• Tesne prehry starších žiakov, mladší bodovali v Lučenci
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 17.05.2022

Tesne prehry starších žiakov, mladší bodovali v Lučenci

z tréningu U14-ky

Cez víkend hrali majstrovské zápasy v najvyššej súťaži vo svojich kategóriách aj starší a mladší žiaci Dukly. Pätnástka so štrnástkou tesne podľahli v nadstavbovej časti o titul Prešovu, trinástka zvíťazila v Lučenci a dvanástka tam remizovala.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica 1. FC Tatran Prešov 2:3 (1:1)

Góly: 18. Králik, 62. Korčok (z 11m) – 1. Urban, 45. a 70. Valigura, . Rozhodoval: Kováč.

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák – Stupavský, Glemba, Rusňák, Skačan (55' Korim) – Stacho, Korčok, Vaňovec – Kobzoš, Pažout, Králik

U 15-ka Dukly odohrala duel s Prešovom v improvizovanej zostave. Zaskočil ju rýchly gól súpera už v prvej minúte. Dokázala však naň odpovedať po štvrťhodine hry s prispením hosťujúceho Valiguru a za stavu 1:1 si naši mladíci vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Keďže ich nevyužili, polčas skončil nerozhodným výsledkom. Po zmene strán išli opäť do vedenia Prešovčania, my sme však dokázali vyrovnať na 2:2 z penalty, ale napokon sa z výhry tešil súper, ktorý mal v závere viac síl a Valigurom strhol zápas na svoju stranu.

Tesnú prehru s Prešovom nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Na zápas sme nastúpili vo veľmi improvizovanom zložení, keď nám pre rôzne dôvody chýbalo 7 hráčov, a to viac si vážime, že sme boli favorizovanému súperovi viac ako vyrovnaným družstvom. Prvý gól sme dostali hneď z prvej akcie zápasu a chvíľu nám trvalo dostať sa do zápasu, pomohol nám šťastný gól na 1:1. Následne sme do konca prvého polčasu boli lepším tímom, vytvárali si veľké šance, len nám chýbalo kúsok rozvahy v zakončení, polčas mohol skončiť pokojne aj 4:1 pre nás. V druhom polčase nám už dochádzali sily, súper opäť išiel do vedenia, na ktoré sme ešte dokázali odpovedať, no po treťom góle sme už nemali síl ani čas na  vyrovnanie. Pozitívne hodnotíme charakter, ktorý chalani ukázali, a spôsob akým sa vysporiadali s okolnosťami, a zápas odmakali.“

Jupie – Košice 0:2, Žilina – Ružomberok 3:0, Vranov n. T. – Michalovce 1:4.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka v sobotu 21. mája o 10.00 hodine na pôde súpera, hostiť ju bude MFK Vranov nad Topľou.

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle ôsma priečka s troma bodmi za tri remízy, nás najbližší súper Vranov je na šiestej priečke so siedmimi bodmi. Na čele sú Košice s 23 bodmi a druhý Prešov, ktorý sme poriadne potrápili, má na lídra iba dvojbodové manko.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 1:2 (1:0)

Góly: 12. Ferenc – 42. Palša (z 11 m), 50. Illéš (vlastný), . Rozhodoval: Verdžák.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio – Kostúr, Valach, Bednarčík, Hajdúch – Illéš, Debnár – Čupka, Ferenc, Fuchs (55' Štefanovský) – Page (61' Lichý)

Štrnástka Dukly odohrala výborný prvý polčas. Ujala sa vedenia Ferencom a mohla pridať aj ďalšie góly, ak by chlapci nezlyhali v koncovke. Po zmene strán však prišli dve chyby, po ktorých súper otočil vývoj vo svoj prospech. Vyrovnal z penalty a druhý gól sme si dali vlastný. Vyrovnať sa nám následne už nepodarilo, chýbala nám práve predvedená kvalitná hra z prvého polčasu.

Tesnú prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Kým v tom prvom sme jasne dominovali, snažili sa držať loptu na svojich kopačkách, dobre sme sa pohybovali a kombinovali, ale hlavne sme si vytvárali gólové príležitosti, ktoré sme nie vždy dobre zakončili, až na jednu, z ktorej sme sa ujali vedenia po peknej krídelnej kombinácii, na konci ktorej bol Ferenc. Po góle sme naďalej hrali to, čo sme si povedali a do polčasu nám to aj vychádzalo. Chceli sme v tom pokračovať aj v druhom polčase, žiaľ realita bola úplne iná a na ihrisku bolo len jedno mužstvo ,bohužiaľ hosťujúce. Inkasovali sme po dvoch našich chybách. Aj keď sme sa snažili vyrovnať, súper si výsledok už ustrážil. Možno remíza by bola za predvedený výkon v prvom polčase spravodlivá. Za druhý polčas môžem mužstvo pochváliť za bojovnosť a nasadenie.“

Jupie – Košice 2:0, Vranov n. T. – Michalovce 1:4, Žilina – Ružomberok 1:6.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U14-ka v sobotu 21. mája o 12.00 hodine na pôde súpera, na východe republiky nás hostí MFK Vranov nad Topľou.

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly siuedma pozícia so siedmimi bodmi. Prešov je štvrtý a ma 16 bodov, Vranov je za nami na ôsmej priečke s dvoma bodmi. Lídrom je Ružomberok s 22 bodmi.

U13:

MŠK Novohrad Lučenec - MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 9. Vraniak14. a 43. Patráš, 63. Yanovskyi

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol – Krnáč, Bednarčík, Penksa, Jančiar – Kolárik, Kmeť, Lepieš, Pecník – Yanovski, Patráš (Auxt, Genči, Kočvara, Gábriš, Kubiš, J. Lomnický, S. Lomnický, Pizzolato)

Naši mladší žiaci z U13-ky neodohrali dobrý prvý polčas. Domáci sa ujali vedenia, nám sa však podarilo odpovedať vyrovnávajúcim gólom, čo bolo kľúčové. Po zmene strán hrali naši chlapci oveľa lepšie, vypracovali si šance a dvoma gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.

Výhru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„V prvom polčase sme sa málo pohybovali, nepresne prihrávali, súper lepšie kombinoval. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, kde sme lepšie bránili, nedovolili súperovi toľko voľného času ako sme mu dali v prvom polčase. Viac sme sa dostávali do kombinácie ako aj do nebezpečných situácií a zápas sme otočili v naše víťazstvo.“

Jupie – Podbrezová 12:0, Námestovo – Žilina 1:2, Pohronie – Zvolen 1:0, Ružomberok – L. Mikuláš 6:1, Martin – R. Sobota 14:1.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v 19. kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 21. mája10.00 hodine doma v Kremničke, kde privítajú Martin.

Naša trinástka je v tabuľke na šiestom mieste a má 26 bodov, Lučenec je desiaty so 16 bodmi. Martin je tretí s 39 bodmi.

U 12:

MŠK Novohrad Lučenec - MFK Dukla Banská Bystrica 10:10 (3:3)

Góly za Duklu: Kaštiel 5, Záhorec 2, Ďubek, Perichta, Horváth

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 2:1,1:2, 3:1,4:6

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Dohnálek, L. Bevíz, Šimko, Bodzík, Žambor, Holík, S. Bevíz, Poljovka, Drozd, Horváth, Kaštiel, Záhorec, Perichta, Ďubek, Stupavský, Búry

Remízový duel zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Odohrali sme dobrý zápas s vyrovnaným súperom. Bol to náš zatiaľ najlepší výkon, čo sa týka jarnej časti. V zápase sme si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Zlepšenie nastalo najmä v kombinácii, keď sme dokázali vyjsť z prehustených priestorov. O lepší výsledok sme prišli najmä kvôli nevynúteným chybám vzadu pri rozohrávke. Chalanom sa nedá uprieť snaha, no ku koncu stretnutia nám došli najmä fyzické sily, aby sme dokázali víťazstvo preniesť na našu stranu. Vzhľadom na priebeh je však remíza pre obe mužstvá spravodlivá. “

Pohronie – Zvolen 5:1, Ružomberok – L. Mikuláš 10:13, Jupie – Podbrezová 40:4, Námestovo – Žilina 1:27, Martin – R. Sobota 20:6.

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v osemnástom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 21. mája11.30 hodine doma v Kremničke, kde privítajú Martin.

Naša dvanástka je v tabuľke siedma s dvadsiatimi bodmi, rovnako má aj šiesty Lučenec. Martin je tretí, má 45 bodov. Prvá je Žilina s 51 bodmi.