• Aktuality
  • Ženy po prvýkrát zdolali Ružomberok, už sú štvrté
Ženy / MFK Dukla / 15.11.2022

Ženy po prvýkrát zdolali Ružomberok, už sú štvrté

Ženy po prvýkrát zdolali Ružomberok, už sú štvrté
Náš ženský tím odohral v sobotu 12. novembra v Kremničke svoj posledný domáci jesenný zápas. Duklistky vôbec po prvýkrát v histórii zdolali Ružomberčanky.

Priebeh duelu už od začiatku nasvedčoval, že to môže byť zápas o jednom góle. Vyložených šancí bolo pomenej, obe družstvá to občas skúsili spoza šestnástky, no nepresne. Naše hráčky pohrozili po polhodine hry z rohového kopu z pravej strany, keď sa v skrumáži pred bránou dostali k niekoľkým dorážkam, no Ružomberčanky situáciu obetavými zákrokmi ubránili. V 40. minúte si vypracovali príležitosť aj hostky, keď sa po centri z ľavej strany ocitla na prednej tyči voľná Bianka Bruníková, ktorá však netrafila loptu ideálne a minula bránu. Prvý polčas tak góly nepriniesol.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Keďže išlo o súboj tabuľkových susedov a hralo sa o dôležité body, ani jedno družstvo nechcelo urobiť rozhodujúcu chybu. V 68. minúte však takmer otvorila skóre aktívna Lenka Mzúchová, ktorá odcentrovala z ľavého krídla a trafila brvno. Našim hráčkam sa podarilo skórovať v 77. minúte. Laura Boháčiková zahrala aut rýchlo na Zuzanu Ninu Nárožnú, ktorá na ľavej strany vyhrala súboj s protihráčkou, následne obišla aj druhú a svoj individuálny prienik po ľavom krídle zakončila presnou strelou k bližšej tyči - 1:0.

Ružomberčanky mohli odpovedať hneď vzápätí, keď zachytili rozohrávku domácich pred šestnástkou, Lola Hudeková obišla našu brankárku, ale z hranice pokutového územia minula bránu. V záverečných minútach mali hostky k dispozícii priamy kop zo strednej vzdialenosti a Darina Hrúziková poslala loptu na bránu, ale Daryna Lukach podržala náš tím výborným zákrokom. Ukrajinka si tak hneď pri svojom debute v bráne Dukly udržala čisté konto.

Naše ženy zdolali Ružomberok v majstrovskom stretnutí vôbec po prvýkrát. Po záverečnom hvizde si užili aj ďakovačku s fanklubom, ktorý zavítal do Kremničky pred odchodom do Zlatých Moraviec. Na svoje kolegyne sa prišli pozrieť aj hráči nášho mužského A-tímu, ktorí mali v Kremničke taktiež zraz pred odchodom na ich posledný jesenný zápas.

Ženský tím MFK Dukla zakončí jesennú časť v sobotu 19. novembra od 11.00 h v Trnave súbojom s domácim Spartakom.

Jaroslav Boroviak, tréner MFK Dukla ženy pre mfkdukla.sk: „Myslím, že dievčatá dnes môžu byť na seba právom hrdé, jedná sa o naše prvé víťazstvo nad Ružomberkom v tejto kategórii vôbec, zároveň sme súperovi oplatili aj dve tohtosezónne prehry o gól. Ružomberok je komplexný tím, ktorý nemá nejaké väčšie slabiny, dokáže hrať rýchlo, silovo aj kombinačne, takže dievčatá vedeli, že súperovi nesmú nechať veľa priestoru na jeho hru. Väčšina zápasu sa odohrávala bez nejakých väčších šancí, či už na jednej alebo druhej strane, keďže obidva tímy si plnili dobre svoje defenzívne úlohy. Tu by som určite chcel pochváliť aj naše dievčatá, ktoré sa snažili eliminovať streľbu súpera aj zo vzdialenejších pozícií, a v tomto smere tak pomôcť Dashy Lukach, ktorá zaskakovala za Dominiku Kopernickú a celý druhý polčas bola v neľahkej situácii, keďže chytala priamo oproti slnku. Som rád, že v kľúčovom okamihu to na seba zobrala Zuzana Nina a pekným prienikom a zakončením nás poslala do vedenia. Po vstrelenom góle sme sa možno až príliš stiahli do defenzívy a koledovali si o vyrovnávajúci gól, nakoniec však dievčatá na čele s brankárkou úspešne zvládli viaceré náročné situácie.“

Daryna Lukach, debut v bráne Dukly, čisté konto: „Som veľmi rada, že v mojom premiérovom zápase na poste brankárky v ženskej lige som pomohla tímu k takémuto dôležitému víťazstvu. Podľa očakávaní boli Ružomberčanky rýchle, bojovné a silné na lopte. Moje spoluhráčky mi to však uľahčili, keď súpera nepúšťali do nejakých vyložených šancí alebo do častej streľby na bránu. Veľmi náročné to bolo v posledných pätnástich minútach po našom góle, keď nás súper dostal pod tlak, kopal viacero rohov a štandardnú situáciu, ktorú sa mi našťastie podarilo vyboxovať nad brvno. Nakoniec sa nám tento tlak podarilo ustáť, a to aj za výdatnej podpory našich fanušíkov, ktorým by som týmto rada poďakovala.“

DEMIŠPORT liga - 1. liga ženy - 13. kolo - sobota 12.11.2022, 11.00 h - Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 77. Nárožná. Bez kariet. Rozhodovali: Zemko - Vician, Jodas. Diváci: 60

Zostava MFK Dukla ženy: Lukach - Mileiová, Herbríková, Jančíková (16. Tesáková), Šimová - Veselová, Morovjanová (90. Brandysová) - Boháčiková (89. Vojteková), Nárožná, Mazúchová - Havranová

Tabuľka DEMIŠPORT ligy po 13. kole

Klub Z V R P Skóre B

1 Spartak Myjava 13 12 0 1 84:7 36

2 ŠK Slovan Bratislava 13 11 1 1 59:9 34

3 FC Spartak Trnava 13 9 1 3 37:16 28

4 MFK Dukla Banská Bystrica 13 8 0 5 44:31 24

5 MFK Ružomberok 12 7 1 4 23:11 22

6 AS Trenčín 12 5 1 6 36:27 16

7 GFC regionálna akadémia 13 3 4 6 19:26 13

8 FC Petržalka 13 2 2 9 10:29 8

9 MŠK Žilina 13 1 1 11 6:97 4

10 FC Union Nové Zámky 13 0 1 12 7:72 1

---

Dorastenky remizovali v 10-gólovej prestrelke, bolo ich len deväť

Náš ženský tím U19 sa v nedeľu stretol v Radvani s rovesníčkami z GFC Regionálnej Akadémie. Našich dievčat bolo len deväť, no napriek tomu dokázali v dramatickom stretnutí bodovať. V 10-gólovej prestrelke potiahla naše dorastenky najmä Lenka Mazúchová, ktorá dala 4 góly. Naša dievčenská devätnástka sa po 9. kole nachádza na 5. priečke tabuľky 1. ligy skupiny B, pričom má rovnaký počet bodov (13) ako štvrtý Martin a šiesta Prievidza.

I. LD WU19 – sk. B – 9. kolo – nedeľa 13.11.2022, 10.00 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Regionálna Akadémia 5:5 (3:3)

Góly: 10., 20., 46. a 79. Mazúchová, 30. Gajdošíková – 9. a 16. Červená, 19. Machová, 42. Tomanová, 57. Mattová

Zostava MFK Dukla WU19: Lukach – Korčoková, Vojteková, Gajdošíková, Brandysová (C), Mazúchová, Fabianová, Skladaná, Halgašová

---

Žiačky na družstvo z Topoľčian nestačili

V nedeľu sa v Radvani s tímom, ktorý sídli v Topoľčanoch, stretli aj naše žiačky. Dievčenská pätnástka Dukly ešte v prvom polčase odolávala, no v úvode druhého dejstva dvakrát inkasovala. O náš kontaktný gól sa po hodine hry postarala Natália Račeková, ale hostky si v závere prinavrátili 2-gólové vedenie. Našim žiačkam patrí v 9-člennej tabuľke 7. miesto.

I. LŽ WU15 – sk. B – 9. kolo – nedeľa 13.11.2022, 12.00 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Regionálna Akadémia 1:3 (0:0)

Góly: 61. Račeková – 37. Lajčiaková, 41. Geschnábelová, 70. Čuchorová

Zostava MFK Dukla WU15: Udvardyová, Gaňová, Plauchová, Belányiová, Fabianová, Loceková, Laššanová, Fajčíková, Hrušková (C), Luptáková, Hrubíková, Balonová, Kolenkášová, Vrábľová, Hlinková, Račeková, Dobrocká, Danková, Petrovičová, Kosorínová

Naše dievčenské mládežnícke kategórie zakončia jesennú časť v nedeľu 20. novembra doma v Radvani proti Martinu. Dorastenky budú hrať od 10.00 h, žiačky od 12.00 hMohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

O súčasnosti, filozofii v MFK Dukla a o budúcnosti futbalu pod Urpínom

Čítať viac
Ženy

Dorastenky a žiačky pokorili Považskú Bystricu

Čítať viac
A tím

Preview: Proti Šamorínu chceme nadviazať na to dobré v Košiciach

Čítať viac
A tím

Preview: Uvedomujeme si silu Košíc, čakáme divácku podporu

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Pätnástka s treťou výhrou v rade

Čítať viac
A tím

Padol verdikt SFZ o našej pozícii, bude sa meniť súťažný poriadok

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem