• V Šamoríne výhra 1:0 po dobrej defenzíve a peknom góle Mazana
A tím / MFK Dukla (PR) / 12.03.2022

V Šamoríne výhra 1:0 po dobrej defenzíve a peknom góle Mazana

Radosť po našom góle v Šamoríne

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 20. kole druhej ligy vyhrali v Šamoríne 1:0 nad domácim FC ŠTK 1914 a v tabuľke si tak poistili druhú priečku. Rozhodol pekný gól zimnej našej posily Petra Mazana a kľúčová bola aj dobrá naša defenzíva vzadu.

Prvý polčas bol bojovný, plný súbojov, chýbali šance. Miernu prevahu sme mali my, ale prvú možnosť na skórovanie si vypracoval súper. Szolgai v 23. minúte pekne prihral z pravej strany na hranicu šestnástky a odtiaľ Owusu iba tesne minul pravú žrď Hruškovej svätyne. Dukla mala niekoľko ofenzívnych výpadov, ale nešla nám finálna fáza. V tridsiatej minúte to skúšal domáci útočník Boateng z ľavej strany veľkého vápna, mieril nad brvno. Naši futbalisti mohli vytrestať zopár chýb súpera, no chýbal im aj kúsok šťastia. Neujala sa ani strela Mazana z uhla, na opačnej strane po štandardke Šamorínčania dvakrát nebezpečne strieľali, proti bol bystrický stopér Prikryl, dobre hasil situáciu. V nadstavenom čase z priameho kopu poslal Mazan loptu na hlavu Pišoju, Vantroba predviedol spoľahlivý zákrok.

Na začiatku druhého polčasu sa ocitol v dvoch výhodných pozíciách opäť Mazan, ale nedostali sme sa do koncovky. Domáci pohrozili Boatengom z pravej strany šestnástky, ľavačkou minul bránku. V 53. minúte to vrelo na oboch stranách. Najprv sme mohli skórovať my, Mazan strieľal spoza šestnástky po dobrom nábehu, no pošmykol sa, takže Vantrubu iba zahrial. O pár sekúnd Polievka prihral Jučišinovi, ktorý sa spoza kraja päťky nedokázal presadiť. Šamorín sa dostal následne do brejku a Leginus úplne voľný spoza pokutového územia našťastie pálil nad brvno. Vyložená šanca na našej strane sa dostavila po peknej akcii v 60. minúte. Uhrinčať parádne vysunul Richtárecha do šestnástky, ten našiel v malom vápne Šulca, ktorého bravúrne vychytal gólman FC ŠTK 1914. Dukla mala viac z hry a svoju aktivitu pretavila napokon do gólovej podoby v 73. minúte. Uhrinčať bol síce faulovaný, ale rozhodca nám ponechal výhodu, lopta sa dostala na pravú stranu k Petrovi Mazanovi a jeho pravačka spoza šestnástky bola excelentná, parádnou strelou rozvlnil sieť a bolo 0:1. Výsledok sme mohli potom prikrášliť. Šulc spätnou prihrávkou vo veľkom vápne našiel striedajúceho Záhumenského, žiaľ chýbala presnejšia koncovka. Po rohu Polievku sa pokúšal presadiť i Pišoja, keď len tesne poslal loptu nad brvno. V osemdesiatej minúte to Polievka v šestnástke pekne vymyslel prihrávkou na Šulca, ale aj on mieril tesne nad bránku. Záver sme sa snažili postrážiť, domáci pohrozili iba z priameho kopu Mariča-Bjekiča, keďže nakopnutá lopta išla do šestnástky a z ľavej strany Matúš Malý napol bočnú sieť. V nadstavenom čase sa dostal ešte do dobrej streleckej možnosti náš aktívny Záhumenský, z ľavej strany šestnástky poslal loptu nad brvno.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 73. Mazan. Rozhodoval: Kráľovič. ŽK: Brunetti, Štefanka - Willwéber. Diváci: 307.

Zostavy a striedania:

Šamorín: Vantruba – Marič-Bjekič, Brunetti, Malý, J. Pančík – P. Nagy, Baéz (76. Vrábel) – Owusu, Szolgai (61. Čunta), Leginus (61. Štefanka) – E. Boateng

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Pišoja, Prikryl, Uhrinčať – B. Ľupták, Richtárech (68. Willwéber) – Mazan (90+2 Kojnok), Polievka (86. Franko), Sven Jurčišin (68. Záhumenský) – Šulc

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Bol to ťažký zápas, fyzicky náročný pre oba tímy. Som rád, že sme dali v druhom polčase krásny gól a vyhrali tento duel. Sú to pre nás cenné tri body. Šamorín je veľmi dobré mužstvo. Ja dúfam, že takto bude hrať aj proti iným súperom, s ktorými sa na jar stretne. Hlavne prvý polčas bol veľmi fyzický, bolo tam veľa súbojov. Vyhrávali sme ich, čo bolo kľúčové a v druhom polčase rozhodla fantastická strela Mazana, ale aj predchádzajúci moment - súboj Kuba Uhrinčaťa, ktorý tak potvrdil oprávnenú nomináciu do tohto stretnutia. V Podbrezovej sme nevyhrávali súboje a zápas prehrali. Ani proti Košiciam to nebolo ideálne. Dnes sme to zlepšili, čo bolo taktiež kľúčové. Začali sme sa viac venovať súbojom, ak ich budeme vyhrávať, tak budeme aj víťaziť.

Peter Mazan, strelec nášho víťazného gólu: „Zápas bol náročný. Vedeli sme, že v Šamoríne je ťažká pôda. Prvý polčas sme sa trošku hľadali, i keď sme mali aj nejaké šance. Druhý polčas bol už v našej réžii. Som rád, že som dal gól, pomohol mužstvu a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Dýchame tak Podbrezovej stále na chrbát. Čo sa týka môjho gólu, mal som prvú myšlienku, že zacentrujem na Kuba Šulca, lebo som ho tam videl. Zmenil som však myšlienku, vystrelil a som rád, že to tam padlo. Padlo mi to aj na rozcvičke, tak som si povedal, že by mohlo aj v zápase a napokon to vyšlo. Kľúčové bolo, že sme začali hrať lepšie a kombinačnejšie v druhom polčase. Šamorín sme ubehali a mohli sme pridať ešte aj druhý gól, čo sa nám nepodarilo, ale krajšia je i výhra 1:0.“

Marián Pišoja, stopér MFK Dukla: „Bol to náročný zápas, bojovný, kde chvíľami lietali lopty len ponad naše hlavy, samé súboje. Možno sme sa v tomto trošku zbytočne prispôsobili súperovi. Nakoniec sme to zvládli, dali víťazný gól a súpera v podstate nepustili do žiadnej vyloženej šance, čo bolo dobré, zvládli sme to. Vždy keď je vzadu nula, tak nemôžeme prehrať. My vždy veríme, že gól dáme, ak máme nulu vzadu. Rozhodujúce teda bolo, že sme boli pevní vzadu a hore sme ten gól napokon dali.“

Michal Kuruc, tréner Šamorína: „Videli sme bojovný zápas, viac bojovný ako futbalový. Boli sme po celý čas dobre koncentrovaní, boli sme v súbojoch, vyhrávali sme viaceré lopty a mali sme i šance. Neboli sme slabší, mohli sme remizovať, bolo by to spravodlivejšie. V druhom polčase to súper trafil pekne, dal gól, ale nebyť tohto momentu, tak by to bol remízový zápas.“

Púchov – Rohožník 1:0, Trebišov – Bardejov 2:2, Dubnica – Žilina B 1:0, Podbrezová – Námestovo 3:1.

Najbližšie čaká našu mestskú futbalovú Duklu duel 21. kola 2. ligy. V sobotu 19. marca o 14.30 hodine sa predstavíme doma na Štiavničkách a hostíme MŠK Púchov.

1. Podbrezová 49b, 2. B. BYSTRICA 46b, 3. Komárno 39b*, 4. Skalica 39b*, 5. Košice 35b*, 6. Humenné 35b*, 7. Šamorín 29b,....  11. Púchov 19b, 12. Dubnica 18b*, 13. Rohožník 18b, 14. Bardejov 65b, 15. Slovan B 12b*, 16. Námestovo 2b*.