• Aktuality
  • V pondelok začala zimná príprava A-mužstva
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 19.01.2020

V pondelok začala zimná príprava A-mužstva

V pondelok začala zimná príprava A-mužstva
Mužstvo trénera Stanislava Vargu odštartovalo zimnú prípravu - v pondelok popoludní sa zišlo v takmer identickom zložení oproti jesennej časti. Manažment klubu okrem doladenia prípravných zápasov intenzívne pracuje na čo najlepšom servise okolo mužstva, vrásky na čele robia tréningové plochy pre A-tím či mládežníkov.

Zimný blok prípravy začal v pondelok 13.1. 2020. V súčasnosti s A- tímom trénujú aj hráči, ktorí sú na hosťovaniach v iných kluboch – Bača, Solivajs (Rakytovce), Môcik (Lučenec), ale aj hráči, ktorí sa s mužstvom pripravovali v letnej príprave, ale aktuálne nie sú hráčmi MFK Dukla – Cibuľa (Kalinovo), Macuľa (Kováčová). Individuálne, respektíve s kondičným trénerom sa pripravujú Vajda, Kolláti, Kupčík a Brodziansky. V úvode prípravy postihla choroba Patrika Prikryla a Jána Ďurča, ale jednalo sa o krátkodobé ochorenia. K mužstvu sa už pripojila nová posila, útočník Miladin Vujoševič. V budúcom týždni by mali prísť na skúšku dvaja defenzívni hráči z 3. ligy.

Hneď prvé prípravné stretnutie, ktoré sme mali odohrať vo Vítkoviciach bolo zrušené. Náš súper riešil nejaké interné problémy a uplynulý týždeň jeho hráči ešte netrénovali. O konfrontáciu s Vítkovicami však nechceme prísť a tak sme so súperom dohodli predbežný termín v druhej polovici februára. Prvý prípravný zápas teda odohráme v Zlatých Moravciach v stredu 22.1.2020. V súčasnosti trénujeme v Kremničke a Radvani, v budúcom týždni sa presunieme už aj na umelú trávu do Zvolena.

Program prípravných zápasov:

22.01. Streda 12:30 FC ViOn Zlaté Moravce – Dukla (Z. Moravce)

25.01. Sobota 16:00 Dukla – FK Rakytovce (Zvolen)

29.01. Streda 12:00 FK Senica – Dukla (Senica)

01.02. Sobota 15:00 FC Nitra – Dukla (Nitra)

05.02. Streda 16:30 MŠK Novohrad Lučenec – Dukla (Lučenec)

08.02. Sobota           1.FC Tatran Prešov – Dukla (Ružomberok)

12.02. Streda 11:30 FK Fotbal Třinec – Dukla (Třinec)

15.02. Sobota 14:00 Dukla – FTC Fiľakovo (Zvolen)

19.02. Streda              MFK Vítkovice – Dukla (Vítkovice)

22.02. Sobota 14:00 Dukla – Veľké Ludince (Zvolen)

29.02. Sobota 16:30 MŠK Žilina B – Dukla (Žilina)

Na margo prípravy sa vyjadril funkcionár MFK Dukla Banská Bystrica Peter Krnáč. „Prebiehať bude hlavne v domácich podmienkach a založená bude predovšetkým na prípravných zápasoch. Momentálne je naša infraštruktúra taká, aká je. Musíme hľadať domov na okolitých ihriskách. Do prípravy sa zapojili všetci hráči, ktorí absolvovali aj jesennú časť súťaže, keďže majú platné zmluvy. Obzeráme sa aj po posilách, káder chceme doplniť o dvoch hráčov, aby sme ho skvalitnili. Ako iste fanúšikovia zachytili, máme už aj prvú posilu, stal sa ňou útočník Miladin Vujošević, ktorý prišiel z Dubnice,“ konštatoval.

Kvôli rekonštrukcii štadióna na Štiavničkách budeme musieť odohrať svoje domáce zápasy zrejme vo Zvolene. Jednania na túto tému pokračujú. „V priebehu januára a februára máme za cieľ vykonať všetky administratívne úlohy, aby sme dostali od SFZ certifikát na odohranie súťažných stretnutí vo Zvolene. Trénovať budeme určite aj tam, väčšinu procesu však absolvujeme v Kremničke a na umelej tráve v Radvani. Okrem toho sa budeme pripravovať v Nemciach vo Fit Factory pod vedením kondičného trénera Romana Švantnera, kde sa zameriame na silu a kondíciu.“ dodal.

Potešiteľnou správou pre banskobystrických futbalových fanúšikov je fakt, že jar v dres MFK Dukla odohrá náš najlepší strelec, krídelník Róbert Polievka. „S určitosťou môžem povedať, že minimálne do leta zostávam v Banskej Bystrici a chcem pomôcť klubu čo najviac. Momentálne som pripravený jedine na to, že budem hájiť farby Banskej Bystrice. Tak, ako Dukla pomohla mne, tak isto chcem pomôcť ja teraz Dukle. Myslím si, že ešte stále jej mám čo vracať. Mojim hlavným cieľom je, aby sme boli úspešní ako mužstvo. Z osobného hľadiska je prvoradé zdravie. Samozrejme, rád by som strieľal góly aj naďalej, ale oveľa dôležitejší je tímový úspech,“ hovoril po jeseni náš 11- gólový kanonier.