• Tréner chlapcom za výkon poďakoval, gól obral MFK Dukla o cenný bod
Dorast / / 02.11.2019

Tréner chlapcom za výkon poďakoval, gól obral MFK Dukla o cenný bod

Aj tento záber zo zápasu MFK Dukla – Železiarne Podbrezová na ihrisku v Mičinej  dokumentuje, že zverenci Ľubomíra Faktora bojovali srdnato o každú loptu. V červených dresoch vidíme v súboji o loptu zľava do prava  Michala Milráda, autora gólu, Simona Sihelského a Jozefa Kandalu. Dorastenci MFK Dukla U17 zatiaľ získali počas 13. kôl 10 bodov a v tabuľke im patrí 9.priečka. Za nimi sú s 9. bodmi hráči MFK Zemplína Michalovce 11. miesto za 8 bodový zisk si držia zatiaľ chlapci zo Senice a 12. priečka patrí Popradu, ktorý zatiaľ získal 3 body.

Aj tento záber zo zápasu MFK Dukla – Železiarne Podbrezová na ihrisku v Mičinej dokumentuje, že zverenci Ľubomíra Faktora bojovali srdnato o každú loptu. V červených dresoch vidíme v súboji o loptu zľava do prava Michala Milráda, autora gólu, Simona Sihelského a Jozefa Kandalu. Dorastenci MFK Dukla U17 zatiaľ získali počas 13. kôl 10 bodov a v tabuľke im patrí 9.priečka. Za nimi sú s 9. bodmi hráči MFK Zemplína Michalovce 11. miesto za 8 bodový zisk si držia zatiaľ chlapci zo Senice a 12. priečka patrí Popradu, ktorý zatiaľ získal 3 body. Foto: Roman Reptiš

Na troch frontoch bojovali v posledný októbrový deň ligoví dorastenci MFK Dukla o dôležité body v dorasteneckej lige. Družstvo U19 hralo v Podbrezovej, časť Skalica, na umelej tráve proti svojim rovesníkom Železiarní Podbrezová a po kurióznom góle bol konečný výsledok najtesnejší 1:0 v prospech domácich.

Rozhodla o tom 34. minúta zápasu, ktorej predchádzal postupný útok chlapcov MFK Dukla pred súperovu šestnástku. Tam zahral veľmi pozorne v domácej obrane Samuel Ludha, ktorý získal loptu, z vlastnej šestnástky ju kolmicou predĺžil na voľného spoluhráča v strede poľa a ten po jej spracovaní poslal okamžite dlhý pas až na hranicu šestnástky , v ktorej bola pripravená brániť najmenej štvorica hráčov MFK Dukla. Brankár Michal Trnovský vybehol k lopte, z pravej strany ju pred útočníkom Podbrezovej odkopol na druhú stranu šestnástky tak nešťastne do päty vlastného obrancu Ivana Šteiningera, že lopta sa odrazila znova pred bránu, kde rýchlo nabehol útočník Podbrezovej Viktor Vondryska, aby o zlomok sekundy behom predstihol aj vracajúceho sa Trnovského do svojej brány a zasunul loptu pred ním do siete!

Do tej chvíle bol zápas vyrovnaný, ba práve v rozpätí 32. – 33. minúty podnikli zásluhou rozohrávok v strede poľa dve útočné akcie hráči hostí. Pravda, žiadna akcia či už z jednej, alebo druhej strany gólovo nevyzerala na zrelú.

Aká bola tá, z ktorej padol gól? Smolná? Smutná? Úsmevná? Nešťastná? Radostná?... Ťažko okomentovať. Vždy záleží na uhle pohľadu. Isto rozhodujúca pre celkový výsledok a stratu bodov pre kolektív MFK Dukla. V druhom polčase trvalo takmer 15 minút chlapcom v červených desoch, aby znova prevzali kontrolu nad loptou a dobrou rozohrávkou cez stred sa pokúsili výsledok zvrátiť. Herne sa im po mdlej štvrťhodine zámer plniť darilo, ale strelecky sú stále bezzubí, preto im patrí zatiaľ posledná – 12. priečka v tabuľke po odohraných 13. kolách. Pred Nimi sú chlapci MFK Zemplín Michalovce, ktorí tak isto ako MFK Dukla získali zatiaľ iba 3 body a v 13. kole podľahli v Bratislave Slovanu, ktorý sa prediera k druhej priečke 0:4. Zemplín má zatiaľ lepšie skóre o 2 góly. Ale rovnako ako Banská Bystrica strelecky impotentný útok. Každé zo spomenutých dvoch družstiev z dna tabuľky dalo za 13 kôl iba 7 gólov.

MFK Dukla to bude môcť odčiniť už v stredu 6. novembra na svojej tráve v Kremničke proti Trnave, ktorej podľahla v jej prostredí najtesnejšie 0:1 gólom z pokutového kopu.

Tréner Marián Strelec, ktorého sme požiadali o pohľad na situáciu v kolektíve, ktorý vedie spolu s Danielom Valachom povedal:

„Chlapcom som za odvedený výkon poďakoval. S kolegom sme na nich hrdí, že na umelej tráve odviedli aj v tomto zápase kus poctivej roboty. Príkladne, srdnato bojovali. Povedal som im, že mnohí majú pri dobrej tréningovej morálke a dodržiavaní životosprávy i herného nasadenia futbalový rast pred sebou. Zápas so šiestou Podbrezovou v tabuľke im to potvrdil. Väčšina chlapcov trénuje poctivo, viacerí majú dostatok vlastného chcenia a vôle posúvať kvalitu svojej hry stále vyššie. Na zápas s Trnavou sa budeme pripravovať tak, aby body zostali doma!“

V majstrovskom zápase proti Popradu hral v zostave MFK Dukla U17 na hrote René Horváth, už tradične medzi opory patril Richard Reptiš s číslom 5 v červenom drese. René Horváth ( na snímke druhý zľava) vo víťaznom zápase proti Podbrezovej pre zranenie chýbal. Aj ďalší hráč v drese MFK Dukla, Adam Lukáč( prvý sprava), bojoval v oboch stretnutiach srdnato.

Družstvo MFK Dukla U17 podľa slov svojho trénera Ľubomíra Faktora odohralo zápas v Mičinej proti U17 ŽS Podbrezová na hranici svojich možností.

„Naši chlapci príkladne bojovali a tým nahrádzali svoje technické nedostatky. Súper bol, síce, na lopte lepší, ale nám sa podarilo dať gól a tak sme konečne po čase znova vyhrali a posunuli sa do vyšších priečok v tabuľke.“

MFK Dukla – Železiarne Podbrezová 1:0(0:0) Gól dal v 47. minúte Milrád po spolupráci so Sihelským, ktorý hral na hrote útoku namiesto zraneného Horvátha.

MFK Dukla – Železiarne Podbrezová U16 1:2 (1:2) O výsledku zápasu bolo rozhodnuté v priebehu prvej štvrťhodiny. Hostia dali vedúci gól Patrikom Hanesom už v 11. minúte, ale domáci o chvíľu na to Jaromírom Knoškom vyrovnali na 1:1. Víťazný gól Podbrezovej vsietil v 17. minúte Varga. Bol to priemerný futbal, viac bojovný než technický.

Dôležitý bod zo Senice po „polčasovej“ trénerskej spovedi!