• Aktuality
  • Dorastenci Dukly bodovali so Senicou
Dorast / MFK Dukla (PR) / 30.10.2021

Dorastenci Dukly bodovali so Senicou

Dorastenci Dukly bodovali so Senicou
V piatok odohrali ligové stretnutia v našej najvyššej súťaži na Slovensku starší i mladší dorastenci MFK Dukla. Sily si merali v 13. kole so Senicou a všetky naše tri tímy bodovali. Devätnástka remizovala u súpera na Záhorí 1:1, sedemnástka hrala na umelej tráve na Štiavničkách nerozhodne 2:2 a najmladšia dorastenecká šestnástka vyhrala 2:1.

U-19:

FK Senica - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 13. Jackuliak – 40. Bogdalík. Rozhodoval: Batiz. ŽK: Osvald, Čermák - Ždánsky. ČK: 90. Svetlík (Dukla) za kopnutie do súpera v prerušenej hre.

Zostava MFK Dukla a striedania: Baláž – Jaroš (74. A. Varga), Klimpl, Červeň, Ždánsky - Kandala, Köröš - Kvietok, Svetlík, Jackuliak - D. Rusko

Naši starší dorastenci začali na Záhorí dobre. Boli aktívnejší, kombinačnejší a mali hneď dve šance. Svetlík strieľal krížne spoza šestnástky, brankár Čermák však výborne zasiahol a potom z hranice pokutového územia Jackuliak tesne minul pravú žrď. Napokon sme išli zaslúžene do vedenia v trinástej minúte. Najprv Svetlík po peknej akcii z ľavej strany pálil do žrde, lopta sa od nej odrazila, nasledoval center pre zmenu z pravej strany a Jackuliak sa pred odkrytou bránkou nemýlil, pohotovo zakončil a bolo 0:1. Domáci postupne vyrovnali hru, hrali s podporou vetra, vďaka čomu po rohovom kope pristála lopta na našom brvne. My sme opäť pohrozili Jackuliakom, ktorý tentoraz len o centimetre minul pravú žrď. Seničania mali pred polčasom viac z hry, čoho vyústením bol vyrovnávajúci gól Bogdalíka v 40. minúte. Predchádzala tomu zbytočná naša strata lopty v ofenzíve a potom chyby v defenzíve, spomínaný strelec gólu bol v malom vápne nepokrytý a pohodlne skóroval na 1:1. Následne mal ešte súper dva rohové kopy, ale nevyťažil z nich gól, chýbala na jeho strane presnejšia strelecká muška.

Po zmene strán ubudlo šancí, bol to viac futbalový boj, hralo sa tvrdo, gól už nepadol. Mrzieť nás môžu viaceré nepresné prihrávky, ale aj tendenčné rozhodovanie arbitrov. V samom závere videl červenú kartu jeden z našich kľúčových hráčov Svetlík a bude nepochybne v ďalšom kole svojmu tímu na ihrisku chýbať. Predchádzala však tomu situácia, v ktorej po kontakte protihráča išiel k zemi náš hráč na šestnástke, možno sa mohol pískať priamy kop či penalta. Zo Záhoria sme si tak doviezli pod Urpín jeden bod, ktorý sa nám máli.  

Remízu v Senici zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Vstup do zápasu bol z našej strany solídny. V útočnej fáze sme sa dostávali do želaných krídelných priestorov, slušne kombinovali, loptu dostávali do súperovej 16-ky a aj do zakončenia. Výsledkom bol Jackuliakov gól. Následne sme si vypracovali ďalšie dve dobré príležitosti, ktoré sme ale nevyriešili efektívne. Od 25. minúty sme začali strácať hernú dominanciu a prispôsobovali sa súperovmu štýlu. Výsledkom bol inkasovaný gól v 40. minúte po ľahkej a zbytočnej strate v našej útočnej zóne a následným reťazcom defenzívnych chýb. Od tohto momentu to bol už len boj. Zápas skĺzol len do súbojov na hranici regulárnosti. Vyvrcholení tohto veľmi náročného zápasu bolo vylúčenie Svetlíka, čo nás pred zápasom s Michalovcami mrzí.“

Ostatné výsledky:

Petržalka – Slovan 0:1, D. Streda – Košice 0:0, Trenčín – Ružomberok 4:0, Michalovce – Poprad 2:1, Nitra – Trnava 0:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 6. novembra o 11.00 hodine na východe Slovenska, kde ich na svojom štadióne na umelej tráve privíta MFK Zemplín Michalovce.

Poradie:

Naša U 19-ka je s trinástimi bodmi na 10. mieste. O bod menej má za nami na jedenástej priečke Senica. Michalovce sú pred nami s náskokom piatich bodov a okupujú siedmu pozíciu. Tabuľku vedie Žilina, na konte má 28 bodov.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 2:2 (0:4)

Góly: 5. Kuraj, 84. Senček – 34. Cabaj, 79. Kasza. Rozhodoval: M. Baláž. ŽK: Kasza, Ravaj (obaja Senica).

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec - Števonka, Garaj, Longauer, Senček - Bálint, Magát - Kuraj, Ádám, G. Kaliský – Kukučka

Naša sedemnástka nastúpila do duelu na Štiavničkách dobre. Ujala sa vedenia rýchlym gólom Kuraja v piatej minúte. Vpredu však nebola dostatočne nebezpečná, chýbala väčšia agresivita, pridali sa aj chyby a tak súper dokázal po polhodine vyrovnať na 1:1 Cabajom. Ani po zmene strán sa nezlepšila naša hra, či už v obrannej alebo útočnej fáze. Napriek tomu sme mohli ísť znovu do vedenia z nariadenej penalty v 57. minúte. Nepremenil ju Ádám, čo na naše družstvo doľahlo ešte viac. Seničania trestali našu nesúrodú hru gólom na 1:2, o ktorý sa postaral jedenásť minút pred koncom Kasza. Našim chlapcom slúži ku cti, že nezložili zbrane a dokázali na tento zásah odpovedať. Na 2:2 vyrovnali do piatich minút Senčekom. Duel sa teda skončil deľbou bodov, ale výkon neoslnil. Zaujímavosťou je, že sme videli iba jedno striedanie v celom stretnutí, aj to na strane hostí.

Domácu remízu so Senicou zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, pretože musím konštatovať, že sme podali podpriemerný výkon. V obrannej fáze sme mali problém s kompaktnosťou družstva spojenú s neskorým pristupovaním a nedôrazným napádaním súpera. Boli sme málo agresívni a produkovali sme množstvo individuálnych chýb. V útočnej fáze sme aj napriek dvom streleným gólom do súperovej bránky nedokázali dostatočne kombinovať, boli sme ustráchaní v každej hernej činnosti a na lopte neistí. A ku všetkému nám na sebavedomí a kvalite nepridal ani zlomový bod v podobe zahodenej penalty. Taktiež si neviem vysvetliť neplnenie si taktických zámerov, o ktoré sme sa snažili počas týždenného mikrocyklu. Je až nepochopiteľné, že naši hráči aj po celozápasovom upozorňovaní z lavičky, nereagovali na opakujúce sa taktické chyby. Sme sklamaní tak z herného prejavu, individuálnych výkonov, ako aj z remízového výsledku.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Michalovce 0:2, Ružomberok – Trenčín 2:4, Košice – D. Streda 2:1, Slovan – Petržalka 0:2.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas opäť doma, konkrétne v sobotu 6. novembra predbežne o 11.00 hodine na umelej tráve na Štiavničkách, kde si zmeria sily s Michalovcami.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 9 bodov, predposledná trinásta Senica stráca na náš tím dva body. Michalovce sú pred nami na siedmej pozícii a majú 15 bodov. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 30 bodov.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 2:1 (0:0)

Góly: 63' S. Greško, 78' Dagnoli (z 11m) – 67' Štepánik. Rozhodoval: Bulla. ŽK: Chochlík, Chalupa (obaja Senica)

Zostava MFK Dukla + striedania: Lakomčík - Levčík (od 71' Poljovka), Baláž, Murčo, Kormaňák - Zachar, Dagnoli, S. Greško - Kačur (od 35' Siman), Kaščák, Kvasna (od 55' Gonda)

Mladší dorastenci z U-16-ky hostili doma na Štiavničkách Seničanov a v prvom polčase súpera sprvu jasne prehrávali. Ten až po dvadsiatich minútach mal šancu po našej ojedinelej chybe, tá ho však nakopla, no v závere polčasu sme sa opäť vrátili k svojej hre, žiaľ bez gólového efektu vpredu. Po zmene strán sa náš tím snažil nadviazať na prvú časť prvého polčasu a podarilo sa mu streliť gól po hodine hry, keď výbornú prihrávku striedajúceho Simana zužitkoval Greško – 1:0. Po tomto presnom zásahu sme sa až príliš upokojili, čoho dôsledkom bol inkasovaný gól na 1:1 do štyroch minút, postaral sa oň Štepánik. Potom to bol viac – menej futbalový boj, nezľakli sme sa však súbojov a v 78. minúte rozhodli o osude stretnutia. Trestali sme nedovolenú hru hostí v pokutovom území, keď nariadenú penaltu premenil Dagnoli. Otrasení Seničania sa už nezmohli na ďalší vyrovnávajúci gól, takže z troch bodov sa tešili mladí Duklisti.

Výhru so Senicou zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Do dnešného zápasu sme vstúpili podstatne kompletnejší ako v Nitre a bolo to na našej hre vidieť. Dvadsať minút sme boli dominantní, silní na lopte, dokázali sme otáčať ťažisko hry, boli sme v ponuke, chýbala nám len lepšia finálna fáza. V 20-tej minúte sa jeden z našich hráčov výrazne precenil v priestore a pozícii, kde sa riešia veci jednoducho, situácia bola ľahko riešiteľná a aj keď sme to s vypätím všetkých síl ubránili i s dávkou šťastia a individuálnou kvalitou hráča, tak zápas sa vyrovnal a my sme stratili istotu a rýchlosť, ktorou sme dovtedy súpera jasne prehrávali. Ešte pre polčasom sme boli nútení urobiť prvé striedanie, ktoré nám však paradoxne pomohlo, aj keď Martin Siman hral len druhý krát takúto súťaž, výkonom mužstvu výrazne pomohol. Do 2. polčasu sme hráčov nabádali, aby pokračovali v tom ako začali a snažili sa hrať rýchlo, nedržať loptu a vyhnúť sa súbojom, keď máme loptu, nakoľko súper bol fyzicky extrémne silný. Hra sa trochu otvorila a súpera sa nám podarilo prečísliť krásnou akciu v krídelnom priestore v situácii, ktorú drilujeme v tréningu. Práve striedajúci Siman skvele vyriešil situáciu jeden na jedného a po výbornej prihrávke a ochote ísť neustále do pokutového územia Greško otvoril skóre z priestoru, kde chceme mať podhrotového hráča. Gól, ktorý nám mal dať viac sebavedomia a pokoja nás však upokojil až príliš a o chvíľu bolo vyrovnané po zbytočnej reťazovej chybe viacerých hráčov po štandardnej situácii súpera. Od toho momentu sa začal boj o každú loptu, na ihrisku bola nervozita, našich hráčov však chválime, že sa neustále snažili hrať svoju hru, ísť za druhým gólom a víťazstvom, nezľakli sme sa súbojov, veľmi dobre nám zapadli ďalší striedajúci hráči Gonda a Poljovka a nakoniec sa nám zápas podarilo premenenou penaltou Dagnoliho zlomiť v náš prospech. Sme veľmi radi, že naši hráči uverili tomu, čo sme si ukázali a povedali pred zápasom, verili tomu, že im chceme pomôcť.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Michalovce 2:0, Ružomberok – Trenčín 0:9, Košice – D. Streda 0:2, Slovan – Petržalka 1:1.

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú najbližšie ligové stretnutie znovu doma, a to konkrétne v sobotu 6. novembra predbežne o 13.15 hodine na umelej tráve na Štiavničkách. Súperom budú Michalovce.

Poradie:

Naša šestnástka je v tabuľke na 10. mieste s 13-timi bodmi. Senica je posledná, má bodov 6. Michalovce sú priečku pod nami so stratou dvoch bodov. Na čele je Trenčín bez prehry so ziskom 29 bodov.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

V Komárne sme remizovali, o Fortuna ligu zabojujeme z 2. miesta

Čítať viac
A tím

Stanislav Varga: Naše polročné vysvedčenie? Jednotka!

Čítať viac
A tím

V sobotu na vlastnom trávniku proti rezerve Slovana

Čítať viac
A tím

V klube MFK Dukla musíme byť disciplinovaní!

Čítať viac
A tím

Nešťastná prehra v Komárne v samom závere

Čítať viac
Dorast

Adam Baláž odletel do Lotyšska s reprezentáciou SR do 17 rokov

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem