Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • V Liptovskom Mikuláši nás čaká priamy súboj o čelo tabuľky
A tím / MFK Dukla (PR) / 01.04.2021

V Liptovskom Mikuláši nás čaká priamy súboj o čelo tabuľky

Štvrtkový tréning pred duelom s L. Mikulášom

Štvrtkový tréning pred duelom s L. Mikulášom

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly sa poctivo pripravujú na sobotňajší duel 23. kola druhej futbalovej ligy, ktorý odohrajú na pôde druhého mužstva tabuľky Liptovského Mikuláša. Náš tím je na čele súťaže s náskokom dvoch bodov pred aktuálnym súperom. Na jeseň sme vo Zvolene v divokom zápase s Liptákmi remizovali 4:4, tomuto scenáru sa určite budeme chcieť vyhnúť.

Minulú sobotu sa naša Dukla nabažila gólov, poslednému Popradu dala štyri a mohla pridať i viac. Nemenej dôležitá bola nula v kolónke inkasovaných gólov. Dobrú defenzívu si chceme preniesť aj do najbližšieho duelu s Tatranom Liptovský Mikuláš. Krajný obranca Marek Frimmel nám pred týmto meraním síl dvoch mužstiev z vrchu tabuľky povedal:

„Očakávam veľmi ťažký zápas. Liptovský Mikuláš je doma veľmi silný. Majú dobré štandardné situácie, na ne si musíme dať pozor. Treba vychádzať zo zabezpečenej defenzívy, ako tomu bolo v poslednom našom zápase s Popradom. Môžu rozhodnúť štandardné situácie, ale aj nemusia. Bude to o nejakých detailoch. My ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať, pripravujeme sa poctivo týždeň čo týždeň na každého súpera rovnako. Verím, že sa nám podarí získať tri body.“

V defenzíve si budeme chcieť udržať nulu a v ofenzíve sa vynasnažíme nejaký gól zdatnému súperovi dať. Stredopoliar Dukly Milan Kvocera sa blysol dobrým výkonom v predchádzajúcom stretnutí a dostal sa zaslúžene do zostavy 22. kola II. futbalovej ligy. Aj on sa na duel s druhým celkom súťaže teší:

„So zápasom s Popradom som bol osobne spokojný, ale vždy to môže byť lepšie. Mal som tam aj šance na gól, ktoré som nepremenil. Takže vždy to môže byť lepšie. Na duel s Liptovským Mikulášom sa pripravujeme ako na každý iný. Chceme tam na ihrisku odovzdať zo seba všetko a uvidíme ako to dopadne. Domáci majú nepochybne svoju kvalitu, keďže sa nachádzajú na vrchných priečkach v tabuľke. Je to pre nás dôležitý zápas, ale nám už ide v každom jednom o veľa, keďže máme tie najvyššie ambície.“

Milan Kvocera je našou novou zimnou posilou. Začal za nás hrávať na jar a postupne si svojimi výkonmi pýta väčšiu minutáž na ihrisku, k čomu poznamenal:

„Postupne si zvykám, udomácňujem sa tu. Mal som trošku problém s kondíciou, ale už sa to zlepšuje a snažím sa vždy odovzdávať na ihrisku zo seba maximum a pomôcť mužstvu.“

V Liptovskom Mikuláši sa hrá v sobotu 3. apríla16.00 hodine. Domáci Tatran vstupuje do duelu s jarnou bilanciou štyroch výhier a troch remíz s cieľom vyhrať a prevziať od nás prvé miesto v tabuľke. „Viem, že Liptáci majú obetavý tím, ktorý pracuje dobre v defenzíve. Takže bude ťažké dať im gól, ale my na to kvalitu máme a posnažíme sa i smerom dopredu,“ prízvukuje náš stredopoliar Kvocera.  

Súboj o čelo tabuľky medzi na jar nezdolaným Tatranom a našou vedúcou Duklou bude vysielať Futbalnet TV.

FOTOGALÉRIA (R. Bielik):