• Aktuality
  • Historické víťazstvo Dukly v ligovom zápase na ihriskách súpera
A tím / Jozef Ivan / 21.06.2020

Historické víťazstvo Dukly v ligovom zápase na ihriskách súpera

Foto: Samo Telúch

Foto: Samo Telúch

V druhom nadstavbovom kole v zápase o postup do Fortuna ligy sa predstavili futbalisti MFK Dukla v národnom tréningovom centre v Poprade proti tatranským orlom z FK Poprad. Tréner nášho mužstva Stanislav Varga miesto zranených Vaščáka a Dolného postavil do základu Kupčíka a Tótha a vyšiel mu i bravúrny ťah so zaradením Migaľu na pravú stranu zálohy. Práve on patril svojim výkonom k najlepším hráčom na ihrisku.


Úvod stretnutia patril nášmu mužstvu. Už v druhej minúte unikol po ľavej strane Polievka, prihral Laksíkovi ktorý mu loptu vrátil ale Polievkova strela smerovala len do rúk domáceho brankára. Domácim sa už v tretej minúte zranil Andrič, ktorého v 9 minúte vystriedal debutant Rumanský. V 16 minúte po prihrávke Tótha z pravej strany usmernil Starší hlavou loptu rybičkou do popradskej brány O:1.O tri minúty neskoršie Migaľa centrovanou loptou z pravej strany hľadal v pokutovom území Staršieho ktorý však na loptu nedočiahol. Druhý gól padol v 26 minúte. Jeho strelcom bol Laksík ktorý zužitkoval center Staršieho z pravej strany a umiestnil loptu hlavou za chrbát bezmocného Maleca. Do konca prvého polčasu padli ešte dva góly. Oba do siete FK Poprad. V 44 minúte prihrávku Staršieho pred popradskú bránu kde číhala dvojica našich útočníkov si do vlastnej brány zrazil Luberda a v nastavenom čase 45+1 minúta zaznamenal náš štvrtý gól Tóth. Pamätníci Dukly si takýto polčasový výsledok nášho mužstva na ihriskách súperov v majstrovských zápasoch nepamätajú. I v druhom polčase pokračovali naši hráči v nastúpenom trende. Stále útočili a ani hromadné striedanie 5 hráčov v našom kolektíve neovplyvnilo náš útočný systém hry. V 59 minúte sa presadil Laksík, keď k pravej tyči poslal center Staršieho O:5. O sedem minút neskoršie už bolo O:6.Druhým gólom sa presadil Starší keď hlavou umiestnil Prikrylov center do popradskej brány. Gólostroj nášho mužstva ukončil v 77 minúte po rohovom kope debutanta v našom mužstve Baču Nosko keď lopta z jeho hlavy napla sieť popradskej brány. O:7.Uvedené víťazstvo je rekordným zápisom a víťazstvom nášho mužstva v doterajších ligových zápasoch nášho kolektívu na ihriskách súpera.

Fakty o zápase:

FK Poprad-MFK Dukla Banská Bystrica 0:7 /0:4/

Góly: Laksík a Starší po 2,Tóth a Nosko po 1, Luberda/vlastný/
Žlté karty:12 min. Hurný resp.11min.Laksík a 88min.Prikryl
Zostavy. FK Poprad: Malec-Jurčišin, Luberda, Kuc, Grešák- Uda Kanu- Luterán, Angelo, Hurný /64 min.Maliňák/-Andrič/9 min.Rumanský,46 min. Šoltíšik/ Tréner: Jaroslav Belejčák
MFK Dukla: Nôta-Kupčík /89 min Gaško//,Nosko,Prikryl,Savič-Migaľa,Willwéber
/72 min.Snitka/-Starší, Tóth /72 min.Bača/, Polievka /63 min.Kolláti/-Laksík/63 min.Kostúr/
Tréner: Stanislav Varga

Rozhodovali: Marián Ruc-Dušan Štofík, Rastislav Kuba
Diváci 420
Tretí zápas nadstavbovej časti o postup do Fortuna ligy odohrajú futbalisti MFK Dukla v sobotu 27.júna vo Zvolene proti Senici.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Cestujeme do Trebišova s cieľom vyhrať a eliminovať ofenzívnu silu súpera

Čítať viac
A tím

Nitra dala góly, získala body, futbal trpel na nemohúcnosť a nedostatok kvality

Čítať viac
Žiaci

S Pohroním tri naše žiacke tímy bodovali, dva zvíťazili

Čítať viac
A tím

V Šamoríne výhra 1:0 po dobrej defenzíve a peknom góle Mazana

Čítať viac
A tím

Neprehrali sme ani v druhom jarnom vystúpení

Čítať viac
Dorast

Výsledkové trhliny na začiatku druhého polčasu

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem