• Púchov sme zlomili v druhom polčase, tretie víťazstvo v rade
A tím / MFK Dukla (PR) / 19.03.2022

Púchov sme zlomili v druhom polčase, tretie víťazstvo v rade

Okamih z duelu Dukly proti Púchovu

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 21. kole druhej ligy zdolali na domácich Štiavničkách Púchov 4:1 a stále si držia v tabuľke druhú priečku a trojbodový odstup za vedúcou Podbrezovou. V stretnutí vynikla spolupráca dvojice Peter Mazan – Róbert Polievka, ktorú dobre podporil i útočník Jakub Šulc. V druhom polčase robila aktívna hra nášho tímu oslabenému súperovi značné problémy.

Od úvodu mala Dukla územnú prevahu, dominovala aj v držaní lopty. Hostia sa spoliehali na brejkové situácie a z nich i hrozili. Najnebezpečnejšia akcia súpera sa rodila v trinástej minúte, kedy sa dostala lopta za našu obranu, Pucheľ unikal, ale Hruška dobre čítal hru, vybehol až za šestnástku a zlikvidoval túto možnosť. My sme sa snažili zo strán i cez stred, ale do zakončenia nás obrana MŠK nepúšťala. Až v 26. minúte to vyskúšal Polievka z priameho kopu z 25 metrov a mieril tesne vedľa žrde. O tri minúty na to Richtárech spoza šestnástky natiahol brankára Strelčíka. Gólový moment prišiel v 36. minúte. Peter Mazan si v prieniku šikovne narazil loptu s Polievkom, ktorý mu poslal prihrávku ako na podnose a náš prv spomínaný futbalista sa v pokutovom území nemýlil – 1:0. Dobrú prácu odviedol pri tomto góle i Šulc, odstavil protihráča chystajúceho sa zasiahnuť. Následne Bystričania neuspeli s reklamáciami dvoch rúk obrancov Púchova v šestnástke. Súper ihneď ožil a vyrovnal v 40. minúte. Pucheľ sa presadil na ľavej strane, odtiaľ naservíroval parádnu loptu pred bránku, kde operoval pohotový a presný Ullman1:1. Dôležitý okamih nastal v 43. minúte. Ramón predviedol druhý hrubý faul na druhú žltú kartu, nasledovala červená a išiel predčasne pod sprchy.

V druhom polčase bystrickí futbalisti oslabený Púchov zlomili. Ten sa však dostal ako prvý do šance po zmene strán, konkrétne Michlík, keď z pravého rohu šestnástky mieril vedľa vzdialenejšej žrde. Dukla pohrozila v 55. minúte. Mazan našiel Polievku vo vnútri veľkého vápna a strelu nášho kapitána likvidoval pod brvnom Strelčík. O pár sekúnd Richtárech vyprášil rukavice gólmanovi MŠK z ľavej strany z uhla. Snažil sa i Slaninka, ktorý pekne prihral Polievkovi, strela nášho stredopoliara išla medzi žrde, no lopta bola napokon tečovaná na roh. Na opačnej strane sa dostal do zakončenia za našim pokutovým územím Krčula, mieril asi meter vedľa Hruškovej svätyne. Gólový okamih prišiel v 63. minúte. Migaľa hodil parádny aut na voľného Mazana, ten sa predral do veľkého vápna, šikovne posunul loptu Robovi Polievkovi a náš kapitán presne zakončil k žrdi – 2:1. Mali sme už jasnú prevahu, futbal nám chutil. Tretí gól sa snažil najprv pridať Migaľa, zakončoval ´placírkou´ , obranca hostí loptu napokon zblokoval. Parádny bol aj Mazanov center do tutovky na Polievku, ktorý pálil v šestnástke bez prípravy, žiaľ vedľa. Nebezpečne centroval i Migaľa pred bránku, kde operoval Franko, loptu  náš útočník ´štrajchol´, Strelčík s problémami zasiahol. V 78. minúte si faul vypýtal šikovne na kraji pokutového územia Mazan a penaltu premenil bezpečne Jakub Šulc3:1. V 82. minúte bolo 4:1 po strele Šulca, keď loptu brankár vyrazil pred seba a pred ním dobre operoval dôrazný Peter Mazan. Púchovčania mohli znížiť o dve minúty neskôr, pretože center z pravej strany našiel na hranici päťky Holiša, ktorý hlavičkoval tesne nad brvno. V závere mala ešte Dukla šance na piaty gól, konkrétne Mazan. Pri prvej strieľal spoza šestnástky, Strelčík nekapituloval a pri druhej v nadstavenej minúte gólmana MŠK pekne preloboval, ale lopta skončila tesne vedľa bránky.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Púchov 4:1 (1:1)

Góly: 36. a 82. Mazan, 63. Polievka, 79. Šulc (z 11m) – 40. Ullman. Rozhodoval: Ruc. ŽK: B. Ľupták, Willwéber – Ramón, Krčula, Pavlovič. ČK: 43. Ramón po 2ŽK. Diváci: 712.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať (46. Migaľa, 85. Kojnok), Pišoja, Prikryl, Slaninka – B. Ľupták, Richtárech (60. Franko) – Mazan, Polievka (85. Záhumenský), Sven Jurčišin (46. Willwéber) – Šulc

Púchov: Strelčík – V. Majdan, Ramón, Straňák, P. Mráz (73. Lacko) – Pavlovčík (73. Kapusniak) – Ullman (56. Krčula), Holáň, Michlík, Pucheľ (46. Pavlovič) – Hundák (56. Holiš)

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Musím povedať, že to bol dosť ťažký zápas, pretože Púchov bol v laufe. Pomohlo nám vylúčenie súpera na konci prvého polčasu. V druhom dejstve hrali hostia o jedného menej, my sme boli trpezliví a dali sme ten druhý gól. Pridali sme napokon aj ďalšie. Musím však povedať, že v prvom polčase hral Púchov veľmi dobre. Bolo vidieť, že sa posilnil o piatich hráčov, nie nadarmo vyhral tri zápasy za sebou na jar. Je tam vidieť rukopis trénera Vlada Cifraniča. Proti jeho mužstvu to bude mať každý súper ťažké. Ja verím, že my nadviažeme na tri naše výhry v rade a budeme i ďalej víťaziť.“

Peter Mazan, strelec dvoch gólov Dukly: „Bol to ťažký zápas. Vedeli sme, že Púchov je silný súper, iný než na jeseň. Obmenil polovičku kádra, prišli skúsení hráči. Nečakalo nás nič ľahké. To sa aj potvrdilo prvý polčas. Po našej aktivite dostali hostia napokon druhú žltú kartu, čo nám pomohlo. My sme sa v úvode trošku hľadali, ale dali sme vedúci gól. Potom sme inkasovali na 1:1. Máme charakterný tím, vedel som, že to zvládneme. Pomohli nám dnes i striedajúci hráči. Máme silný kolektív, čo sme potvrdili a v druhom polčase to už bolo v jasnej našej réžii. Čo sa týka spolupráce s Robom Polievkom, poznám ho ešte z čias, kedy som tu pôsobil sedem rokov dozadu. Je tu viacero kvalitných hráčov, pomaly už hráme na slepo. V tej útočnej fáze je to veľmi dobré, myslím si, že to už vidno aj na ihrisku.“

Róbert Polievka, strelec víťazného gólu Dukly: „Bol to ťažký zápas. Púchov k nám prišiel hrať futbal, čo na jednej strane je dobré, keď mužstvo chce hrať proti nám futbalovo, ale dovolím si tvrdiť, že dnešný zápas rozhodla červená karta. Do toho momentu to bol vyrovnaný zápas. Až červená karta naklonila misky váh na našu stranu a v druhom polčase sme prevahu dokázali pretaviť do gólov. Čo sa týka spolupráce s Petrom Mazanom, je to skúsený hráč a dokáže sa veľmi rýchlo prispôsobiť. Ukázal to na ihrisku. Mal pritom málo času, aby zapadol do nášho mužstva. Je to dobrý chalan, priniesol do tímu to, čo nám možno niekedy na jeseň chýbalo. Pri penalte sme sa dohodli, Kubo Šulc to chcel kopať. Pre útočníka je dobré, aby dával góly. Kubo sa predtým trošku strelecky trápil. Som rád, že dnes mu to vyšlo. Azda ho aj tento moment nakopne a bude viac gólovejší a pomôže nám k nášmu cieľu.“

Peter Mazan vľavo, Róbert Polievka na lopte

Ostatné výsledky:

Humenné – Petržalka 1:0, Bardejov – Dubnica 1:1, Podbrezová – Košice 3:1, Námestovo – Žilina B 0:0, Skalica – Šamorín 1:0.

PROGRAM:

Najbližšie čaká našu mestskú futbalovú Duklu duel 22. kola 2. ligy. V sobotu 26. marca sa o 14.30 hodine predstavíme na ihrisku súpera, hostiť nás bude KFC Komárno.

Poradie:

1. Podbrezová 52b, 2. B. BYSTRICA 49b, 3. Skalica 42b*, 4. Komárno 40b*, 5. Humenné 39b, 6. Košice 35b*, ...  11. Púchov 19b, 12. Dubnica 19b*, 13. Rohožník 18b*, 14. Bardejov 17b, 15. Slovan B 12b*, 16. Námestovo 3b*.

* - mužstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

FOTOGALÉRIA (autori Ľudovít Jakub Hroboň, Alexander Almáši):

Vianoce s Duklou

Na zvolenskom trávniku vyzveme MFK Skalica

Preview: Proti Skalici ideme potvrdiť dobré výkony z predchádzajúcich zápasov

Sumár mládeže: Mladší žiaci si poradili s Kysuckým Novým Mestom, vyhrali aj dievčatá

Tesná prehra v poslednom kole na pôde vicemajstra, všetky oči sa však už opierajú na play off o učasť v EKL

Dorast

Každý má rád chválu, fanúšik najradšej pekný futbal a víťazstvá svojich ( alebo o futbalovej sobote, po tejto sobote, ale aj o ďalšej futbalovej robote )