• Aktuality
  • V Skalici sme bodovali naplno po parádnej strele Rymarenka a prvom góle Veselovského za Duklu
A tím / MFK Dukla / 09.03.2024

V Skalici sme bodovali naplno po parádnej strele Rymarenka a prvom góle Veselovského za Duklu

V Skalici sme bodovali naplno po parádnej strele Rymarenka a prvom góle Veselovského za Duklu
Zverenci trénera Mária Auxta odštartovali svoje účinkovanie v skupine o udržanie sa víťazne. V sobotu 9. marca bodovali naplno v Skalici, a tak sme po prvom kole na čele spodnej šestky.

Súťažnú premiéru v drese Dukly si odkrútila naša zimná posila Ivan Mensah a v základnej zostave nastúpil aj Dominik Veselovský. Po kartovom treste sa vrátil na ihrisko Dávid Richtárech. Prvá šanca zápasu, ktorý sprevádzal silný vietor, patrila domácim. V 4. minúte sa lopta odrazila na ľavý okraj päťky k Adamovi Gažimu, ale Matúš Hruška si bližšiu tyč pokryl. Prvú našu strelu sme evidovali v 9. minúte, keď to Veselovský skúsil spoza šestnástky a lopta preletela tesne ponad brvno. V 12. minúte zas vypálil prudko z ľavej strany pokutového územia Róbert Polievka a Matěj Luksch musel zasahovať. Krátko nato riešil brankár Skalice zakončenie Martina Rymarenka z blízkosti ľavého rohu päťky po protiútoku, keď to náš útočník mal na dlhú nohu a lopta mu nesadla. V 24. minúte ohrozil našu bránu Adam Krčík, ktorý sa dostal do šestnástky, ale Hruška jeho strelu pod brvno vyrazil na roh. Náš gólman si poradil aj s málo razantnou hlavičkou najlepšieho strelca Skalice Daniela Smékala po centri z ľavej strany v 34. minúte. Na prvý gól sme čakali do 39. minúty, kedy Timotej Záhumenský z ľavého krídla poslal prízemnú prihrávku do pokutového územia, lopta prešla pomedzi Polievku a Lukscha až na zadnú tyč, kde do odkrytej brány strelil svoj prvý gól v drese Dukly Veselovský - 0:1. Krátko nato sa za obranu domácich dostal náš kapitán Polievka, ale tiesnený Oliverom Podhorinom prekopol bránu.


V druhom polčase hral náš tím s vetrom, a možno aj tento faktor pomohol parádnemu gólu, o ktorý sa v 54. minúte postaral Rymarenko. Po zisku lopty na polovici súpera náš útočník vypálil z voleja z veľkej diaľky a rozvlnil sieť za brankárom Lukschom, ktorého táto strela prekvapila a len márne sa za ňou načahoval. Pre Rymarenka je to už deviaty gól v tejto ligovej sezóne. V 60. minúte predviedol Hruška parádny zákrok pri strele zvnútra šestnástky v podaní Romana Hašu, ktorý bol ale v ofsajde. O chvíľu neskôr to spoza veľkého vápna skúsil Richtárech a strelou mierenou k ľavej tyči natiahol Lukscha. Krátko nato vystrelil Richtárech z podobnej pozície opäť, tentokrát ľavú tyč tesne minul. Z pekného futbalového momentu sa tešili aj priaznivci MFK Skalica. V 76. minúte zdramatizoval duel skvelou strelou spoza pokutového územia k ľavej tyči Krčík - 1:2. Naša obrana v závere odolala pri centrovaných loptách Skaličanov do pokutového územia, pričom Hruška v 85. minúte na bránkovej čiare zneškodnil zakončenie zblízka od striedajúceho Alexa Sobczyka. V nadstavenom čase mohol pridať tretí gól Dukly striedajúci Jakub Považanec, ale zblízka ani na dvakrát neprekonal brankára Skalice. Náš tím to ale mrzieť nemuselo, keďže tesné vedenie udržal a osamostatnil sa na čele tabuľky skupiny o udržanie sa.

Povedali po zápase

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Dnešný zápas dosť ovplyvnil ten silný vietor. V prvom polčase si domáci vytvorili tlak, nejaké šance. My sme to ustáli. Ťažko sa z toho vychádzalo, podarilo sa nám ísť z brejkovej situácie do vedenia, potom sme tam mali ešte jednu vyloženú šancu. Polčas sme ustáli vo vedení. V druhom polčase sa nám, s pomocou vetra, podarilo zvýšiť náskok. Samozrejme, domáci chceli byť úspešní, tak sa ku koncu viac tlačili. Mňa mrzí akurát gól, ktorý sme inkasovali, ale záver sme ustáli a zápas zvládli.“

Dominik Veselovský, prvý gól v drese Dukly: „Dôležité víťazstvo pre naše sebavedomie, pre celú kabínu. Povedali sme si, že máme ďalšiu motiváciu, hrať o tú Európu, tak musíme ísť naplno každý zápas. Cítil som sa dobre, s Robom a 'Rymom' nám to dobre funguje, hráme tak aj na tréningu a som rád, že mi to tam padlo. Keďže oni sú vysokí, nechceli sme to nakopávať, lepšie sa nám hrá po zemi, tak sme skúšali kombinovať, čo nám vyšlo aj pri tom góle.“

Martin Rymarenko, strelec druhého gólu Dukly: „Výhra je určite dôležitá z pohľadu psychiky, pretože po minulom týždni sme boli sklamaní a aj tento týždeň bol v znamení pochmúrnej nálady. Snažili sme sa ale na ten zápas nastaviť, podarilo sa nám to a zaslúžene sme vyhrali. Pri mojom góle som videl, že Marek Hlinka ide do súboja a všimol som si, že brankár, ktorý vykopával loptu, je stále mimo. Tak som sa to snažil z jednej trafiť na bránu a bol z toho pekný gól. Kľúčové bolo naše nastavenie v hlavách. Obaja sme mali rovnaké podmienky, ihrisko aj vietor, ale popasovali sme sa s tým dobre a odohrali sme dobrý zápas. Všetci vieme, že vpredu nie sme nejakí bujaci, že sme skôr technickí hráči, tak sme sa to snažili zámerne držať na zemi, aj keď to bolo dnes ťažšie, ale darilo sa nám to.“


Niké liga - skupina o udržanie sa - 1. kolo - sobota 09.03.2024, 15.00 h - Skalica

MFK Skalica - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 76. Krčík - 39. Veselovský, 54. Rymarenko. ŽK: 55. Smékal, 87. R. Hudec (RT), 89. Krčík, 89. Nagy - 83. Považanec. Rozhodovali: Ruc - Straka, Kuba. Diváci: 512.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Mensah, Godál, Migaľa - Pišoja, Hlinka, Richtárech (81. Považanec), Záhumenský (75. Marquinho) - Veselovský (75. Slebodník) - Polievka (C) (81. Depetris), Rymarenko (90. Ľupták).
Tréner: M. Auxt.

Zostava MFK Skalica: Luksch – Krčík, Hradecky, Podhorin, Černek – M. Nagy (C), Hollý (59. Mášik) – Morong, Gaži (59. Matejov) – Haša (79. Sobczyk), Smékal.
Tréner: P. Majerník.

Ostatné výsledky 1. kola sk. o udržania sa

FC Košice - AS Trenčín 0:0

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 0:2

Tabuľky Niké ligy - sk. o udržanie sa po 1. kole

#

 

KLUB

Z

V

R

P

G+

G-

RG

B

1

 

MFK Dukla Banská Bystrica

23

10

7

6

40

31

9

37

2

 

AS Trenčín

23

9

8

6

31

23

8

35

3

 

MFK Skalica

23

6

5

12

20

27

-7

23

4

 

FC Košice

23

4

6

13

19

45

-26

18

5

 

MFK Zemplín Michalovce

23

2

7

14

21

42

-21

13

6

 

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

23

0

4

19

14

50

-36

4


Nasledujúci zápas odohrajú futbalisti MFK Dukla v sobotu 16. marca od 15.00 h, keď na Štiavničkách privítame v rámci 2. kola skupiny o udržanie sa FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Rozbehli sa už i súťaže žiakov, tri naše tímy zdolali Námestovo

Čítať viac
A tím

Cestujeme do Bardejova, ktorý chce v boji o záchranu tiež bodovať

Čítať viac
Dorast

Zlomila v premiére ligových dorastencov MFK Dukla penalta?

Čítať viac
A tím

O srdci, pokore a nepoddajnosti

Čítať viac
Dorast

Tréner chlapcom za výkon poďakoval, gól obral MFK Dukla o cenný bod

Čítať viac
A tím

S Petržalkou sa streneme 20. apríla, prípravný duel s Námestovom zrušený

Čítať viac