• MFK Dukla je už istým jesenným víťazom
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 02.12.2020

MFK Dukla je už istým jesenným víťazom

Hráči MFK Dukla sa tešia z gólu Adama Hanesa. Foto: Samo Telúch, Športová agentúra DUKLA

Na „domácom“ štadióne vo Zvolene hostili v stredu 2. decembra 2020 futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica, v 14. kole II. futbalovej ligy, KFC Komárno.

Na štadióne vo Zvolene hostili v stredu 2. decembra 2020 futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica, v 14. kole II. futbalovej ligy, KFC Komárno.

Úvodné minúty zápasu patrili Dukle. Už v 1. minúte sa pokúšal ohroziť hosťujúcu bránu domáci Hanes. Jeho strela išla mimo ľavej žrde. V 10. minúte zahrával Migaľa 1. rohový kop z pravej strany. Po jeho zahratí Noskova strela hlavou smerovala pod brvno ale dobre postavený brankár Grujičić loptu vyrazil na ďalší rohový kop. Potom v rozpätí 1 minúty kopala Dukla ďalšie 2 rohové kopy. Pri 3. rohu z tej istej strany, dobre postavený Nosko, pred bránou, hlavou predĺžil loptu na úplne voľného Prikryla pri dlhšej žrdi a ten z ľavej strany nezadržateľne vsietil pod brvno, do opustenej časti brány, 1. gól – 1:0.

14. minúte, po centri Dolného z pravej strany, trafil brvno hosťujúcej brány hlavou Nosko, lopta ešte 2x preletela popred bránu z jednej na druhú stranu, až napokon odrazenú loptu dopravil Hanes z 10 m k pravej žrdi za chrbát bezmocného brankára Grujičića – 2:0. Bol to jeho 1. súťažný gól za A-tím MFK Dukla v II. lige.

Dukla naďalej diktovala tempo hry. O 3. gól v hosťujúcej sieti sa postarali aktéri najfutbalovejšej akcie zápasu, 3x na 1 dotyk, ako z Ligy majstrov, keď Frimmel vysunul po čiare Jožka Dolného, ktorý loptu prikryl a tým potiahol až k centru na úrovni šestnástky, ktorý v 18. minúte perfektne zužitkoval Lukáš Laksík, ktorého tvrdý halfvolej od trávnika vyššie k pravej žrdi bezmocného brankára Grujičića bol nechytateľný – 3:0. Dukla dala 3 góly za 8 minút.

O sporadické útoky sa pokúšali i futbalisti Komárna. V 21. minúte potiahol akciu po ľavej strane hosťujúci Janso. Jeho centrovanú loptu do domácej šestnástky, najprv Nosko a po ňom Prikryl, odvrátili pred nabiehajúcimi hráčmi Komárna do bezpečia.

V 27. minúte stretnutia domáci Willwéber hrajúci 1. jesenný zápas od úvodných minút, zaznamenal pekný, a najmä futbalový, 4. gól. Predchádzal mu pokus o uvoľnenie sa a vystrelenie Jožka Dolného za ľavou hranicou šestnástky, čo nevyšlo a tak posunul asi 2 m dozadu loptu voľnejšiemu Willwéberovi, ktorý sa pozrel na bránu, že vystrelí ľavačkou, loptu si ale napokon pri otočení sa dovnútra ihriska prehodil na pravú nohu, pozrel sa znova kde stojí brankár a z 20 metrov, perfektnou, nie pomalou, technickou prízemnou krížnou strelou k vzdialenejšej ľavej žrdi brankára, mu nedal žiadnu šancu – 4:0.

V 37. minúte sa Dolný pokúsil nahrávkou do uličky vysunúť Laksíka. Ten však na prihrávku nedosiahol. O minútu neskoršie unikol po pravej strane hosťujúci Krela. S jeho centrom do domácej šestnástky si banskobystrickí obrancovia poradili a odvrátili loptu do bezpečia, keď najmä poslednú ťažkú hlavičku na odvrátenie nebezpečenstva zvládol Prikryl.

V 40. minúte sa po druhýkrát presadil mladý Hanes, ktorý po výbornej kolmej prihrávke Prikryla z pol ihriska zvýšil rutinérsky vedenie Dukly, keď umiestnil loptu, síce ďalej, ale opäť k bližšej pravej žrdi – 5:0.

Do konca 1. polčasu zaujali ešte 3 akcie. Pri prvej center unikajúceho Jansa dobre zablokoval Migaľa. Pri druhej Dolného strela z 20 metrov smerovala vysoko nad bránu hostí a pri tretej strela hosťujúceho kapitána Domonkosa z 13 metrov išla nad bránu domácich.

Do 2. polčasu tréneri oboch mužstiev vystriedali po 2 hráčov. V hosťujúcom kolektíve namiesto Matića nastúpil Zemko a namiesto Doktoríka Adayilo. V domácom kolektíve namiesto Hanesa prišiel Tóth a namiesto Willwébera Polievka, ktorý prebral od Laksíka aj kapitánsku pásku.

Zdalo sa, že tieto striedania viac prospeli hosťujúcemu kolektívu, avšak vyzeralo to tak, že Dukla už mala nahraté a nechcela za jasného vedenia, rozumne, nič riskovať.

V 52. minúte sa na ľavej strane pred domácim pokutovým územím rozhodol pre strelu hosťujúci Domonkos. Jeho strelecký pokus zablokoval Migaľa a po jeho odrazenej lopte opakovaná strela Domonkosa skončila v náručí brankára Hrušku.

V 56. minúte na hranici hosťujúcej šestnástky povozil domáci Polievka 4 brániacich hráčov hostí – až to prehnal. V poslednej chvíli mu loptu, pripravujúcu si na strelu, zobrali. V 56. minúte sme boli svedkami úniku Dolného po pravej strane a jeho centri na Polievku, ktorému lopta odskočila od nohy.

O 2 minúty neskoršie si identickú situáciu vymenili. Po pravej strane ušiel Polievka, prihral Dolnému a ten z 13 metrov mieril nad hosťujúcu bránu. V 59. minúte to bol opäť Dolný, ktorý smeroval prihrávku do pokutového územia na Laksíka. Ten však na ňu nedosiahol a brankár Grujičić ju bez problémov chytil. V 61. minúte ušiel domácej obrane na pravej strane Krela, posunul si loptu do stredu šestnástky a prudko vystrelil vedľa pravej žrde domácej brány.

V 65. minúte sa radovali, celý zápas intenzívne bojujúci, hostia – nevypustili žiadny súboj. Vtedy zahrával roh z ľavej strany hosťujúci Domonkos. Lopta sa dostala na pravú stranu cez všetkých hráčov, kde nekrytý Modibo Sidibe v pravom rohu šestnástky, zazerajúc na bránu, špekuloval, ako to najlepšie urobiť. A spravil to parádne. Prehodil si loptu, zvrtnúc sa, z pravej nohy na ľavú, a technickou strelou posla loptu presne tam, kde chcel. Prešla ponad hlavy obrancov Dukly, brankár Hruška ju dobre videl ale nemal kedy reagovať, keď letiaca lopta skončila od ľavej žrde, asi 1 m od vinkľa, za jeho chrbtom – 5:1.

V 73. minúte debutoval v drese A-tímu MFK Dukla stopér Adam Červeň s číslom 5 len vo veku 17 rokov, 3 mesiace a 12 dní.

Hostia oproti prvému polčasu viacej napádali domácich hráčov, spresnili svoju rozohrávku a dostávali sa i do šancí. Pri jednej z nich, v 75. minúte Domonkosov center odvracal Starší. Z protiútoku mohla Dukla zvýšiť svoje vedenie. Staršieho prihrávku zo 6 metrov, keď postupovali s Polievkom sami na posledného obrancu a Starší loptu síce dobre ale trošku pod nohy, na zamrznutom teréne nahral Polievkovi, ktorý asi aj vďaka tomu a aj možno laxnejšiemu prístupu, keď už asi videl loptu v bráne, tvrdo vystrelil priamo do hosťujúceho brankára. Ťažko povedať, či bol lepší zákrok alebo strele niečo viac chýbalo – ale moment to bol vzrušujúci.

V tej istej minúte to bol opäť Polievka, ktorý si na hranici šestnástky posunul loptu, z pravej na ľavú nohu, a prudko vystrelil. Lopta smerovala nad hosťujúcu bránu.

Do konca zápasu sa útoky striedali na oboch stranách ale ani jedno mužstvo si už nevypracovalo streleckú pozíciu, z ktorej by mohlo skórovať.

MFK Dukla Banská Bystrica — KFC Komárno 5:1 (5:0)

Góly: 11. Patrik Prikryl, 14. Adam Hanes, 18. Lukáš Laksík, 27. Ľubomír Willwéber, 40. Adam Hanes – 65. Issa Modibo Sidibé

MFK Dukla Banská Bystrica:
Matúš Hruška 1 – Ľuboš Kupčík 12, Ján Nosko 3, Patrik Prikryl 19 (73. Adam Červeň 5), Marek Frimmel 18 – Dávid Richtárech 6 (81. Patrik Vajda 27), Ľubomír Willwéber 41 (46. Róbert Polievka 17 (K1)) – Lukáš Migaľa 21, Adam Hanes 2 (46. Viktor Tóth), Jozef Dolný 10 – Lukáš Laksík 9 (72. Matej Starší 8)
Tréneri: Stanislav Varga – Štefan Rusnák, Dávid Brünn

KFC Komárno:
Miroslav Grujičić |Srbsko| 35 – Mihajilo Popović |Srbsko| 11 (65. Gábor Tóth 9), Martin Šimko 3, Kornel Saláta 4, Ladislav Szöcs 19 – Kristóf Domonkos 8 (K), Goran Matić |Srbsko| 10 (46. Roman Zemko 17), Oliver Janso 2 – Jakub Krela 98 (72. Jozef Pastorek 7) – Issa Modibo Sidibé |Nigéria| 13 (90. Boris Druga 14), Dávid Doktorík 77 (46. Daniel Stephen Adayilo |Nigéria| 97)
Tréneri: István Szijjártó – Norbert Czibor, István Vincze |Maďarsko|

Rozhodovali: Parilák – Štofik, Bobko
Žlté karty: bez žltých kariet
Počet divákov: 0 platiacich divákov – kvôli koronavírusu COVID-19

Najbližší majstrovský futbalový zápas, posledný v tomto roku, odohrá MFK Dukla vonku v nedeľu 6. decembra 2020 o 10:30 s FC Petržalka.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

Ligoví dorastenci s plným bodovým ziskom z Dunajskej Stredy

Do druholigovej sezóny vstupujeme s cieľom zlepšiť sa

Do MFK Dukla prichádza Milan Kvocera

Vstupenky na zápas play off o postup do EKL, MFK Dukla B.Bystrica - MŠK Žilina sú v predaji.