• Aktuality
  • Záhumenský po Slovane: Manželku mám z Bratislavy, gól sme dobre oslávili
A tím / MFK Dukla / 09.08.2023

Záhumenský po Slovane: Manželku mám z Bratislavy, gól sme dobre oslávili

Záhumenský po Slovane: Manželku mám z Bratislavy, gól sme dobre oslávili
Futbalisti Banskej Bystrice znova v základnej časti najvyššej slovenskej súťaže uhrali na pôde Slovana Bratislava výsledok 2:2. Po minulej sezóne, kde dvakrát gólovo zaujal Róbert Polievka sa tentoraz presadil sviatočný strelec v podobe obrancu Timoteja Záhumenského. Ten v závere zápasu vyrovnal na konečných 2:2.

NACVIČENÝ SIGNÁL

„Možno to je určitá výhoda, lebo Slovan nastupuje v lige s inou jedenástkou, ale my sme sa pripravili na tohto súpera ako keby bol napríklad koniec základnej časti. Uhrali sme bod, čo musíme akceptovať. Môj gól padol z nacvičeného signálu, no viac k nemu nepoviem, lebo sú to naše interné veci, aby sme niečo neprezradili pre našich súperov,“ zamyslel sa krajný bek Dukly nad zápasom, kde jeho tím najprv viedol, a až v závere vybojoval remízu. Na konci boli veľké emócie po zákroku v strede ihriska na Slebodníka od slovanistického brankára Borjana. „Červená karta pre brankára, rozhodca sa pre toto nerozhodol, ale nemyslím si, že by to už nejak výrazne ovplyvnilo výsledok. Táto remíza nám pomôže do ďalšej práce po nevydarenom úvode s Podbrezovou,“ myslí si Záhumenský.


RODINNÁ OSLAVA NEBOLA PRE VŠETKÝCH

Aj samotní hráči Dukly sú neustále konfrontovaní so ságou Róbert Polievka, Záhumenský ako skúsený hráč a hlavne ako dobrý človek dodal k tomu nasledovné stanovisko. „Osobne mu doprajem, aby bol hlavne šťastný s celou rodinkou a je to jeho futbalová kariéra, tak mu prajem len to najlepšie či v našom, alebo inom klube, pretože je to skvelý človek.“ Média taktiež podotkli, že Timotej v minulosti obliekal dres Slovana, čo je vždy dobrá motivácia streliť gól svojmu bývalému klubu. „Mám manželku z Bratislavy, preto gól dvojnásobne teší a troška sme ho doma oslávili a už sa sústredíme na nový týždeň, ktorým vrcholom bude duel v Michalovciach. Žena je pár rokov už mimo Bratislavy, to bolo celé v poriadku a radovala sa, no ostatní členovia rodiny boli troška nahnevaní.“ Pri zmienke o rodine vieme perličku, že Záhumenský má rituál v podobe dobrého jedla pred zápasom od svojej manželky. Čo mu gólové pripravila pred Slovanom? „Mali sme pred zápasom wafle, piatok sa väčšinou u nás neje mäso, tak ja aj deti máme radi niečo sladké.“


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Z derby berieme bod

Čítať viac
A tím

Do Bratislavy si ideme zápas užiť, k poháru pristúpime zodpovedne

Čítať viac
A tím

Thriller v Zlatých Moravciach, na záver jesene sme po červenej karte neudržali trojgólové vedenie

Čítať viac
A tím

Výborný druholigový futbal pod Dubňom, body do tabuľky pre MFK Dukla

Čítať viac
A tím

Do jarnej časti s cieľom potvrdiť pozíciu lídra 2. ligy

Čítať viac
A tím

Počas zimy odohráme deväť prípravných zápasov

Čítať viac