• V Petržalke výborný futbal a zaslúžené víťazstvo MFK Dukla
A tím / Jozef Ivan / 14.10.2019

V Petržalke výborný futbal a zaslúžené víťazstvo MFK Dukla

Až 3 krát sa takto tešili po vsietení gólu do súperovej brány v zápase s Dubnicou futbalisti MFK Dukla, aby nakoniec stretnutie skončilo remízou 3:3. V kvalitnom výkone však pokračovalo celé mužstvo aj v stretnutí o majstrovské body s Petržalkou. Tam dalo 2 góly, radosť z nich bola veľká, ba ešte väčšia, že sa MFK Dukla dostala zásluhou víťazstva v kvalitne hranom zápaase na čelo tabuľky II. ligy. Foto: Samo Telúch

V trinástom kole druhej futbalovej ligy nastúpil MFK Dukla na umelej tráve v Bratislave - Petržalke proti FC Petržalka. Domáci hráči vybehli na začiatok stretnutia v špeciálnych dresoch na podporu Freďa Valacha, ktorý bol nešťastne zranený v domácom zápase proti Liptovskému Mikulášu.

Úvod stretnutia patril domácemu mužstvu. Aktivitou hýril predovšetkým ich kapitán Juraj Piroska. Práve tento skúsený futbalista svojimi prihrávkami vypracoval šance pre Čerňanského a Turčáka. Obrana MFK Dukla však pracovala spoľahlivo. V 10. minúte po dvojnásobnom rohovom kope nášho mužstva z ľavej strany išla lopta po hlavičke Staršieho nad domácu bránu a v 17. minúte Willwéber po štvrtom rohovom kope nastrelil z 12 metrov brvno domácej brány.

V 25 minúte sa po prihrávke Pirosku dostal do výbornej šance domáci Kosorín, ale jeho strelu v páde poslal do bezpečia Savič. Potom v 36 a 38 minúte prišla excelentná dvojminútovka nášho mužstva. Najprv Matej Starší po rohovom kope z pravej strany v zhluku brániacich domácich hráčov upratal loptu do siete a viedli sme 0:1. V 38 minúte na ľavej strane vyzvŕtal domácu obranu Polievka a z jeho prihrávky dal Jozef Dolný druhý gól -0:2.

Záver prvého polčasu patril mužstvu hostí, ktoré si umnou, technickou hrou dvojgólový náskok udržalo.

V úvode druhého polčasu si chceli domáci vytvoriť sústavný tlak, čo sa im však do 15 minúty nepodarilo. Po 15 minúte druhého polčasu si domáci predsa len ten tlak vytvorili hlavne zásluhou Pirosku, ktorý dobrými prihrávkami zásoboval rýchlonohých krídelných útočníkov. Paradoxne pri tomto tlaku mali hráči v dresoch MFK Dukla tri gólové šance.

V 68 minúte Kamenár vytlačil na rohový kop delovku Willwébera, v 73 minúte Dolného prihrávku v pokutovom území smerujúcu na Laksíka jeden z domácich obrancov zlikvidoval. Brankár Kamenár v 74 minúte zneškodnil dve tvrdé strely Polievku a o štyri minúty neskoršie Dolný uvoľnil Polievku, ktorý z päťky mieril nad domácu bránu. Podobne to bolo i v 81 minúte, kedy Polievkova strela išla tiež nad bránu hostí O štyri minúty neskoršie Hrudkayovu tvrdú strelu smerujúcu do brány po ľavej ruke Kamenára chytil domáci brankár s vypätím všetkých síl.

V závere zápasu mal šancu aj domáci Turčák, ale jeho strelu brankár Nôta za svoj chrbát nepustil. Zostávajúce minúty herne kvalitného stretnutia boli dohrávané pod kontrolou hry MFK Dukla. Do výborného rámca stretnutia prispel svojim výkonom aj rozhodca Micheľ.

FC Petržalka - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)
Góly: 36. minúta Starší, 38. minúta Dolný
Žlté karty: Kolčák resp. Holub a Gaško.
Rozhodoval: Kristián Micheľ. Diváci: 1022 prítomných.
Zostava MFK Dukla: Nôta -Starší, Gaško, Prikryl, Savič -Willwéber, Snitka - Holub ( od 79. minúty Hrudkay), Dolný, Polievka ( od 86. minúty Kolláti ) -Vaščák ( od 70. minúty Laksík).

Turnaj dorastencov O pohár SNP vyhral MTK Budapešť, všetci si ho pochvaľovali

Silnej Dunajskej Strede sme po dobrom výkone podľahli

Devätnástka tesne podľahla Trenčínu, hoci viedla o dva góly

Prestup Gorosita do MFK Dukla B.Bystrica je spečatený

Ženy vyhrali v Nitre, darilo sa aj dorastenkám

Triumfálny návrat Michala Faška: Nehanbím sa za to, že som prvýkrát v kariére po góle plakal