• V prvom prípravnom zápase vysoké víťazstvo Dukly nad druholigistom z P. Bystrice
A tím / MFK Dukla / 28.06.2023

Do zápasu zasiahlo viacero hráčov, ktorí sú v klube na skúške.

Na konci úvodnej štvrťhodiny prípravného zápasu s Považskou Bystricou sa o prvý zaujímavý strelecký pokus postaral Lukáš Slávik z tímu hostí, ktorý sprava z hranice šestnást tesne minul pravú tyč brány Dukly. V 23. minúte vyslal Slávik takmer identickú strelu z podobnej pozície, len tentokrát z trochu väčšej diaľky a z priameho kopu.

Krátko na to otvorili skóre zverenci trénera Michala Ščasného, keď brazílčan Enzo Acosta vysunul zo stredu poľa za obranu Považskej Bystrice člena reprezentácie do 21 rokov Adama Hanesa, ktorý zakončil svoj samostatný únik s rutinou skúseného mazáka – 1:0. Brankár Michal Trnovský si pripísal prvý zákrok v drese Dukly v 35. minúte, keď reflexívne vyrazil Slávikovu prudkú strelu zvnútra pokutového územia. V druhej polovici prvého polčasu už mali domáci jasnú prevahu, ale sľubne rozvíjajúce sa akcie nedotiahli do gólovej koncovky.

V úvode druhého dejstva mohli hráči Považskej Bystrice vyrovnať. Po rohu z pravej strany sa lopta dostala na zadnú tyč, kde Martin Matejčík z tesnej blízkosti prekopol úplne odkrytú bránu. V 56. minúte sa zas na hrote útoku presadil Roland Gerebenits, ktorý zoči-voči gólmanovi Júliusovi Nôtovi trafil pravú tyč brány Dukly. Vzápätí sa na opačnej strane ocitol sám za obranou hostí Dávid Jackuliak, no jeho prízemnú strelu vyrazil brankár Považskej Bystrice na roh. Jackuliak mal ďalšiu šancu v 60. minúte, keď po prihrávke sprava od Adriána Káčeríka z blízkosti bieleho bodu trafil brániaceho súpera.

Krátko na to už ale mužstvo Dukly pridalo druhý gól. Armén Edgar Movsesyan prihral z pravého krídla na prednú tyč, kde Adam Červeň na dvakrát prepasíroval loptu za bránkovú čiaru – 2:0. Mladý obranca Červeň napokon skóroval až dvakrát, keďže v 69. minúte si nabehol na zadnú tyč a center Lukáša Migaľu z ľavej strany usmernil hlavou do siete – 3:0.

V záverečnej 20-minútovke sme už na Štiavničkách sledovali totálnu dominanciu Dukly. Druholigista už nestíhal a púšťal domácich do viacerých prečíslení a samostatných únikov. Napriek vysokému počtu gólových príležitostí pridali zverenci Michala Ščasného už len jeden presný zásah. V 80. minúte strelil prvý gól v áčku Dukly 19-ročný odchovanec Dárius Rusko, ktorý si nabehol za obranu Považskej Bystrice a vo vnútri pokutového územia, z pravej strany trafil parádne vzdialenejší horný roh súperovej brány – 4:0.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Zápas splnil svoj cieľ. Rozdelili sme to na dve partie v dvoch polčasoch a je super, že sa nikto nezranil. V prvom polčase sme sa ešte ťažko rozbiehali, lebo tá únava tam je, ale na začiatok prípravy to bol celkom slušný zápas. Pokiaľ ide o hráčov na skúške, nebudem to ešte hodnotiť. V sobotu nás čaká Olomouc, ktorý nás preverí. Z dnešného zápasu by som ešte nerobil nejaké závery. Určite je šanca, že niektorí z nich ostanú.

Adam Hanes, strelec prvého gólu Dukly: „Bolo vidieť, že je to prvý priateľský zápas. Máme tu nejakých nových hráčov, takže je to ešte také nezohraté.  Pokiaľ ide o hráčov na skúške, tak vidno, že je to taká juhoamerická škola, že sú to šikovní, technickí hráči, napríklad Enzo (Acosta) mi prihral na gól, čiže sú šikovní. Pri mojom gólovom nájazde som najprv nevedel, či si to hodím na ľavú, alebo na pravú nohu. Nakoniec som si to hodil na ľavú, čiže som nevedel, kde tá lopta skončí, ale našťastie som loptu dobre trafil, takže som rád, že som naštartoval mužstvo k víťazstvu.“

Adam Červeň, obranca Dukly, strelec dvoch gólov v zápase: „V prvom polčase ešte súper vládal, dobre bránil, mal tam nejaké šance. My sme do nich búšili, z čoho sme dali jeden gól.  Za druhý gól ďakujem „Migymu“ (Lukáš Migaľa) za skvelý center. Pri prvom góle to bolo v podstate o šťastí, bol som v správnom čase na správnom mieste. Dva góly som dal naposledy možno v prípravke. V príprave sa cítim dobre, pracujem na sebe, trochu sa zlepšujem a po dlhodobom zranení sa už cítim dobre, koleno je v pohode.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Považská Bystrica 4:0 (1:0)

Góly: 24. Hanes, 61. a 69. Červeň, 80. Rusko. Diváci: 300.

Zostava MFK Dukla 1. polčas: Mich. Trnovský – Uhrinčať, Willwéber (C), Leitl – Pišoja, Köröš, Joao, Ľupták, Záhumenský – Hanes, Acosta.

Zostava MFK Dukla 2. polčas: Nôta – Migaľa, Červeň, Leitl (72. D. Rusko) – Káčerík, Svetlík, Demian, Richtárech, De Oliveira – D. Jackuliak, Movsesyan.

Počas víkendu začnú odkrývať v dorasteneckej lige tajomstvá záchrany

Jeseňou 2019 sme prekvapili aj samých seba

Euforický poprašok postupu

Karanténne opatrenia nám odložili duel s Rohožníkom

Chvála na adresu mužstva MFK Dukla aj od Dušana Galisa

Sumár mládeže: Devätnástka po obrate v závere zdolala prvý Slovan, víťazne aj žiaci