Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Tréner Ščasný pred Trnavou: Fanúšikom určite ponúkneme atraktívny futbal
A tím / MFK Dukla / 07.04.2023

Tréner Ščasný pred Trnavou: Fanúšikom určite ponúkneme atraktívny futbal

Tréner Ščasný pred Trnavou: Fanúšikom určite ponúkneme atraktívny futbal
Pred zápasom 4. kola nadstavby Fortuna ligy v rámci skupiny o titul sme sa rozprávali s hlavným trénerom MFK Dukla Banská Bystrica Michalom Ščasným, ktorý má na trnavský Spartak veľmi príjemné spomienky.

TRÉNERSKÝ KREDIT AJ VĎAKA TRNAVE, V B.BYSTRICI HO POTVRDZUJE

Hlavný tréner Dukly si spravil kvalitné meno na Slovensku práve počas pôsobenia v Trnave, keď najprv zastával pozíciu asistenta a potom bol aj hlavným trénerom. „Jedno nádherné obdobie, v pohárovej Európe to boli nezabudnuteľné zážitky a všetko sa zavŕšilo víťazstvom v Slovenskom pohári. Trnava je na Slovensku značka, stále bude fungovať, je to niečo podobné ako Sparta Praha v Česku. Ak človek urobí dobrý výsledok, tak mu automaticky rastie aj kredit,“ povedal nám prvotnú reakciu pred stretnutím, kde bude mať práve on z celej kabíny proti Spartaku najviac špeciálnu motiváciu. Minulosť už nikto z nás nezmení, Ščasný sa pozerá len a len dopredu. „Áno, mám proti nim špeciálnu motiváciu, ale skôr sa pozerám na našich hráčov, lebo sú úžasní. Chceme ich zlepšovať, klub funguje na výbornej úrovni a atmosféra v ňom je každým dňom viac a viac fantastická. Robím najlepšie svoju robotu ako viem, niekedy človek potrebuje šťastie, ale moje vnútorne potešenie je užívať si prácu s chalanmi na sto percent.“KONEČNE PO TRESTE NA LAVIČKE

Michal Ščasný si po odpykaní dvojzápasového trestu za červenú kartu ešte z duelu proti Dunajskej Strede konečne užije pocit viesť svoj tím z lavičky. Sám si triezvo uvedomuje, že nie príliš futbalové počasie na dátum 8. apríla nebude tým najlepším lákadlom, ale pre banskobystrických priaznivcov má krásny odkaz. „Počasie nevieme ovplyvniť. Som realista, nenosím ružové okuliare, ale určite Trnava bude mať za sebou najvernejších fanúšikov. My našim priaznivcom napriek zime určite ponúkneme atraktívny futbal, čo je podložené číslami. Podarilo sa nám uhrať dobrý výsledok v derby s Podbrezovou a verím, že aj hokejoví fanúšikovia po nešťastnom vypadnutí vo štvrťfinále prídu nás futbalistov tiež povzbudiť. Budem nesmierne rád, keď naši fanúšikovia prekričia tých trnavských. My sa im za to určite odmeníme dobrou hrou a verím, že aj tromi bodmi.“BEZ RYMARENKA

Realizačný tím do zápasu nemôže počítať s nasledovnými hráčmi. „Rymarenko pauzuje pre natiahnuté väzy v členku, bude dva tri týždne mimo hry. Richtárek má prasknutú platničku, Lupták s nami netrénoval a má určitý svalový problém. Nemôžeme počítať ani s Jackuliakom, Korošom a Hanesom,“ dodal Ščasný.

TAKMER 20 ROKOV

Výkop stretnutia je naplánovaný na sobotu 8. apríla od 18.00 bez prítomnosti televíznych kamier, avšak na platforme Voyo si môžete zápas pozrieť. Hlavným rozhodcom duelu je rozhodca Michal Očenáš zo Žiliny. Futbalisti Banskej Bystrice nemajú s týmto súperom lichotivú štatistiku, no pamätníci si budú archivovať najvyššie víťazstvo Dukly, ktoré sa zrodilo 22.mája 2004. V 32.kole ligy Banská Bystrica zdolala Trnavu 6:0.

Vzájomné zápasy z aktuálnej sezóny:

8. októbra 2022 Banská Bystrica – Trnava 0:2

24. júla 2022 Trnava – Banská Bystrica 1:2 (35. Polievka, 82. z 11m Depetris)

Najvyššie víťazstvo:

22. mája 2004 Banská Bystrica – Trnava 6:0