• Aktuality
  • Nicolas Gorosito: Mladým spoluhráčom sa snažím byť príkladom nielen na ihrisku
A tím / MFK Dukla / 24.03.2023

Nicolas Gorosito: Mladým spoluhráčom sa snažím byť príkladom nielen na ihrisku

Nicolas Gorosito: Mladým spoluhráčom sa snažím byť príkladom nielen na ihrisku
Zimné prestupové okno využilo vedenie Banskej Bystrice znamenite, keď sa im podarilo do tímu zapracovať zaujímavé legionárske posily. V poslednom zápase proti Žiline (4:6) obaja zahraniční novici aj dokázali skórovať. Počas reprezentačnej pauzy sme sa zhovárali s argentínskym stopérom v službách Dukly Nicolasom Gorositom (34).
NESKLAMAŤ DôVERU TRÉNEROV

Nicolas Gorosito zamieril pod Urpín ako voľný hráč, no v piatich dueloch si stihol pripísať aj svoj prvý gól za Duklu. „Taký zápas je radosť hrať, no po výsledku nemôžeme byť šťastní, ale už sa pozeráme dopredu. Treba priznať, že žilinskí mladíci sú kvalitní v hre jeden na jedného. Sme počas reprezentačnej prestávky dobre naladení a veríme, že ďalšie stretnutia zvládneme do víťazného konca. V mojom veku tie góly vnímam už inak, v prvom rade som maximálne spokojný v Banskej Bystrici. Je tú úžasné prostredie, skvelé podmienky a teším sa na ďalšie stretnutia. Chcem nesklamať trénerov a realizačný tím, ktorí si ma vybrali.“ Tvrdý stopér s množstvom skúsenosti posledných šesť sezón strávil v druhej španielskej lige, ktorá je má svoju kvalitu a deväť inkasovaných gólov v posledných dvoch zápasoch Dukly (Dunajská Streda 2:3, Žilina 4:6) nevníma ako najväčší problém. „Myslím, že fanúšikovia musia byť spokojní, lebo hráme ofenzívne a žiadny súper to s nami nemá ľahké. Áno, za dva zápasy sme dostali až deväť gólov, no postupnými krokmi aj obranná fáza bude lepšia. Futbal je tímový šport, všetko začína od brankára a končí aj posledným mužom na striedačke. Ako jeden tím vyhrávame, prehrávame, radujeme sa či plačeme.“

PODSTATNÁ JE KOMUNIKÁCIA

Pri Gorositovi môžu do budúcnosti vyrásť veľké talenty, napríklad ako je jeho stopérsky kolega zo zápasu v Žiline Jakub Uhrinčať. Aké rady dáva banskobystrickým mladíkom usmievavý argentínsky stopér? „Najdôležitejšia je komunikácia. Nechcem žiadnemu mladému hráčov nadávať, snažím sa byť pozitívny a ísť príkladom. Avšak aj do budúcnosti je dobré spolu komunikovať, nielen na ihrisku, ale aj kabíne či bežnom živote. Takto sa potom tvorí výborná partia a som si istý, že v Banskej Bystrici sa nám toto darí napĺňať.“ Zverenci Michala Ščasného najbližšie vyzvú Podbrezovú, nielen v tomto zápase nadstavby chcú bodovať naplno. „Hráme zápasy proti najlepším slovenským tímom. Ja si verím, že môžeme vyhrať s ktorýmkoľvek súperom, o tom sme sa už presvedčili. Na Slovane sme získali bod, s Dunajskou Stredou sme neboli od neho ďaleko, Žilinu sme už v sezóne porazili. Máme pred sebou Podbrezovú a tento najbližší zápas chceme vyhrať. Je to síce ešte skoro, ale rád by som pozval fanúšikov, aby nám prišli podporiť,“ dodal Gorosito, známy slovenským fanúšikom z pôsobení v Senici a najmä v bratislavskom Slovane.

ŠPANIELSKE ZASTÁVKY NICOLASA GOROSITA

2021 - 2022 Alcorcon (druhá španielska liga) – 24 zápasov, 2 góly

2017-2021 Albacete (druhá španielska liga) – 60 zápasov, 1 gól

2016-2017 Getafe (druhá španielska liga) – 25 zápasov, 1 gólMohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Žiaci si cez víkend poradili s Pohroním, schuti si zastrieľala dvanástka

Čítať viac
A tím

Jasná výhra nad Humenným s istotou druhého miesta

Čítať viac
Ženy

Ženy vyhrali v Nitre, darilo sa aj dorastenkám

Čítať viac
Dorast

Cez víkend začínajú ligy dorastov, prvým súperom MFK Dukla B.Bystrica bude AS Trenčín

Čítať viac
A tím

Polievka pred Slovanom: Verím, že príde návšteva jari!

Čítať viac
A tím

V sobotu na vlastnom trávniku proti rezerve Slovana

Čítať viac