Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Cez víkend štartujú dorastenecké súťaže. U19 začína v Žiline
A tím / Miroslav Čief / 30.07.2020

Cez víkend štartujú dorastenecké súťaže. U19 začína v Žiline

Cez víkend štartujú dorastenecké súťaže. U19 začína v Žiline
Dorastenecké tímy MFK Dukla Banská Bystrica odštartujú cez víkend svoje súťaže. Mladší dorastenci U17 sa v sobotu na ihrisku v Mičinej stretnú s MŠK Žilina. Mladí Šošoni budú súperom aj našej U19, s ktorými sa stretnú v sobotu 1. augusta 2019 o 11:00 h na žilinskom hlavnom ihrisku. Pod Dubeň určite nepôjdu naši hráči v porazeneckej nálade, síce ide o aktuálneho dorasteneckého majstra. V marci sme s mladými Žilinčanmi prehrali na UT v Podbrezovej 1:2. Aktuálnu situáciu v tábore našej U19 nám priblížil ofenzívny záložník tímu Marek Výbošťok.

Prvá otázka smerovala na aktuálne rozpoloženie tímu. „Sme po ťažkej letnej príprave, ktorá bola fyzicky veľmi náročná, čo bolo badať aj na našich prípravných zápasoch. Tento týždeň sme sa zameriavali v tréningu na technické a taktické veci s loptou, ktoré chceme zúročiť v zápase, na ktorý sa už veľmi tešíme,“ začal rozprávanie mladý 18- ročný futbalista.

Pozvoľna pokračoval: „Nálada v šatni je výborná, všetci sa už tešíme na ligu. Nejaké veci máme natrénované, ale uvidíme v zápase, či sa nám to podarí zúročiť aj v prvom zápase, nakoľko súper je veľmi kvalitný. Ja ale verím v dobrý výsledok, do každého zápasu idem na 100 percent a každý zápas chcem vyhrať. Tréneri nás zodpovedne pripravujú na zápas, na tréningoch dolaďujeme taktické veci a tešíme sa, hráme predsa u majstra,“ pokračoval.

Zverenci trénerskej dvojice Daniel Valach – Marián Strelec pred súťažou odohrali niekoľko prípravných stretnutí. Marek Výbošťok nám o nich povedal viac. „Prvý prípravný zápas sme odohrali práve v Žiline, kde sme prehrali 2:3, pritom sme odohrali dobrý zápas, kde sme zahodili veľa gólových šancí, ktoré nás stáli lepší výsledok. Súper mal veľkú kvalitu, ale aj napriek tomu sme si dokázali vytvoriť veľa šancí, ktoré v lige musíme premieňať, ak chceme byť úspešní. Druhý prípravný zápas sme odohrali v Cinobani proti Košiciam s výsledkom 1:1. O tomto zápase môžem povedať, že sme boli lepším tímom, aj keď súper hrozil nepríjemnými útokmi, ktoré skončili gólmi z ofsajdu, avšak v zápase sme dokázali držať loptu na svojich kopačkách, a to by malo byť pre nás poučné, nepúšťať súpera do toľkých brejkov. Tretí prípravný duel sme odohrali na domácej pôde so Slovanom a prehrali sme ho 1:3. Súper bol kvalitnejší a zaslúžene zvíťazil, my sme pôsobili ustráchane. Generálku proti Interu Bratislava sme zvládli výsledkom 1:1, kde som nezasiahol do zápasu kvôli chorobe,“ rozprával.

Mareka sme si ako respondenta na rozhovor vyberali zámerne. Nielen, že patrí k herným lídrom tímu, ale má aj žilinskú minulosť. „V Žiline som hrával 4 roky, teraz som tu v Dukle druhý rok na hosťovaní. Poznám futbalovú silu Žiliny, hrá rýchly, moderný futbal s veľkým držaním lopty. My sa ale v zápase s ňou nebudeme chcieť len zatiahnuť dozadu a odkopávať lopty, ale práve naopak, budeme sa snažiť hrať futbal, byť zdravo agresívni, trpezliví a vytvárať si šance, ktoré musíme v zápase využiť, ak chceme byť úspešní,“ jednoznačne prehlásil.

Marek Výbošťok by spolu s Adamom Hanesom, Ivanom Šteinigerom či Jabubom Šimúthom mal patriť k oporám nášho tímu. Opýtali sme sa ho aj jeho súkromie a mladú, začínajú sa kariéru.

„Pochádzam z dediny Stožok z okresu Detva, kde som sa s futbalom začínal. Následne som hral v Detve, kde si ma všimol tréner Jozef Rusko a ako 10- ročný som potom chodieval do prípravky Dukly, pričom v Dukle som hrával do svojich 13- tich rokov. V tom období som chodil na regionálne výbery, kde si ma všimli tréneri z MŠK Žilina a v 13- tich rokoch som tam prestúpil. 3 roky v Žiline boli krásne a zároveň majstrovské, jeden rok tam bol pre mňa ťažký, keď som mal problémy s kolenami. Teraz som momentálne druhý rok v Banskej Bystrici na hosťovaní, kde aj študujem na Športovom gymnáziu. Moje ciele do nastávajúcej sezóny sú byť hlavne oporou tímu a futbalovo napredovať, aby som sa postupne prepracoval do A- mužstva. Mojim tímovým cieľom je pohybovať sa s tímom v prvej polovici tabuľky a verím, že naplníme radosťou klub, trénerov a aj našich rodičov, ktorí nás stále podporujú,“ zakončil.

MAREK OČAMI SPOLUHRÁČA ADAMA HANESA: „Myslím si, že Marek je najlepšie technicky zdatný hráč z nášho mužstva, je vidieť, že hral v Žiline, ktorá hrá technický futbal. Som presvedčený, že bude jedným z najväčších ťahúňov mužstva v sezóne. Keď bude na sebe makať, tak si myslím, že po sezóne sa prebojuje do A- mužstva Dukly a potom to už celé bude na ňom.“