Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • V sobotu vo Zvolene proti MŠK Žilina B
A tím / Miroslav Čief / 03.09.2020

V sobotu vo Zvolene proti MŠK Žilina B

V sobotu vo Zvolene proti MŠK Žilina B
Po fantasticky zvládnutom pohronskom derby v Podbrezovej pokračuje naša Dukla v ďalšom zápasovom ťažení. V sobotu 5.9.2020 sa vo Zvolene v zápase s úvodným výkopom o 16:00 h stretne s mužstvom MŠK Žilina B. Zverencov trénera Stanislava Vargu čaká náročný a nevyspyteľný súper, ktorý má vo svojom kádri niekoľko šikovných a kvalitných mladíkov, ktorých zrejme posilnia hráči žilinského A- tímu. O to viac budeme potrebovať podporu všetkých našich priaznivcov.

Fantastický výsledkový obrat našich hráčov z 0:2 na 4:3 v podbrezovskej Zelpo Aréne stále rezonuje. Naši hráči v pohronskom derby ukázali obrovskú nezlomnosť a víťazstvo nad rivalom ukoristili gólom Jozefa Dolného z penalty v 99. minúte. Ohromné. V zápase proti FK Železiarne ukázali všetko - kvalitu, nasadenie a obrovskú túžbu uspieť. Všetko toto, veríme, ukážu aj v sobotu v zápase, ktorého sa možno aj tak trochu obávať. Nevieme totižto, s kým a s čím príde náš súper. Dôležité tak bude sústrediť sa na svoj výkon a svoj vklad do zápasu.

Aktuálne sme v tabuľke druholigovej súťaže na 2. mieste so skóre 17:7 a 12 bodmi. Na stále stopercentnú Skalicu, ktorá sa v sobotu stretne s Podbrezovou, strácame 3 body. Zatiaľ sme zvládli 4 z 5 zápasov a v sobotu budeme chcieť uspieť aj z dôvodu, že by sme si neradi pripísali 2 domáce prehry po sebe. Veľmi nám však bude chýbať útočník Miladin Vujoševič, ktorý bol v Podbrezovej vylúčený, na hrot nášho útoku tak poputuje Lukáš Laksík. Všetky ostatné posty sú otázne, nakoľko v pohronskom derby predviedli výborný druhopolčasový výkon viacerí hráči, napríklad aj Dávid Richtárech.

Ako to momentálne vyzerá v šatni A- mužstva sme sa opýtali ľavého univerzála Mareka Frimmela. 'Nálada je super! Nemôže byť iná po takom zápase v derby, keď sme otočili z 0:2 a napokon vyhrali. V zápase v Podbrezovej sme ukázali našu silu mužstva, ale to je už za nami. Čaká nás ďalší zápas, ktorý chceme zvládnuť a vyhrať,' začal Marek a pokračoval: 'Očakávam náročné stretnutie. Žilina B má v kádri mladých chlapcov, ktorí majú svoju kvalitu. Určite k nám prídu s cieľom bodovať, keďže nevyhrali posledný domáci zápas, ale verím, že sme sa cez týždeň na nich dobre pripravili. Vieme, čo od nich očakávať, ako asi budú hrať. My sa ale sústredíme sami na seba a verím, že body ostanú doma. Verím, že nás prídu podporiť aj naši fanúšikovia, ako tomu bolo aj doteraz na domácich zápasoch.' Zaujímalo nás taktiež, ako vidí možnosť, že Žilina použije hráčov A- mužstva: 'Myslím si, že to vôbec neriešime, kým budú posilnení. Samozrejme, sme na to pripravení, ale ako som povedal, my sa sústredíme na seba a nie na súpera,' zakončil Marek Frimmel.

Žiline B momentálne patrí 10. miesto v tabuľke s bilanciou 1 výhra, 1 remíza, 2 prehry so skóre 8:6 a 4 bodmi. V zápase 5. kola remizovala na domácom trávniku s FK Dubnica 2:2. Strelci gólov: 38. René Holáň, 78. Tibor Slebodník - 52. M. Petráš, 59. Vaculík. Nastúpila v tejto zostave: Benko - Anang (46. Šuľa), Nemčík, R. Nagy, Javorček (46. Bari) - Farský, Gomoľa (67. Kostúr), Holáň, T. Slebodník - Jambor (67. Hamza), Goljan (77. P. Leitner). Trénerom tímu je Norbert Guľa, brat Adriána, trénera českej Viktorie Plzeň.

Obaja brankári tímu - Belko aj Teplan sú ešte v dorasteneckom veku (2002). Na pravom kraji obrany zrejme nastúpi Ghančan Benson Anang, majúci na svojom konte 30 zápasov vo Fortuna lige. Na stopérskom poste možno očakávať Tomáša Nemčíka. Na ľavom kraji obrany naposledy hral Dominik Javorček, ten si však plní reprezentačné povinnosti, preto tam môžeme vidieť Kristiána Bariho, ktorý v lete prišiel do MŠK z DAC. Veľkú silu má Žilina B na krajoch stredovej formácie a v útoku, otázne je, s kým vôbec nastúpi, nakoľko niektorí hráči sú v mládežníckych reprezentáciách. Veľmi dobre sa ukazuje René Holáň, gólový hráč. Dobre sa uchytil aj Tibor Slebodník, ktorý prišiel z Popradu. Na hrote útoku môže nastúpiť Timotej Jambor (2003), ktorý dal pred pár týždňami nášmu dorastu hetrik. V kádri MŠK figuruje aj náš bývalý hráč, útočník Adam Kostúr. Skutočne však nevieme odhadnúť silu nášho sobotňajšieho súpera. Pripomíname, že v 1. kole s hráčmi A- tímu zdolal Šamorín vysoko 5:0.

Hlavným rozhodcom sobotňajšieho stretnutia bude Bálint Kišš. Na čiarach mu budú pomáhať 1. asistent Roman Poracký a 2. asistent Dávid Bobko. Náhradným rozhodcom stretnutia bude Roman Čiernik. Delegátom stretnutia bude Vladimír Čan. Pozorovateľom rozhodcov Kamil Slebodník.

Hravý, dynamický futbal s výrivým pohybom a veľa prihrávkami - to nás čaká v podaní Žiliny B - súpera, ktorého hlavne v reprezentačnej pauze nemožno stopercentne dopredu odhadnúť. Mladšie ročníky hráčov má v reprezentáciách, z A- tímu mu môžu prísť na pomoc viacerí skúsení hráči. Preto tak, ako to povedal Marek Frimmel za celú kabínu, musíme sa pozerať prioritne na seba. Čaká nás náročný zápas a viacerí si azda pamätáme, čo nám žilinskí mladíci vyviedli v zápase 1. kola minulej sezóny, keď sme im na Štiavničkách podľahli 3:4. Teraz nič také nemiemine dopustiť a disciplinovaným a aktívnym výkonom pôjdeme v ústrety trom bodom. Veríme, že aj s Vašou podporou vo zvolenskom publiku. Dukla do toho!