• Ženy vyhrali v Nových Zámkoch, dorastenky a žiačky neuspeli v Žiline
Ženy / MFK Dukla / 08.11.2022

Ženy vyhrali v Nových Zámkoch, dorastenky a žiačky neuspeli v Žiline

V priebehu prvého novembrového víkendu boli v akcii ženské a dievčenské tímy našej Dukly. Zatiaľ čo ženám sa podarilo vonku zvíťaziť, mládežnícke kategórie na ihrisku súpera nebodovali.

Ženy Dukly si napriek absenciám poradili s poslednými Novými Zámkami

Náš ženský tím sa v sobotu predstavil na ihrisku Nových Zámkov. Našu Duklu poslala v 18. minúte do vedenia Petra Morovjanová, na čo domáce zareagovali 26. minúte vyrovnávajúcim gólom. V 30. minúte nám prinavrátila vedenie kapitánka Natália Veselová, ktorá po hodine hry svojím druhým presným zásahom zvýšila na 1:3. Novozámčanky síce v 68. minúte znížili na rozdiel jediného gólu, no Barbara Mileiová v samom závere spečatila naše víťazstvo. Po 12. kole patrí našim ženám v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže 5. miesto. Na štvrtý Ružomberok, ktorý má zápas k dobru, strácame bod. Šiesty Trenčín na nás stráca 4 body, a taktiež má zápas k dobru.

Jaroslav Boroviak, tréner žien MFK Dukla: „V tomto zápase sme sa museli vysporiadať s absenciou viacerých našich opôr a to najmä, čo sa ofenzívy týka, pre víťazstvo bolo potrebné, aby to na seba zobrali aj hráčky, ktoré možno v iných zápasoch plnia skôr defenzívne úlohy. Myslím, že dievčatá sa s tým popasovali veľmi dobre a dokázali si vytvoriť viacero dobrých príležitostí, možno ak by sme boli o niečo efektívnejší pri zakončení o našom víťazstve mohlo byť rozhodnuté skôr, takto dievčatá museli o víťazstvo bojovať do posledných minút a v niektorých momentoch aj odolávať tlaku súpera. Som rád, že v posledných dvoch zápasoch sme bodovali naplno a zároveň, že sa strelecky dokázalo presadiť až 6 našich hráčok.“

Natália Veselová, kapitánka žien MFK Dukla: „Na zápas s Novými Zámkami sme cestovali v pozícii favorita, ale vedeli sme, že pri absencii kľúčových hráčok budeme potrebovať kvalitný tímový výkon, aby sme dokázali zvíťaziť. Novozámčanky sme chceli prekonať najmä kombinačnou hrou, čo sa nám darilo najmä v druhom polčase keď sme predviedli viacero pekných akcií, no treba priznať, že súper sa takisto dostal do viacerých nebezpečných situácií a pri intenzite a smerovaní vetra bolo potrebné dávať pozor na každú jednu strelu z akejkoľvek vzdialenosti. Ťažké minúty boli najmä tie, ktoré nasledovali po inkasovaní gólu na 3:2, keď sme vpredu nepremenili viaceré vyložené šance a stále sme

nechali súpera na dostrel. Sme však radi, že zápas sme zvládli a získali sme ďalšie tri dôležité body.“

DEMIŠPORT liga - 1. liga ženy - 12. kolo - sobota 05.11.2022 od 11.00 h

FC Union Nové Zámky - MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (1:2)

Góly: 26. Cerovská, 68. Pálová - 18. Morovjanová, 30. a 60. Veselová, 90. Mileiová. ŽK: 40. Morovjanová. Rozhodovali: Sárai - Bleho. Diváci: 42

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Mileiová, Herbríková, Jančíková, Šimová – Veselová (C), Morovjanová – Boháčiková, Nárožná, Čierniková (90. Madajová) – Lukach (76. Brandysová)

---

Dorastenky prehrali v Žiline najtesnejším rozdielom

Naša dievčenská kategória WU19 sa v nedeľu na umelej tráve v žilinskom Strážove stretla s rovesníčkami domáceho MŠK. Dorastenky Dukly pod Dubňom neskórovali, zatiaľ čo domáce rozhodli o svojej výhre najtesnejším rozdielom presným zásahom Sofie Skvortsovej z 27. minúty. Žilinčanky sa tak bodovo dotiahli práve na naše dorastenky, ktoré zároveň predbehli na 4. mieste. Naša dievčenská devätnástka stráca na tretí Martin len bod, pričom má zápas k dobru. Šiesta Prievidza na nás stráca 2 body.

Róbert Pavúk, tréner dorasteniek MFK Dukla: „ Za zápas v Žiline si naše hráčky zaslúžia pochvalu a obdiv. Úsilie, ktoré vložili do zápasu bolo na vysokej úrovni. Vplyvom viacerých skutočností, ktoré sa nedali ovplyvniť, sme na zápas pricestovali v značnej úzkej zostave. Na lavičke náhradníčok zostali len dve dievčatá, ktoré neboli úplne fit. Vyrovnaný zápas rozhodla fáza v druhej polovici prvého polčasu, kedy súper hru pritvrdil až za hranicu únosného, čo sme si odniesli v podobe zranenia dvoch hráčok a tretia hráčka dohrávala zápas s modrinou na kolene. V jednom prípade išlo o krvavé zranenie v hornej časti tela. Obe dievčatá museli ísť v sanitke na vyšetrenie do nemocnice. Našťastie sme si obe hráčky mohli po niekoľkých hodinách odviesť domov a doba liečenia snáď nebude dlhá. Za prehnanú tvrdosť neviním hráčky zo Žiliny, maslo na hlave má niekto iný. Nemalo by sa stávať, že niekto uzná gól v momente, keď na hracej ploche ležia hráčky z oboch táborov a vplyvom toho viaceré dievčatá prestanú hrať, zrejme aj kvôli vážnym zraneniam niekoľko minút predtým. Ak je toto z morálneho hľadiska v poriadku, viac k tomu nemám čo dodať. Dúfam, že Ivka a Peťa sa zotavia zo zranení čím skôr a vrátia sa do tímu. Pokiaľ ide o druhý polčas,

budem citovať slová kolegu Banga, keďže ja som bol v nemocnici. Dievčatá sa zomkli a bojovali aj za zranené. Niekoľkokrát sme boli blízko k vyrovnaniu, ale dnes to tam nepadlo. Hráčky ukázali srdiečko a bojovnosť až do záverečného hvizdu, a to je najpríjemnejšia skutočnosť zo zápasu.

I. LD WU19 – sk. B - 8. kolo – nedeľa 06.11.2022 od 10.00 h – UT Strážov (Žilina)

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 27. Skvortsová. ŽK: 21. Blahová – 37. Nárožná

Zostava MFK Dukla WU19: Lukach – Skladaná, Halgašová (41. Čižnárová), Nárožná, Fabianová – Korčoková, Brandysová (C), Madajová – Vojteková, Hrušková (30. Jančíková), Gajdošíková

---

Žiačky vysoko podľahli stopercentnej Žiline

Následne si s rovesníčkami domácej Žiliny zmerali sily aj naše žiačky. Dievčenská pätnástka domáceho MŠK vedie tabuľku 1. ligy skupiny B s plným počtom bodov a úlohu favorita splnila aj proti našej kategórii WU15. Po prvom polčase sme prehrávali už 7:0, ďalšie 4 góly sme inkasovali v druhom dejstve. O 4 góly Žilinčaniek sa postarala Klaudia Becíková, hetrik pridala kapitánka Lenka Plchová.

Laura Pavlíková, trénerka žiačok MFK Dukla: „Tento zápas bol jeden z najnáročnejších v tejto sezóne, či už fyzicky, alebo psychicky. Vstupovali sme doň s obrovským rešpektom a aj strachom. Veľmi rýchlo sme dostali prvé tri góly v prvom polčase, kým sme sa dostali do hry. Tentokrát musím pochváliť naše najnovšie hráčky Natáliu Fabiánovú, Vanes Petrovičovú, Lili Balonovú a Zuzku Luptákovú, ktoré ukázali, že vedia zabojovať aj proti výborne hrajúcemu súperovi, a každým zápasom sa zlepšujú. Tento zápas nám opäť ukázal, v čom musíme potrénovať viac. Zároveň sa chcem všetkým dievčatám poďakovať za to, že sa nevzdali a bojovali celý zápas ako tím, napriek nepriaznivému výsledku.“

I. LŽ WU15 – sk. B – 8. kolo – nedeľa 06.11.2022 od 12.00 h – UT Strážov (Žilina)

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 11:0 (7:0)

Góly: 7., 11., 39. a 42. Becíková, 16. Štefanatná, 17., 35. a 55. Plchová, 25. Bieliková, 33. Ďatková, 47. Lagová

Zostava MFK Dukla WU15: Udvardyová, Brandýsová (C), Gaňová, Plauchová, Fabiánová, Loceková, Laššanová, Fajčíková, Hrušková, Luptáková, Balonová, Vrábľová, Hlinková, Račeková, Danková, Petrovičová, Boboková (striedanie hokejovým spôsobom).

---

Naše ženy odohrajú posledný domáci zápas v jesennej časti v sobotu 12. novembra, keď o 11.00 h privítajú v Kremničke MFK Ružomberok. Dievčenské kategórie MFK Dukla sa najbližšie stretnú v nedeľu 13. novembra v Radvani s rovesníčkami z GFC Regionálna Akadémia. Dorastenky budú hrať od 10.00 h, žiačky nastúpia na svoj duel o 12.00 h.

zdroj: mfk dukla, bbonline.sk