• U17 Dukly vyhrala v Petržalke, U16 tam bodovala, juniorka doma podľahla
Dorast / MFK Dukla (PR) / 29.08.2022

U17 Dukly vyhrala v Petržalke, U16 tam bodovala, juniorka doma podľahla

z tréningu U17 Dukly

Mladší dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica bodovali v Petržalke. Sedemnástka naplno po výhre 2:0 a šestnástka čiastočne po remíze 1:1. Zakopol doma starší dorast, s Petržalkou prehral v Kremničke 1:3.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 1:3 (0:1)

Góly: 89. Svetlík (z 11m) – 6. a 65. Macho, 47. Strákoš. Rozhodoval: Konček. ŽK: Števonka - Strákoš.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Wallner, Jaroš, Klimpl, Števonka – Bača (52. Kukučka), Svetlík – Bálint, Murín (52. Jurík), Berky (52. Varga) – Rusko

Devätnástka Dukly nezachytila úvod prvého a ani úvod druhého polčasu. Do vedenia išiel súper už v šiestej minúte Machom. Naň sme nedokázali do prestávky odpovedať a hneď po zmene strán sme inkasovali aj druhý gól, postaral sa oň v 47. minúte Strákoš. Tréner Poljovka potom poslal do hry troch čerstvých hráčov s cieľom znížiť, lenže podobne reagovali i hostia a napokon zaknihovali v 65. minúte aj tretí gól, keď sa druhý raz v stretnutí presadil Macho – 0:3. Potom sme sa už herne vyrovnali Petržalke, ale duel naši juniori zdramatizovať už nedokázali. V samom závere iba korigovali výsledok gólom z penalty v podaní Svetlíka na 1:3.

Prehru s Petržalkou zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Od začiatku sme v tomto zápase ťahali za kratší koniec. S výnimkou posledných dvadsiatich minút sme sa súperovi nedokázali vyrovnať vo väčšine rozhodujúcich parametroch hry a výsledok bol len logickým odzrkadlením tohto stavu. Individuálne výkony boli až na 2 - 3 výnimky podpriemerné a to na kvalitného súpera nemohlo stačiť.“

Michalovce – Ružomberok 0:2, D. Streda – Poprad 5:0, Žilina – Pohronie 3:1, Trnava – Trenčín 1:1, Košice – Podbrezová 1:3, Slovan – Z. Moravce 1:1.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel na ihrisku súpera v neďalekej Valaskej, a to v sobotu 3. septembra o 11.00 hodine, privíta ich tam Podbrezová.

U-17:

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 53. Murčo, 81. S. Greško. Rozhodoval: Kravárik. ŽK: Mikita - Brunner.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Murčo, Baláž, Brunner – Kormaňák (od 80' Levčík ), Zachar, Kvasna, S. Greško, Pinďura – J. Gonda, Kuruc (od 70' N. Dagnoli)

Sedemnástka Dukly podala v Petržalke dobrý a poctivý výkon. I napriek viacerým zmenám v zostave bola lepším mužstvom na ihrisku. Už v prvom polčase mohla ísť do vedenia, no rozhodcovia neuznali náš gól. Po zmene strán sme boli odmenení za aktivitu už regulárnym presným zásahom, keď sa po rohovom kope Pinďuru presadil Murčo – 0:1. Neuspokojili sme sa s týmto stavom a chalani išli aj za druhým gólom, nepoľavovali. Napokon sa im podarilo zvýšiť vedenie v 81. minúte Samuelom Greškom po prieniku Kvasnu. Zaslúžene si tak viezli domov tri body.

Výhru v Petržalke zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„V zápase sme urobili nejaké zmeny a vstup do zápasu nás zastihol ešte zaparkovaných v šatni, nakoľko v 5 sekunde sme mohli prehrávať po viacnásobnom nedorozumení. Od toho momentu však naši chlapci predviedli proti mimoriadne silnému tímu jeden veľmi solídny výkon, podporený viacerými výbornými individuálnymi výkonmi. Investovali sme do zápasu veľa energie, boli sme ochotní robiť to, čo sme vyžadovali. Mali sme rýchly a presný prechod do útočnej fázy, prišiel neuznaný gól a ďalšie veľké šance. Do 2. polčasu sme očakávali zvýšenú aktivitu súpera, ale naši hráči domáci tím zaskočili a konečne sme udreli Murčom po rohovom kope Pinďuru. Od toho momentu to bolo v podstate o druhom góle, zareagovali sme aj po strelenom góle výborne, neustále sme súpera napádali, dostávali pod tlak, vytvárali sme si šance, vyšli nám striedania a po individuálnom prieniku Kvasnu a prihrávke do správneho priestoru, Greško excelentne vyriešil HS 2:1. Naďalej sme hrali svoju hru a sme radi, že sme zobrali nevydarený prípravný zápas v strede týždňa ako aj videoanalýzu za správny koniec. Sú to veľmi cenné tri body proti súperovi, ktorý bude určite zbierať body, takisto nás potešil kolektívny výkon mužstva. Zároveň nás čaká hneď ďalší veľmi náročný zápas a pevne veríme, že sme najneskôr od zajtra nohami pevne na zemi, uzdravia sa nám niektorí hráči a dokážeme pravidelne hrať na takejto úrovni.“

Zlaté Moravce – Slovan 0:1, Poprad – D. Streda 1:3, Podbrezová – Košice 1:0, Pohronie – Žilina 1:0, Trenčín – Trnava 3:0, Ružomberok – Michalovce 6.0.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas doma na ihrisku v Badíne, kde v sobotu 3. septembra o 11.00 hodine privíta v derby Podbrezovú.

U-16:

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 67. Ševce – 77. Mandzák. Rozhodoval: Martiš. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Macko – Bartoš (73. Stupavský), Nemec, Rusňák, Mandzák - Chromek, Abrahám (73. Stacho), M. Kováč (69. Kráľ) – Nevedel, Korčok (59. Sivíček), Králik (41. Zbyňovský)

Aj šestnástka Dukly bodovala v Petržalke. Domáci však mali prevahu na ihrisku, ale nevedeli sa vpredu presadiť. Po bezgólovom prvom polčase nám strelil súper gól až v 67. minúte. Naň sme dokázali odpovedať presne o desať minút zo štandardky, konkrétne po rohu Nevedela a hlavičke Mandzáka. V závere sme si cennú remízu postrážili.

Nerozhodný duel v Petržalke iba stručne zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„Po celozápasovom tlaku súpera sme využili ojedinelú šancu na strelenie gólu po výborne zahranom rohovom kope Nevedela a následnou hlavičkou Mandzáka.“

Z. Moravce – Slovan 0:3, Poprad – D. Streda 2:2, Pohronie – Žilina 0:2, Trenčín – Trnava 2:2, Ružomberok – Michalovce 3:0, Podbrezová – Košice 3:0.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas doma na ihrisku v Badíne, kde v sobotu 3. septembra13.15 hodine hostí v derby Podbrezovú.