• Z dôležitého zápasu máme bod
A tím / MFK Dukla BB / 16.02.2024

Z dôležitého zápasu máme bod

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v piatok na domácom trávniku hostili v dôležitom súboji dvoch ašpirantov na účasť v skupine o titul AS Trenčín.

Tréner domácich Mário Auxt sa musel vysporiadať bez vykartovaných obrancov Borisa Godála a Lukáša Migaľu. Po posunoch v rámci postov sa tak v základnej zostave po prvýkrát objavili zimné posily Dominik Veselovský a Marquinho.

Územnú prevahu mali spočiatku hostia, ale okolo desiatej minúty sa do útočnej tretiny ihriska začali dostávať aj hráči Dukly. Dôležitosť zápasu sa prejavovala a aj z nervozity plynuli na oboch stranách nepresnosti. Zdalo sa, že viac z hry mali zverenci Iliju Stolicu. Tí však svoje rýchle kolmé akcie nedotiahli do koncovky, alebo ich včas vyriešila domáca obrana. Prvej tutovky sme sa napokon dočkali v 40. minúte a patrila trenčianskemu AS. Dominik Hollý prihral z pravej strany šestnástky do ľavého rohu päťky a EynelSoares napálil loptu do tyče.

V 54. minúte mohli ísť hostia do vedenia po darčeku od brankára Dukly Matúša Hrušku, ktorý rozohral kop od brány nakrátko rovno na súpera Artura Gajdoša. Ten ale sám v šestnástke trafil ľavú tyč. Krátko nato udreli zverenci Mária Auxta zo svojej prvej vážnejšej príležitosti. Veselovský v 58. minúte z diaľky preveril gólmana Michala Kukučku a lopta sa následne dostala na pravé krídlo. Marquinho odcentroval na zadnú tyč, kde Róbert Polievka presnou hlavičkou pridal svoj jedenásty gól v sezóne - 1:0.

Hostia ale našli odpoveď. V 71. minúte priťukol RahimIbrahim po rýchlej kombinácii loptu Gajdošovi, ktorý spoza šestnástky polovysokou strelou od ľavej tyče vyrovnal na 1:1. Dianie v nasledujúcich minútach neprinieslo vyložené šance. Domáci mali ešte tesne pred nadstaveným časom k dispozícii sériu rohových kopov, ale defenzíva Trenčína situácie uskákala. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť o výhre AS Hollý, ale zvnútra päťky po Soaresovej prihrávke z ľavej strany šestnástky trafil Hrušku. Body sa tak delili.

Povedali po zápase

Mário Auxt tréner MFK Dukla: „Ja takisto ďakujem trénerovi hostí. Dnes sme chceli niečo zmeniť, čo nám v prvom polčase až tak nevychádzalo. Súper nás svojou silou na lopte a kvalitou zatlačil viac ako sme predpokladali. Chceli sme byť určite viac nebezpeční smerom dopredu, čo nám v prvom polčase nevychádzalo. Bolo tam veľa strát pri prechode dopredu, tým pádom sme boli málo silní na lopte a museli sme viac brániť. V druhom polčase sme zmenili určité veci, chceli sme byť viac nebezpeční smerom dopredu. Podarilo sa nám dať gól. Trenčín bol na lopte silný a snažili sme sa im zatvárať priestory, čo sa nám celkom darilo. Podarilo sa im skórovať a myslím si, že ten zápas ukázal kvalitu. Je to ešte otvorené, dva zápasy sú pred nami. Súperovi želám takisto veľa úspechov. Sme spokojní s bodom, lebo sme mali v defenzíve dvoch vykartovaných hráčov, ktorí nemohli nastúpiť. Museli sme urobiť zmeny. Nastúpili dvaja noví hráči, ktorí ešte nie sú zžití s tými vecami tak, ako očakávame. Som spokojný, že hrali od začiatku a ukázali takisto, prečo sme ich sem povolali.“

Ilija Stolica, tréner AS Trenčín: „V prvom rade chcem poďakovať kolegovi a ľuďom z Banskej Bystrice za pohostinnosť. Bol to dobrý zápas. Hrali sme tak, ako sme chceli, teda naším štýlom. To sa mi páčilo, mali sme kontrolu, držanie lopty, veľa striel a pekných kombinácií. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, ale výsledok je taký, aký je. Musím povedať, že súper tiež ukázal kvalitu. Majú hráčov ako Polievka, ktorému stačí na gól jedna šanca. Som spokojný s výkonom a obom tímom želám veľa šťastia vo zvyšných zápasoch súťaže.“

Róbert Polievka, kapitán a strelec gólu Dukly: „Snažili sme sa plniť to, čo nám bolo naordinované. Sčasti nám to aj vychádzalo. Samozrejme, chceli sme byť trošku nebezpečnejší vpredu, ale Trenčín nás donútil do bloku. Majú tie krídla naozaj veľmi nepríjemné. Bolo ťažké sa potom dostávať dopredu, keď sa nás stále snažili pressovať. Myslím si, že to bola zaslúžená remíza. Opticky mali možno viac z hry, aj nás podržal Matúš, ale na domácom ihrisku si nemôžeme povedať, že sme spokojní s bodom, aj keď v tomto prípade asi hej. Teší ma, že môj gól viedol aspoň k bodu. Každý to má ťažké z tých mužstiev, ktoré chcú ísť do prvej šestky. Trenčín, Dunajská aj Podbrezová majú ťažké žreby, takisto aj my. O to je to krajšie a atraktívnejšie pre súťaž, lebo stále sa o niečo hrá a dve kolá pred koncom základnej časti ešte nie je rozhodnuté o ničom.“

Dominik Veselovský, prvý zápas v drese Dukly: „Cítil som sa dobre, hral som po dlhšej dobre. Tempo bolo vysoké, dobrý zápas z oboch strán a dúfam, že to bude len lepšie. Trénoval som s mužstvom možno týždeň, takže ešte to bude chvíľku trvať. Dúfam, že v Trnave to bude lepšie a vytvoríme si viac gólových príležitostí. Zápas bol bežecky náročný, stálo nás to veľa síl, ale dobre sme bránili v tom bloku, kde sme ich čakali, chceli sme hrať na tie kontry. Sme vďační za jeden bod. Remíza je určite spravodlivá, mali aj oni šance, my sme si tiež niečo vypracovali.“

Niké liga - 20. kolo - piatok 16.02.2024, 17.30 h - Národný atletický štadión, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 58. Polievka (Marquinho) - 71. Gajdoš (Ibrahim). ŽK: 38. Maqruinho - 45. Gong. Rozhodovali:Ruc - Pozor, Kmec - Smolák (VAR). Diváci: 836.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Pišoja, Hlinka, Willwéber - Marquinho (85. Hanes), Ľupták, Richtárech (76. Považanec), Záhumenský - Rymarenko, Polievka (C), Veselovský (80. Depetris).
Tréner: M. Auxt.

Zostava AS Trenčín: Kukučka - Kmeť, Stojsavljevič, Bondarenko, Kozlovský - Ibrahim, Bariš (C), Gajdoš (90+1. Hájovský) - Gong (76. Sunday), D. Hollý, Soares.
Tréner: I. Stolica.

Nasledujúci zápas odohrajú futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 24. februára od 15.00 h v Trnave.

Samuel Svetlík po premiére v A tíme: Vždy bolo mojim snom hrať za Duklu.