• Aktuality
  • V Trenčíne bez streleného gólu, o siedmej priečke ešte nie je rozhodnuté
A tím / MFK Dukla BB / 11.05.2024

V Trenčíne bez streleného gólu, o siedmej priečke ešte nie je rozhodnuté

V Trenčíne bez streleného gólu, o siedmej priečke ešte nie je rozhodnuté
Sobotňajší šláger deviateho kola skupiny o udržanie sa priniesol výhru domáceho AS Trenčín.

Náš tím vybehol na umelý trávnik štadióna v Trenčíne so šiestimi zmenami v základnej zostave v porovnaní s predchádzajúcim víťazným zápasom s Košicami. Prvú šancu mali v 15. minúte domáci, keď takmer potrestali chybnú rozohrávku päťky v podaní nášho tímu, ale strela RahimaIbrahima zblízka bola zblokovaná. V 17. minúte to skúsil zo strednej vzdialenosti Artur Gajdoš a lopta, ktorá nepríjemne zaplávala, dala brankárovi Matúšovi Hruškovi zabrať. Zverenci trénera Mária Auxta pohrozili po prvýkrát v 25. minúte, keď sa Adam Hanes pri pravej autovej čiare presadil cez Lukáša Skovajsu, dostal sa až hlboko do pokutového územia a prihral Martinovi Rymarenkovi, ktorého pokus z prvej ale zblokoval Taras Bondarenko. Skóre stretnutia napokon otvorili v 31. minúte hráči AS. JudeSunday prihral z ľavej strany šestnástky pred bránu, kde sa lopta ešte v skrumáži jemne odrazila a do brány ju zblízka poslal ChinonsoEmeka – 1:0. Aktívny Sunday sa o pár desiatok sekúnd neskôr opäť dostal na ľavú stranu veľkého vápna, tentokrát išiel po zasekávačke na os ihriska do koncovky a loptu zblokoval tesne vedľa ľavej tyče Ivan Mensah. V závere prvého polčasu si Emeka pýtal penaltu po páde cez Mensaha a pochytil sa s Ľubomírom Willwéberom. Následne vznikla menšia šarvátka viacerých hráčov, ktorú rozhodca Filip Malárik ocenil štyrmi žltými kartami.

Prvá príležitosť druhého dejstva patrila hráčom Trenčína. Striedajúci srbský útočník a najlepší strelec domácich NjegošKupusović vystrelil nebezpečne spoza šestnástky a len tesne minul pravú žrď. V 54. minúte bol blízko k druhému gólu domácich Matúš Kmeť, keď z priameho kopu z vyše dvadsiatich metrov trafil ľavú tyč. Naši hráči boli nebezpeční v záverečnej 20-minútovke. V 72. minúte sa po centri Mareka Hlinku z pravej strany šestnástky oprel do lopty Lukáš Migaľa, ale Vozinha spoľahlivo zasiahol. Krátko nato vyšla rýchla akcia hráčom Trenčína, keď Gajdoš prihral z ľavého krídla pred bránu výborne Kupusovićovi, ktorý pridal svoj ôsmy gól v ligovej sezóne. Potom prišli na rad šance nášho tímu. V 76. minúte zakončoval z priestoru pred bránou Róbert Polievka a vzápätí z dorážkyMigaľa, lenže Vozinha v oboch prípadoch podržal svoj tím. V 80. minúte mal Polievka opäť gól na kopačke, keď po doraze lopty zakončoval z hranice päťky, ale Vozihna opäť na čiare predviedol výborný zákrok. Znížiť mohol aj Marek Hlinka, no jeho hlavička v 83. minúte po rohovom kope z pravej strany mierila vedľa ľavej tyče. Hráčom Dukly sa už gólom zápas zdramatizovať nepodarilo. Boj o siedmu priečku tak ešte neskončil. Trenčín potrebuje v poslednom kole vyhrať v Zlatých Moravciach, v tom prípade by naše mužstvo muselo v sobotu 18. mája od 17.00 h na domácom trávniku poraziť Skalicu.

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Hlavne prvý polčas nám nefungovali veci, domáci boli aktívnejší a silnejší na lopte. Ťažko sa nám to bránilo a málo aktívne sme vychádzali do ofenzívnych činností. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, hlavne po prestriedaní, kedy sme boli aktívnejší, ale už to bolo 2:0 a ťažko sme už na to reagovali. Vytvorili sme si nejaké šance, ale zápas sme nezdramatizovali a odchádzame bez bodu.“

Martin Rymarenko, hráč MFK Dukla: „Zaslúžené víťazstvo Trenčína. Prvý polčas v podstate celý kontrolovali, nám sa nepodarilo si nič vpredu vytvoriť. V druhom polčase sa to trošku zmenilo, dostali sme sa do dvoch vyložených šancí, ktoré sme nepremenili. Trenčín teda zaslúžene vyhral.“

Niké liga - sk. o udržanie sa - 9. kolo - sobota 11.05.2024, 18.00 h - Trenčín UT

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 31. Emeka (Ibrahim), 73. Kupusović (Gajdoš). ŽK: 28. Gajdoš, 44. Ibrahim, 44. Emeka, 59. I. Stolica (tréner) - 44. Godál, 44. Willwéber. Rozhodovali:Malárik - Kuba, Bobko. Diváci: 1116.

Zostava AS Trenčín:Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Skovajsa (31. Hájovský), Kozlovský – Bariš (C) (83. Akila) – Djerlek, Gajdoš (83. BenSallam), Ibrahim, Sunday (76. Gong) – Emeka (46. Kupusović).
Tréner: I. Stolica.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Mensah, Godál (68. Klimpl), Willwéber - Pišoja (46. Marquinho, 83. Depetris), Ľupták (68. Richtárech), Hlinka, Migaľa - Hanes (68. Veselovský), Polievka (C), Rymarenko.
Tréner: M. Auxt.

Tabuľka Niké ligy - sk. o udržanie sa po 9. kole

#

 

KLUB

Z

V

R

P

G+

G-

RG

B

1

 

MFK Dukla Banská Bystrica

31

14

8

9

48

39

9

50

2

 

AS Trenčín

31

13

9

9

46

32

14

48

3

 

MFK Skalica

31

11

6

14

33

36

-3

39

4

 

MFK Zemplín Michalovce

31

6

9

16

29

46

-17

27

5

 

FC Košice

31

6

6

19

25

56

-31

24

6

 

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

31

2

5

24

19

64

-45

11

 


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Rozlúčka so Sašom Savićom

Čítať viac
Ženy

Ženy dali v Žiline sedem gólov a poskočili na tretie miesto

Čítať viac
A tím

Polievka pri návrate po zranení v závere zariadil výhru s Košicami

Čítať viac
A tím

U lídra chceme natiahnuť sériu bez prehry aj s podporou fanúšikov

Čítať viac
A tím

Mnoga leta Jozef

Čítať viac
A tím

Futbalistky Dukly vyhrali aj v Petržalke, v tabuľke sú tretie

Čítať viac