• Aktuality
  • V Dukle vítame Dominika Veselovského
A tím / MFK Dukla / 08.02.2024

V Dukle vítame Dominika Veselovského

zdroj: MFK Dukla

zdroj: MFK Dukla

Ofenzívu MFK Dukla Banská Bystrica posilnil člen reprezentačného kádra do 21 rokov Dominik Veselovský.

 

Ofenzívny stredopoliar či krídelník prišiel pod Urpín na hosťovanie do konca sezóny s opciou na trvalý prestup. Vo štvrtok 8. februára dopoludnia absolvoval 21-ročný Martinčan prvý tréning v našich farbách. S akými ambíciami prišiel? „Z tímového hľadiska dostať sa do tej prvej šestky, hrať dobrý futbal pre ľudí, dávať čo najviac gólov. Z osobného hľadiska chcem pomôcť mužstvu finálnymi prihrávkami alebo gólmi,“ odpovedal Dominik Veselovský.

V jesennej časti Niké ligy nastúpil za DAC do piatich duelov a strelil v nich jeden gól. Tri štarty a jednu asistenciu si pripísal v Slovnaft Cupe. V minulej sezóne za 23 ligových zápasov zaznamenal 2 presné zásahy a 4 gólové prihrávky. Veselovský hráva najvyššiu slovenskú súťaž od sezóny 2019/2020 a na Žitnom ostrove pôsobil až doteraz, pričom prechodne naskakoval aj za druholigový Šamorín.

V Dukle stretol aj známe tváre. „S Maťom Rymarenkom som hrával v Dunajskej, takisto aj s Mišom Trnovským. S „Rymom“ sme si volali, dohadovali sme sa, že čo a ako. Pýtal som sa ho na podmienky, takže som vedel všetko. Aj s trénerom som bol v kontakte. Je to dobrý klub, aj keď som proti Dukle hrával, tak to boli dobré a vyrovnané zápasy,“ dodal Veselovský.

„Dominika Veselovského vítam medzi nami. Na jeho príchode sme pracovali dlhšie obdobie. Hľadali sme rôzne prieniky a kompromisy v rokovaniach s Dunajskou Stredou a som rád, že sme nakoniec dospeli k dohode. Dominik nám jednoznačne zvýši konkurenciu v mužstve. Prináša okamžite požadovanú hernú kvalitu, mladosť, perspektívu ďalšieho rozvoja, budúcnosť a nové alternatívy do ofenzívy,“ vyjadril sa k príchodu Dominika Veselovského športový riaditeľ MFK Dukla Jozef Mores.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Preview: Do Košíc ideme vydať zo seba maximum

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Sedemnástka remizovala s Popradom, starší žiaci víťazne vo Zvolene.

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Proti Trenčínu bodovala naplno sedemnástka

Čítať viac
A tím

Z Medzibrodu do 1. dorasteneckej ligy

Čítať viac
Dorast

V druhom kole Slovnaft Cupu nastúpime proti Osrbliu

Čítať viac
A tím

Do srdca defenzívy Dukly prichádza Ján Nosko

Čítať viac