• Dávid Richtárech: Na jar rovnako ako na jeseň
A tím / Miroslav Čief / 27.01.2021

Dávid Richtárech: Na jar rovnako ako na jeseň

A- mužstvo Dukly Banská Bystrica zvládlo aj tretí prípravný zápas zimy 2021. V sobotu vyhralo v Žiline nad B - tímom 3:2 a pokračuje tak vo veľmi dobrých výsledkoch. Keďže zápas nemohol byť fanúšikom Dukly dostupný cez livestream, pokúšame sa vám aspoň cez rozhovory priblížiť dianie na ihrisku. Tentokrát sme si za mikrofón pozvali centrálneho záložníka Dávida Richtárecha, ktorý sa vyjadril k poslednému víťazstvu, ale taktiež neodmietol odpovedať na viacero ďalších otázok. V poradí 4. prípravný zápas odohráme v stredu 27.1. 2021 na umelej tráve na Štiavničkách proti fortunaligovému FK Pohronie.

Prvá otázka na Dávida smerovala s prosbou, aby v krátkosti zhodnotil doterajšiu prípravu. 'Hodnotím ju zatiaľ pozitívne. V prvom prípravom zápase v Seredi sme hrali, myslím, veľmi slušne. Po prvom polčase sme viedli po zásahu Maťa Staršieho, len škoda, že sme si hneď na začiatku 2. polčasu nechali streliť 2 góly. Našťastie sme neskôr v 75. min po góle Milana Kvoceru výsledok dorovnali a mohli sme aj vyhrať. V druhom zápase sme sa predstavili v Ružomberku - tam to bol výborný zápas z oboch strán s prevahou gólov na našej strane a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Boli sme efektívni, svoj deň mal Robo Polievka, autor hetriku a možno povedať, že ten zápas nám skutočne vyšiel,' začal rozprávanie a pokračoval.

'V sobotu sme hrali proti Žiline B. Vedeli sme, že súper bude mať vo svojom kádri množstvo mladých hráčov, aj zo staršieho dorastu. Nejak špeciálne sme sa na nich nepripravovali. Žilina v zápase veľa držala loptu, no my sme strelili góly po ich chybách, keď sme pri pressingu získali loptu. Nehrali sme ako sme chceli, málo sme sa snažili o medzihru a väčšinou sme vyrážali do brejkov. Chvalabohu, že aspoň z nich sme boli efektívni,' pokračoval.

Po prvom polčase sme vyhrávali 3:0, keď sa postupne presadili Starší, Polievka a z pokutového kopu Vujoševič. 'Sme radi, že hráme prípravné zápasy s mužstvami Fortuna ligy, chceme, aby sme boli čo najlepšie pripravení na jarnú, odvetnú časť súťaže. Ako padli góly? Pri prvom góle v 5. minúte Mato Starší dobre predvídal a vystihol rozohrávku súpera v ich šestnástke a pekne, skúsene zakončil. Pri druhom góle Róbert Polievka pekne trafil z priameho kopu a potvrdil výbornú streleckú formu. Tretí gól sme strelili po pressingu na súpera, získali sme penaltu, ktorú s prehľadom zakončil náš kanonier Miladin Vujoševič,'. Domáci neskôr znížili na konečných 2:3. keď prekonali debutujúceho Filipa Baláža v bránke Dukly.

Dávid Richtárech prestúpil k nám do Dukly počas priebehu jesene, pričom jeho posledným klubom bol celok Fortuna ligy ViOn Zlaté Moravce. 'Cítim sa v klube veľmi dobre. Kabína je super, zázemie taktiež. Tréneri sú odborníci a vedia, ako nás majú na zápasy pripraviť. Takže áno, v Banskej Bystrici som veľmi spokojný. Zatiaľ dostávam dôveru od trénerov v súťažných zápasoch, za čo som veľmi vďačný a dúfam, že sa mi ju bude bude dariť splatiť a budem pokračovať vo svojich výkonoch aj naďalej. Ale hlavne ako mužstvo dúfam, že sa nám bude dariť podobne ako na jeseň. Je pred nami veľký cieľ, veľká túžba a my chceme každodennou poctivou robotou dosiahnuť niečo, čím potešíme seba, ale aj našich verných a oddaných fanúšikov,' zakončil Dávid Richtárech.