• Ženy porazili vonku Spartak Trnava
A tím / MFK Dukla | BBonline.sk / 18.09.2023

Ženy porazili vonku Spartak Trnava

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica si napravili chuť po prvej prehre v sezóne, keď v piatok 15. septembra bodovali naplno na pôde FC Spartak Trnava.

V Jaslovských Bohuniciach otvorili skóre stretnutia už v 6. minúte Duklistky. Lenka Mazúchová, ktorá sa vrátila do zostavy po treste za červenú kartu, si po prihrávke od Adriany Briššovej v šestnástke zasekla dve brániace hráčky Trnavy a ľavačkou vymietla pravý horný roh brány domácich - 0:1. Pri Mazúchovej treba spomenúť, že si svojimi výkonmi vyslúžila pozvánku na zraz reprezentačného A-tímu žien.

Po úvodnom zásahu sa hráčky Dukly snažili hrať najmä účelne a čo najviac maximalizovať svoju šancu na bodový zisk v zápase, do ktorého vstupovali z pozície outsidera. Obranný blok banskobystrického tímu sa Trnavčanky snažili narušiť dlhými loptami, ktoré si však vo väčšine prípadov postrážila brankárka Petra Tišliarová za asistencie stopérky Moniky Havranovej. Hostky zamestnávala najmä ich bývalá spoluhráčka Klaudia Tyčiaková, ktorá ukazovala svoju silu v súbojoch jedna na jedna. Pri jej najväčšej príležitosti v prvom polčase podržala Duklu spoľahlivým zákrokom Tišliarová.

Hráčky Spartaka po polčasovej prestávke svoj tlak ešte viac stupňovali. Duklistky však naďalej predvádzali statočný výkon a súperovi v nebezpečných zónach nenechávali priestor na kombinovanie. Bystričanky však čisté konto neudržali. Havranová v 57. minúte pri snahe získať loptu obrannou hlavičkou zastihla Tišliarovú v protipohybe, brankárka Dukly síce loptu vyrazila, ale len na kopačku Michaely Martiškovej, ktorá loptu poslala do odkrytej brány - 1:1. V nasledujúcich minútach sa hralo prevažne na polovici hostiek, pričom hráčky Trnavy hrozili najmä po rohových kopoch.

Duklistky sa snažili vyrážať do protiútokov, ktoré domáce zastavovali, a to aj za cenu faulov. Práve po jednom z nich napálila loptu z priameho kopu do brvna Havranová. Hráčky Dukly odolávali tlaku súpera a v 81. minúte sa im podarilo pridať svoj druhý gól. Mazúchová odcentrovala z priameho kopu presne na Havranovú, ktorá z prvej z voleja prekonala Viktóriu Králikovú v bráne Trnavy - 1:2. Záverečné minúty boli pre hostky veľmi náročné, pričom ich viackrát podržala brankárka Tišliarová. Ženy MFK Dukla Banská Bystrica však tesný náskok ubránili a z Jaslovských Bohuníc si odviezli veľmi cenné tri body.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Zachytili sme začiatok. Po dobrej šanci, ktorá skončila strelou tesne vedľa, sme z následného pekného protiútoku išli do vedenia po spolupráci kľúčových ofenzívnych hráčok. Potom však prevzali hru do rúk domáce. Dobrou taktickou hrou, bojovnosťou a poctivosťou v súbojoch sme domáce, s jednou výnimkou prvom a jednou v druhom polčase, do šancí nepustili. Po nedorozumení obrany s brankárkou sme domáce nechali vyrovnať. No neuspokojili sme sa a išli sme za víťazstvom. Podarilo sa nám po priamom kope streliť víťazný gól. Družstvo si zaslúži pochvalu za súdržnosť, vzájomnú podporu a snahu o spoluprácu kľúčových hráčok. Toto sme zlepšili oproti minulotýždňovému zápasu.“

Lenka Mazúchová, hráčka Dukly, gól a asistencia v zápase: „Pomohol nám úvodný gól, po ktorom sme sa mohli sústrediť primárne na defenzívu a nechať hrať súpera. Vzadu sme sa snažili hrať organizovane a prípadne sa spoliehať na rýchle protiútoky. Aj po nešťastne inkasovanom góle sme sa snažili hrať svoje a, podobne ako na Slovane, verili sme, že napriek hernej prevahe súpera môžeme my byť tými, ktoré strelia víťazný gól. Na záver asi len toľko, že futbal sa nehrá na krásu, ale na góly, a tých sme strelili viac. Preto sme si odniesli tri body.“

Monika Havranová, strelkyňa víťazného gólu Dukly: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme uhrať dobrý výsledok. V prvom polčase sa nám hneď podarilo dať prvý gól, takže sme sa kus upokojili. Trnava mala veľa šancí, ale tie sme ubránili a hrali sme na brejky. V druhom polčase sme dostali hlúpy gól po mojej chybe. To ma nakoplo a chcela som streliť víťazný gól pre tím, čo sa mi aj podarilo. Som rada, že sme domov doviezli tri body. Je to tým, že sme tím.“

Demišport liga - 1. liga ženy - piatok 15.09.2023, 16.00 h - Jaslovské Bohunice

FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 57. Martišková - 6. Mazúchová, 81. Havranová. ŽK: 16. Jančová. Rozhodovali:Frič - Fuňák. Diváci: 50.

Zostava FC Spartak Trnava: Králiková - Pivarčiová, V. Čeriová (C), Randová, Belicová, Žigová (46. Cedulová), Tyčiaková, Trajlínková (46. Bederková), Servátková, Martišková (82. Konečná), Tonkovičová. Trénerka: V. Čeriová.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Tišliarová - Mileiová, Havranová, Tesáková, Veselková - Veselová (C), Morovjanová - Jančová (86. Jančíková) , Brandysová (66. Čierniková), Mazuchová - Briššová (90. Lukach). Tréner: J. Boroviak.