Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • V úmornej horúčave medzišestnástkový futbal so zaslúženým 100. víťazstvom MFK Dukla v II. lige v samostatnej SR
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 09.08.2020

V úmornej horúčave medzišestnástkový futbal so zaslúženým 100. víťazstvom MFK Dukla v II. lige v samostatnej SR

Z fotografie je možné čiastočne vydedukovať aké teploty na štadióne vládli, ako aj to, že kvôli koronavírusu ešte stále pretrvávajú problémy s otvorením všetkých sektorov štadiónov tak, ako v Dubnici neotvorili jednu celú tribúnu. Foto: Jaro Šiška

Z fotografie je možné čiastočne vydedukovať aké teploty na štadióne vládli, ako aj to, že kvôli koronavírusu ešte stále pretrvávajú problémy s otvorením všetkých sektorov štadiónov tak, ako v Dubnici neotvorili jednu celú tribúnu. Foto: Jaro Šiška

Vo veľkej horúčave, keď ručička teplomeru ukazovala na začiatku stretnutia 32°C, nastúpili futbalisti MFK Dukla v Dubnici nad Váhom po 28 dňoch opäť v zápase o ligové body.

     Od začiatku stretnutia sa hral medzišestnástkový futbal s úvodnými šancami Dukly. Už v 5. minúte domáci brankár Digaňa vyrazil skvelú strelu Dolného z trestného kopu smerujúcu do pravého vinkla.

     Dukla zo zabezpečenej obrany vyrážala do rýchlych protiútokov. Pri streleckej chuti bol hosťujúci Dolný, ktorého ďalšia výborná strela v 16. minúte po Prikrylovej prihrávke išla mimo pravej žrde domácej brány.
V 20. minúte mal na kopačke gólovú šancu domáci Dávidík, ktorý sa dostal k odrazenej lopte po odkope Noska a išiel z ľavej strany, len chvíľočku osamotený, na brankára Krejčího. Svojou strelou ale prehodil nielen hosťujúceho brankára ale i bránu Dukly.
    V 34. minúte Migaľovu tvrdú, dobre mierenú strelu z vyše 30 metrov, domáci brankár vyrazil. Ten sa vyznamenal i v 38. minúte, keď strelu Dolného po Polievkovej prihrávke smerujúcu do pravej časti domácej brány vyrazil na rohový kop.

     Do konca prvého polčasu sa stav nezmenil a oba kolektívy odchádzali na polčasovú prestávku za bezgólového stavu. O prevahe Dukly svedčil i pomer rohových kopov. V prvom polčase bol 1:4 v prospech Dukly.

     Na začiatku druhého polčasu to bol opäť Dolný, ktorý v 51. minúte mieril do stredu brány a v 52. minúte jeho strela išla nad bránu Dubnice.
    V 58. minúte pri náznaku šance domácich bol Petráš, ale s jeho centrovanou loptou si obrana hostí bez problémov poradila. Až v 60. minúte mali Dubničania prvý strelecký pokus do priestoru hosťujúcej brány. So strelou Janca si brankár Krejčí poradil.
     Z nasledujúceho protiútoku Polievkovu dobre mierenú umnú strelu po zemi úplne k pravej žrdi, ale predsa len si žiadajúcu vyššiu razanciu, celý zápas výborne chytajúci brankár Digaňa s ťažkosťami vytlačil na roh.

   V 75. minúte padol rozhodujúci gól stretnutia. Tóth kľučkoval vo vnútri na hranici šestnástky na ľavej strane smerom od brány, loptu si prebral v protismere Migaľa, ktorý sa s ňou pretlačil cez brániacu spleť tiel domácich, držiacich hranicu šestnástky, a dokázal tiesnený ešte prihrať kolmo vpred zbiehajúcemu Frimmelovi, ktorý asi 2 metre od čiary centrovanou loptou našiel v pokutovom území Dubnice na vzdialenejšej žrdi dobre postaveného, a úplne voľného, Vujoševića, ktorý hlavičkou z 2 metrov nedal Digaňovi šancu, umiestnil ju pod brvno a Dukla viedla úplne zaslúžene 0:1.

    O 4 minúty neskoršie Polievkov center zlikvidoval brankár Digaňa a ten sa vyznamenal i v 81. minúte, keď Polievka išiel v samostatnom úniku kolmo sám na dubnického brankára. Jeho signalizovanú strelu po ľavej strane brankára Digaňu, brankár reflexívne a perfektne ľavým bokom nártu hádzanársky vyrazil.

    V nervóznom závere, keď v 87. minúte vybehnuvší Krejčí ďaleko od brány, asi 12 metrov za šestnástkou v snahe zastaviť protiútok domácich, ešte stihol vykopnúť loptu do autu, kým sa stretla jeho tvár s kopačkou Michala Petráša. Diváci s napätím očakávali, čo sa udeje, ktorý hráč prípadne fauloval v tomto tvrdom súboji, po ktorom Krejčí ostal dlhšie na trávniku zranený. Rozhodca po preverení zdravotného stavu Krejčího, ku ktorému už prišli aj záchranári so stabilizačnou posteľou, udelil v 89. minúte červenú kartu Michalovi Petrášovi, ktorý musel opustiť ihrisko. Krejčí sa napokon našťastie pozviechal a v bráne stál opäť už v nastavenom čase 4 minút, keďže by už Dukla po vystriedaní 5 hráčov ani nemohla striedať.

      Dukla si zaslúžené vedenie udržala a odniesla si z Dubnice 3 body, po ktorých sme tak túžili pred 28 dňami.

Fakty o zápase:
FK Dubnica nad Váhom - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Gól: 75. Miladin Vujošević
Žlté karty: 24. Ľuboslav Levai - 40. Lukáš Migaľa
Červená karta: 89. Michal Petráš

Zostavy:
FK Dubnica nad Váhom (úvodné rozostavenie 4-1-4-1):
Tomáš Digaňa 31 - Timotej Janček 4 (46. Martin Janco 7), Slavomír Pagáč 18, Denis Švec 21, Matej Vaculík 22 - Dalibor Pleva 9 (K) (84. Nicolas Martinek 15) - Maroš Čurik 16, Frederik Bilovský 10, Ľuboslav Levai 24 (46. Michal Petráš 14), Aurel Dávidík 11 (75. Michal Matúš 8) - Marek Kuzma 20 (od 81. (K1))
Tréneri: Peter Jakuš - Peter Gergely, Michal Kijačik

MFK Dukla Banská Bystrica (úvodné rozostavenie 4-2-3-1):
Adam Krejčí 22 - Patrik Vajda 27, Ján Nosko 3, Patrik Prikryl 19, Lukáš Migaľa 21 - Jakub Uhrinčať 7 (59. Marek Frimmel 18), Gabriel Snitka 16 (od 87. (K1)) - Jozef Dolný 10 (78. Geron Tocka 77), Viktor Tóth 4 (87. Dalibor Gonda 11), Róbert Polievka 17 (K) (87. Ľuboš Kupčík 12) - Miladin Vujoševič 20 (78. Lukáš Laksík 9)
Tréneri: Stanislav Varga - Štefan Rusnák

Diváci: 655
Rohové kopy: 3:7
Rozhodovali: Michal Čiernik - Rastislav Kuba, Dávid Bobko - Matej Choreň

Dostali sme sa, hneď v úvode sezóny, na čelo tabuľky, bez inkasovaného gólu.
Na 1. mieste pobudneme najmenej do nedeľnajších zápasov od 10.30, keď by nás mohli dobehnúť, či predbehnúť len o skóre, Podbrezová alebo Skalica.

Najbližší zápas 3. kola II. futbalovej ligy odohráme doma s Trebišovom v sobotu 15. augusta 2020 od 17.00 na ihrisku vo Zvolene. Na zápas všetkých srdečne pozývame!

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.