• Ženy vonku nestačili na Komárno
Ženy / MFK Dukla / 17.09.2024

Ženy vonku nestačili na Komárno

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 14. septembra v rámci 6. kola najvyššej slovenskej ženskej súťaže prehrali s nováčikom KFC Komárno.

Zápas sa kvôli nepriaznivému počasiu presunul na umelý trávnik v obci Hul medzi Šuranmi a Podhájskou. Komárňanky, hoci sú nováčikom, vstúpili do sezóny výborne a okrem prehier s Myjavou a Prešovom zaznamenali aj výhry nad Žilinou, Petržalkou a Trenčínom. V súboji s Duklou tak neboli outsiderom, čo aj potvrdili. Duklistky si vypracovali šance tiež, ale domáce nekompromisne trestali chyby nášho tímu. V 12. minúte výborne číhala na malú domov Nóra Lelovics, ktorá zachytila loptu, obhodila si Petru Tišliarovú a zľava zakončila do brány. O gól do šatne na 2:0 sa postarala CsengeGaál, keď po skvelej prihrávke za obranu išla sama na Tišliarovú a povedľa našej brankárky skórovala. Domáce ešte po zmene strán poistili svoje víťazstvo tretím gólom. V 65. minúte vyrazili do brejku, Alica Turanová ušla našej obrane a s jej prudkou strelou si už Tišliarová neporadila. Ženy MFK Dukla si budú chcieť napraviť chuť v sobotu 21. septembra doma na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej, keď o 15.30 h privítajú súperky zo Žiliny.

Monika Havranová, kapitánka MFK Dukla: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme získať prvé tri body na pôde súpera. Od začiatku zápasu hral súper tvrdo so zákrokmi na hranici pravidiel, alebo až za ňou. Prvý polčas bol vyrovnaný, hralo sa zo strany na stranu, lenže po našich chybách sme inkasovali góly. Hlavy sme však nedali dole a vytvorili sme si šance aj my. V druhom polčase sme znova inkasovali, čo nás opäť mrzí, lebo tomu opäť predchádzala naša chyba. Snažili sme sa streliť aspoň jeden gól, ale šťastie nám neprialo. Myslím si, že ani jedna hráčka sa nemusí hanbiť za svoj výkon, lebo sme nechali na ihrisku maximum. Čaká náš ďalší dôležitý zápas, v ktorom už musíme bodovať naplno a nedarovať súperovi góly zadarmo.“

Demišport liga - 1. liga žien - 6. kolo - sobota 14.09.2024, 16.00 h - Hul

KFC Komárno - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 12. Lelovics, 45. Gaál, 65. Turanová. ŽK: 26. Jančová, 30. Lukach. Rozhodovali:Strečko - Slovák, Mlinkovics. Diváci: 50.

KFC Komárno:Hatyina (76. Mayer) - Vraukóová, Nagy, Závogyán, Csicsóová, Pajorová (81. Melichárková), Németh (C), Ramor (64. Turanová), Rajkovics, Gaál, Lelovics.
Tréner: Eugen Nagy.

MFK Dukla:Tišliarová - Herbríková, Havranová (C), Ždánska, Mileiová - Brandysová, Morovjanová - Jančová (74. Dobrocká), Sirejová, Lukach (81. Veisová) - Bozalková (74. Skladaná).
Tréner: Jaroslav Boroviak.