Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • V nedeľu v Šamoríne s cieľom opäťovne zasadnúť na čelo tabuľky
A tím / Miroslav Čief / 27.11.2020

V nedeľu v Šamoríne s cieľom opäťovne zasadnúť na čelo tabuľky

V nedeľu v Šamoríne s cieľom opäťovne zasadnúť na čelo tabuľky
Druholigová súťaž sa po dlhom prererušení rozbehla. V utorok a v stredu sa odohrali prvé zápasy, cez víkend nasleduje kompletné 13. kolo. Naša Dukla sa po viac ako mesačnej pauze predstaví na trávniku veľmi náročného súpera - v nedeľu 29. 11. 2020 sa v zápase s úvodným výkopom o 10:30 h predstaví proti FC ŠTK 1914 Šamorín. Pôjde o veľa. V neúplnej tabuľke sme na druhej priečke, zaiste nám bude chýbať zápasová prax a proti nám bude ťažký súper, ktorý je farmou fortunaligovej DAC 1904 Dunajská Streda - my však spravíme všetko pre to, aby sme nedeľný zápas zvládli a opätovne zasadli na čelo súťaže.

Celá Dukla má za sebou náročné obdobie. Posledný súťažný zápas sme odohrali v sobotu 10:10. 2020 vo Zvolene s Partizánom Bardejom (gól Vujoševič), neskôr bola druholigová súťaž z rozhodnutia Ústredného krízového štábu s účinnosťou od 15. 10. 2020 pozastavená. Nastalo futbalové ticho. Výnimku hrať dostalo len 5 najvyšších profesionálnych súťaží, vrátane Fortuna ligy. Druhá liga ostala stáť v kúte. Nevedelo sa, čo s ňou - či sa bude jeseň ešte dohrávať, alebo sa môže s (ne) pokojom uložiť na zimný spánok.

Našťastie, hrá sa. Našej Dukle ostáva odohrať 3 jesenné zápasy. V nedeľu sa prestavíme v Šamoríne, v stredu 2. decembra hráme vo Zvolene s KFC Komárno a v nedeľu 6. decembra 2020 sa predstavíme na ihrisku FC Petržalka. Je to pomerne ťažký žreb - berúc v úvahu fakt, že naše mužstvo má za sebou dlhú pauzu a ťažko možno očakávať, že sa ihneď predstaví na ihrisku v top forme. Hráčom v istej miere bude už v nedeľu chýbať zápasová prax, preto sa musia spoliehať na svoje zbrane - tímovosť a nasadenie s vkladom našich individualít.


V neúplnej tabuľke sme na 2. mieste s bilanciou 9 víťazstiev, 1 remíza a 1 prehra so skóre 37:16 a 28 bodmi. Na čele druholigovej súťaže je MFK Tatran Liptovský Mikuláš s 31 bodmi, má však odohrané o 2 zápasy viac. V stredu v predohrávke 13. kola zdolal Slavoj Trebišov 2:1. V nedeľu nás však akékoľvek víťažstvo dostane späť do čela tabuľky. To bude našim cieľom.

Zverenci trénera Stanislava Vargu sa už nemôžu dočkať zápasu. Po dňoch a týždňoch plných tréningov je tu konečne súťažné zápolenie. Šťastný z pokračovania súťaže je aj stopér a opora Dukly Patrik Prikryl. 'Áno, som rád, že po vyše mesiaci sa rozbieha zápasový kolotoč. Všetci sa na zápas v Šamoríne tešíme a sme radi, že konečne môžeme hrať. Nálada v tíme je výborná. Na Šamorín sa pripravujeme ako na každého iného súpera, očakávam ťažký a náročný zápas. Náš nedeľný súper má dobre vyskladané mužstvo, doplnené hráčmi DAC. Verím, že tento zápas zvládneme a vstúpime do reštartu tou správnou nohou.' Ponúka aj recept na súpera. 'Platí to, čo v každom zápase. Ak chceš uspieť, musíš byť vo všetkom lepší ako súper,' hovoril.


FC ŠTK 1914 Šamorín je v tabuľke na 6. mieste s bilanciou 5 víťazstiev, 1 remíza a 5 prehier so skóre 13:15 a 16 bodmi. Trénerom mužstva je Ján Blaháč. Mužstvo ním vedené absolvovalo na začiatku tohto týždňa prípravné stretnutie proti KFC Komárno, ktoré vyhralo 3:2. Góly: Rymarenko (11m), Veselovský, Čunta. V poslednom druholigovom stretnutí vyhral šamorín 1:0 po góle Sebastiána Nebylu. Tento mládežnícky reprezentant sa však v nedeľu v šamorínskom drese s určitosťou neobjaví, pretože bude k dispozícii DAC-u Dunajská Streda vo Fortuna lige. Šamorín je totižto farmou DAC a v jeho drese sa pravidelne objavuje 5 hráčov z fortunaligového kádra.

Brankárskou jednotkou tímu je Frederik Valach, bývalý reprezentant do 21- rokov, ktorý v lete prišiel z Petržalky. Ide o urasteného brankára s nadpriemernou druholigou kvalitou. V obrane sú stálicami Vladimír Fuják a Draško Marič- Bjekič. V zálohe je motorovou myšou Argentínčan Aldo Omar Baez, Špílmachrom tímu je Dominik Veselovský, mladík, ktorého si v Dunajskej Strede obľúbil bývalý tréner Peter Hyballa. Kreatívny je tiež v strede poľa Denis Jančo, na poste defenzívneho stredopoliara nastupuje Péter Nagy. Na krídle si musíme dať pozor na rýchleho Juraja Pančíka, bývalého hráča Podbrezovej. V nedeľu zrejme nastúpi aj Jakub Švec, ďalší rýchly futbalista, kmeňový hráč DAC- u. Najnebezpečnejším hráčom nášho súpera je však s určitosťou Jakub Čunta- aj on je rýchly, ťahový, má presné zakončenie a bol to on, kto nám dal v poslednom vzájomnom stretnutí 2 góly. Pozor si musíme dať pozor aj na útočníka Martina Rymarenka. Na hrote útoku hráva aj ďalši hráč Dunajskej Stredy, Ernest Boateng. Práve v útoku je najväčšia sila Šamorína. Hlavne v domácom prostredí hrá nepríjemný, nátlakový futbal.

Hlavným rozhodcom nedeľňajšieho stretnutia bude Michal Čiernik. Na čiarach mu budú pomáhať v pozícii 1. asistenta Anton Hrenák a 2. asistenta Tobiáš Pacák. Náhradným rozhodcom bude Patrik Papuča. Delegátom stretnutia sa stal František Nagy. Pozorovateľom rozhodcov bude Miroslav Makový.


V nedeľu nás nečaká ľahký zápas. Po dlhej pauze, bez hernej praxe a proti silnému súperovi nás čaká zaťažkávajúca skúška. Mužstvo trénera Stanislava Vargu však musí vedieť, že všetci priaznivci stoja pri ňom. Futbal akiste už všetkým chýbal a banskobystrické futbalové srdce môže opätovne zahorieť. Vyjadrujeme aj v ich mene podporu hráčom a celému realizačnému tímu a veríme, že zápas zvládneme k svojej spokojnosti. Nakoľko sa hrá bez divákov, priaznivci si môžu zápas pozrieť len cez priamy prenos na Futbalnet.tv. Dukla do toho!