• Starší žiaci v boji o titul tesne prehrali v Prešove
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 14.03.2022

Starší žiaci v boji o titul tesne prehrali v Prešove

Starší žiaci Dukly hrali v sobotu tretie zápasy nadstavbovej časti v boji o majstrovský titul a potešili nás iba výkonom. Pätnástka prehrala v Prešove s 1. FC Tatran 0:2 a štrnástka ešte tesnejšie 1:2.

U 15:

1. FC Tatran Prešov - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 41. Blaško, 48. Kollár. Rozhodoval: Svat.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Môťovský (64' Kolenička), Chromek, Rusňák, Králik - Rubint (54' Stupavský), Korčok, Stacho - Zbyňovský (41' Skačan), Pažout (54' Jedlička), Korim (60' Vaňovec)

U 15-ka Dukly nastúpila proti najsilnejšiemu tímu základnej časti skupiny Východ. Navyše bola po náročnom sústredení, takže veľké oči sme pred týmto duelom nemali. V prvom polčase sme mohli ísť do vedenia, no gólovú šancu sme nevyužili. Dobre sme hrali v defenzíve, domáci sa tak k ničomu podstatnému nedostali. V druhom polčase ovplyvnili duel dve rýchle situácie Prešovčanov, ktorí dali za sedem minút dva góly. Nám už potom ubúdali sily, takže na zvrat sme sa už nezmohli.

Prehru v Prešove nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Na zápas do Prešova sme cestovali po týždennom sústredení, kedy sme mali o niečo väčší objem tréningov. Odohrali sme dobrý, náročný zápas u súpera, ktorý svoju základnú časť odohral suverénne s jedným nezvládnutým zápasom, navyše sme sa zaobišli bez dvoch hráčov hrajúcich za U16. Samotný zápas sme chceli zvládnuť hlavne herne, čo sa nám prvý polčas darilo, našu veľkú šancu po aktívnom napádaní sme nevyužili, naopak dobre sme bránili a súpera do ničoho nepúšťali. Pozitívne hodnotím aj zakladanie a vedenie útoku, kedy sme boli konštruktívny a vedeli sme vychádzať z tlaku súpera. Zápas zlomil rýchli inkasovaný gól na začiatku druhého polčasu po slede individuálnych chýb, a takmer rovnaký druhý hneď na to. Potom sme už duel aj pre ubúdajúce sily dohrávali viac menej v defenzíve, ale teda hlavne prvý polčas môžeme hodnotiť pozitívne. Takéto náročné zápasy, ktoré síce výsledkovo nevyjdú, lebo sme potrestaný za naše chyby ak my nevyužijeme tie súperove, týmto chalanom môžu len pomôcť.“

Michalovce – Vranov n. T. 3:0, Košice – Jupie 2:0, Ružomberok – Žilina 1:1.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka v sobotu 19. marca o 14.30 hodine doma na umelej tráve areálu Štiavničky a sily si zmeria s MFK Vranov nad Topľou.

U 14:

1. FC Tatran Prešov - MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 6. Polaščák, 60. Kozlo – 62. Page. Rozhodoval: Maďar. ŽK: Page (Dukla).

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio – Kostúr (60. Pálenkáš), Valach, Bednarčík, Hajdúch – Illéš (50. Šinský), Debnár (60. Lichý) – Vidhold, Chromek, Čupka – Page.

Štrnástka Dukly neodohrala v Prešove dobrý prvý polčas. Rýchlo inkasovala a do prestávky sa nevedela z tohto presného zásahu akosi spamätať. Až po zmene strán prišlo prebudenie, hru naši žiaci výrazne zlepšili, mali šance, no nevyužívali ich. Ojedinelú naopak zužitkoval súper a viedol 2:0. Na jeho zásah sme však do dvoch minút odpovedali, presadil sa útočník Dukly Page. Škoda len, že sme prevahu nevyužili aj na vyrovnanie. Bod by si naši chlapci za druhý polčas zaslúžili, boli v ňom jasne lepší.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Priebeh prvého polčasu sa začal pre nás vyvíjať veľmi zle. Už v 7 min. sme zbytočne inkasovali gól po hrubých chybách našich hráčov. Súper bol od tejto chvíle lepší, dobre kombinoval, bol dôrazný v osobných súbojoch a hlavne pohyblivejší, čo naším hráčom robilo obrovské  problémy, preto domáci vyhrali 1. polčas úplne zaslúžene. Cez prestávku sme si v kabíne povedali určité veci, čo chlapci pochopili a do druhého polčasu vybehlo úplne iné družstvo. Zlepšili sme hlavne  pohyb, dobre sme kombinovali a vytvárali sme si šance, ktoré sme bohužiaľ nedokázali premeniť, až na jednu, keď sme znížili na 1:2. Doplatili sme na zlé riešenie gólových situácii a doslova prespatý prvý polčas. Druhý bolo na ihrisku len jedno mužstvo a to naše. Za druhý polčas a predvedenú hru sme si zaslúžili bodovať.“

Michalovce – Vranov n. T. 3:0, Košice – Jupie 0:3, Ružomberok – Žilina 1:3.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ odohrá štrnástka Dukly najbližší duel v sobotu 19. marca16.30 hodine na domácich Štiavničkách v areáli na umelej tráve a hostí tam MFK Vranov nad Topľou.

Vstupenky na zápas MFK Dukla BB - FC DAC D. Streda sú v predaji.

Ženy vyhrali v Nitre, darilo sa aj dorastenkám

Starší dorast neudržal vedenie 2:0, mladší týmto výsledkom v Michalovciach vyhrali

Ženy po prvýkrát zdolali Ružomberok, už sú štvrté

Stanovisko MFK Dukla B.Bystrica k zápasu MFK Dukla B.Bystrica – FC DAC 1904 D. Streda

Na posledný zápas s MŠK Žilina s voľným vstupom a vianočným darčekom od predstavenstva klubu