• V Seredi sme si napriek prehre získali svojim výkonom priazeň domácich
A tím / MFK Dukla / 03.07.2019

V Seredi sme si napriek prehre získali svojim výkonom priazeň domácich

Ani sme sa nenazdali a príprava A-mužstva Dukly sa preliala do svojej druhej polovice. V poradí piaty prípravný duel sme odohrali v Seredi, na pôde fortunaligového ŠKF i´Clinic Sereď.

Stretnutie začínajúce o 17:30 začali aktívnejšie domáci hráči, ktorým patrila úvodná desaťminútovka, keď sa o prekonanie Krejčího pokúšal Iván a Almási. O desať minút neskôr a teda v 20.minúte sa svojou typicky rýchlou individuálnou akciou dostal až k bránkovej čiare Polievka, prihral dovnútra šestnástky Snitkovi, ten pohotovo Vaščákovi, ktorého razantnú strelu po bloku dorážal technický Polievka, no takmer 2 metre vysoký Michalík vyhlavičkoval loptu smerujúcu do horného rohu Vorelovej brány. Po takmer polhodine hry ukázal veľký prehľad domáci Kristián Lukáčik, ktorý prihral ideálne nabiehajúcemu Alexovi Ivánovi a ten sa rútil na osamoteného strážcu našej svätyne. Z tohto duelu vyšiel víťazne domáci hráč, ktorý obstrelil nášho gólmana a zariadil tak úvodný gól na radosť takmer 300 prítomných sereďských divákov. Inkasovaný gól nás hnal vpred a v 33.minúte sme zahrávali priamy kop zo sľubnej pozície. Loptu si postavil sám faulovaný Polievka a svojou typickou a obávanou 'obaľovačkou' posielal loptu k ľavej tyči. Lopta bránu minula sotva o pár centimetrov. V závere prvého dejstva sme mali príležitosť po šibalsky zahranom voľnom kope zo stredu ihriska. Blažej Vaščák loptu smerujúcu na jeho kopačku umne prenechal dobre nabiehajúcemu Polievkovi, ktorý opäť mieril k ľavej tyčke, no tentoraz zasiahol domáci brankár.

Po zmene strán mali opäť prvú príležitosť domáci hráči, keď si v 53.minúte na hranici ofsajdu prebral loptu Almási, no jeho strela lete nad bránu Jula Nôtu. V 57.minúte diváci zborovo zatlieskali strele Lukáša Migaľu, ktorá letela približne 30 metrov aby len o pár centimetrov minula horný roh domácej brány. Z defenzívneho chameleóna Migaľu sa tak na moment stala ofenzívne hroziaca šťuka. Nôta bol veľmi pozorný v 72.minúte, keď nebezpečne hlavičkoval osamotený Unković a aj v 78.minúte, kedy preukázal výborné reflexy pri strele domácich z kritickej blízkosti. Vyrovnať sme mohli v poslednej minúte stretnutia, kedy sa po dlhom vhadzovaní dostal k lopte vo vnútri pokutového územia Prikryl, no potrebný čas na prípravu zakončenia mu ukradla domáca obrana aj s brankárom Hodálom. Stretnutie tak skončilo 1:0 v náš neprospech, no nejeden divák tlieskal našim hráčom, ktorí zanechali v Seredi výborný dojem.

ŠKF i´Clinic Sereď - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 29. Iván

Zostava MFK Dukla:
Krejčí (46.Nôta) - Migaľa, Kupčík (57.Straka), Prikryl, Savić (73.Gaško) - Brodziansky - Starší (73.Hrudkay), Willwéber (63.Tóth), Snitka (73.Môcik), Polievka (73.Kolláti) - Vaščák (67.Laksík)

Ďalší prípravný duel odohráme v rámci osláv 85-teho výročia založenia futbalu v Brusne s domácim FK 34 Brusno-Ondrej v sobotu 06.07.2019 o 16:00.

Ostrý štart Niké ligy, lístky na zápas MFK Dukla B. Bystrica - FK Železiarne Podbrezová sú v predaji.

Dukla si nechala ujsť vedenie 4:1

Žiaci

Krásny deň s Duklou, Duky hľadal talenty

Rymarenko pred Michalovcami: Čaká náš ťažký zápas, chceme a potrebujeme ho zvládnuť

Dorast

Sumár mládeže: Dorastenci bodovali s Košicami, sedemnástka vyhrala

Dorast

Sumár mládeže: Devätnástka po obrate v závere zdolala prvý Slovan, víťazne aj žiaci