Ševčík(54. G. Kaliský).

---

Pätnástka ukončila čakanie na výhru

Naši starší žiaci U15 po sérii prehier bodovali naplno proti rovesníkom z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Po úvodnom zásahu hostí otočili priebežný stav a po vyrovnávajúcom góle a červenej karte súpera využili početnú prevahu na strelenie ďalších dvoch gólov. Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu 4. novembra od 10.00 h na ihrisku MŠK FOMAT Martin.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Počas celého zápasu bolo vidieť, že chalani túžia po dlhom čase opäť vyhrať. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme začínali mať prevahu, vypracovali si veľké množstvo vyložených šancí, niektoré premenili, a tak zaslúžene vyhrali.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 10. kolo – sobota 28.10.2023, 9.30 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 4:2 (1:1)

Góly: 40. V. Pecník, 45. M. Kmeť, 71. Herédy, 77. Penksa – 37. a 46. Mánik. ŽK: 67. Rajnoha. ČK: 55. Rosenberg.

Zostava MFK Dukla U15:Tad. Auxt – Kapralov, Strečok, Šulek, Nátny (72. Jančiar), Gabriš (75. Králik), Penksa (C), Herédy, V. Pecník, Krajčovič (41. M. Kmeť), Kočvara (65. Kolárik).

---

Štrnástka Pohroniu podľahla

Naši starší žiaci U14 na súpera zo Žiaru nad Hronom nestačili, keď im nevyšiel podľa predstáv druhý polčas. Ďalší zápas ich čaká v sobotu 4. novembra o 12.00 h na pôde MŠK FOMAT Martin.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Zápas sme začali dobre, boli sme aktívni a nebezpeční pre súpera. Podarilo sa nám otvoriť skóre zápasu, znovu sme však po hrubej individuálnej chybe v defenzíve inkasovali. V druhom polčase sme chceli pridať a ešte zvýšiť tempo hry, ale naopak, nepochopiteľne sme začali byť pasívnejší ako súper, prestali sme byť dôrazní, prehrávali sme osobné súboje a zľahčovali sme si veci na ihrisku. Súper to využil a v druhom polčase bol lepším mužstvom ako my a zaslúžene vyhral. Ak chceme v budúcnosti takéto zápasy vyhrávať, potrebujeme byť koncentrovaní, aktívni a dôrazní celý zápas. Polčas na úspech nestačí.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 1:3 (1:1)

Góly: 8. Šimko – 10. a 48. Molnár, 51. Zurian.

Zostava MFK Dukla U14:Dohnálek – Lauko, Žambor (C), Holubčík (36. Rób. Holík), Lačný (46. Poljovka), Šimko, Lepieš, Záhorec, Macho, L. Pecník, P. Horváth (46. Kaštiel).

---

Trinástka dala deväť gólov

Naši mladším žiakom U13 sa v Žiari nad Hronom strelecky darilo, keď dali až 9 gólov a udržali si čisté konto. V nasledujúcom kole privítajú v nedeľu 5. novembra o 10.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne rovesníkov z Martina.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „Zápas nám vyšiel podľa našich predstáv, od úvodu  až po samotný záver sme na ihrisku dominovali. Podali sme dobrý kolektívny výkon s dobrou  kombinačnou hrou, ktorú sme dokázali pretaviť aj v góly. Súper si takisto zaslúži pochvalu za svoj herný prejav.Napriek výsledku sa snažili hrať stále kombinačne a aj pod tlakom mali snahu o konštruktívne riešenie.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 10. kolo – sobota 28.10.2023, 10.00 h – Žiar nad Hronom

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 0:9 (0:8)

Góly: 7. a 19. Blaško, 8., 25. a 31. Mikloško, 13. L. Ružbacký, 15. J. Ružbacký, 21. a 68. T. Kaliský.

Zostava MFK Dukla U13: Podmanický, R. Valent, Nemčok, Môc, Laco, Mikolaj (C), Blaško, Mikloško, Radoš, Kováč, Laššák, L. Ružbacký, Driečny, A. Čunderlík, Štubňa, Huťka, Múka, Baczigál, Flasik, T. Kaliský, J. Ružbacký.

---

Dvanástka proti Pohroniu taktiež úspešná

Naši mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách zdolali domáceho súpera z FK Pohronie o dva góly, a tak si pripísali tretiu výhru v rade. Štvrtú budú chcieť pridať v nedeľu 5. novembra od 11.30 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti rovesníkom z Martina.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Zápas sme nezačali vôbec ideálne a za chvíľu sme prehrávali 0:3. Chlapci však nezložili zbrane a bojovným výkonom sme dotiahli zápas do víťazného konca. Chlapci hrali so srdcom a nasadením, dostávali sa do veľkého množstva šancí, no nedokázali ich premeniť, a tak bol zápas napätý až do posledného hvizdu.“

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 7:9 (1:2)

Góly MFK Dukla U12: M. Valent 3, Kupec 2, A. Kmeť, Ďurčík, Ferenc, Bruncko.

Zostava MFK Dukla U12: T. Ferenc, Citara, Ďurčík, M. Valent, A. Kmeť (C), T. Čunderlík, Lameš, Modynets, Dobrík, M. Ferenc, Puzio, Fajčík, Gomboš, Kupec, Valuška, Bruncko, Rich. Holík, Tob. Auxt, Pirník, F. Greško, Švantner, Segeč.