• Aktuality
  • Na Štiavničkách šláger kola proti Popradu
A tím / MFK Dukla, M.Čief, I.Šimko / 31.08.2019

Na Štiavničkách šláger kola proti Popradu

Na Štiavničkách šláger kola proti Popradu
Banská Bystrica dýcha v očakávaní veľkého zápasu. Súboja druhého s tretím. V sobotu 31. augusta 2019 o 16:30 h totižto privítame na Štiavničkách horúceho ašpiranta na postup do Fortuna ligy – mužstvo FK Poprad. Veríme, že dôležitosti zápasu bude zodpovedať aj početná divácka kulisa v publiku.

Hráči MFK Dukla sa vezú na víťaznej vlne. V druholigovej súťaži ťahajú 5-zápasovú šnúru víťazstiev a robia tak radosť sebe a primárne svojim fanúšikom. Výborne si počínali taktiež v stredu v Púchove – proti húževnatému nováčikovi, ktorý bojuje o každý bod vyhrali 2:1 po góloch Viktora Tótha s Patrikom Prikrylom a len podčiarkli skôr zmienené – pod Stanislavom Vargom hráme účelný, pragmatický futbal, ktorý vedie k úspechom. Mienime v tom pokračovať.

FK Poprad, náš najbližší súper, však dozaista bude tvrdým orieškom na výsledkové rozlúsknutie. V minulej sezóne skončil po základnej časti na 2. mieste a bol blízko k postupu do Fortuna ligy – v baráži neskôr zdolal na domácom trávniku 2:0 AS Trenčín, no v odvete prehral 1:4 a len tesne nenaplnil svoj interný klubový cieľ. O jeho zosnovanie sa pokúsi v tomto ročníku, už však bez svojho útočného klenotu Stanislava Šestáka, ktorý skončil aktívnu profesionálnu činnosť a začlenil sa do funkcionárskeho tímu v FK Poprad.

O jeho sile sa zmienil aj ľavý obranca Saša Savić. „Či hráme s posledným mužstvom tabuľky, ako to bolo v stredu s Púchovom, alebo s tímom s maximálnymi ambíciami, čo bude prípad Popradu, vždy chceme bodovať. Uvidíme, na akú pozíciu nám po skončení sezóny získané body postačia. Hráme doma, takže nad Popradom určite chceme vyhrať. Nebude to ľahký súpera, kvalitou patrí ku špičke v súťaži. Verím, že nás príde podporiť veľký počet fanúšikov a spoločnými silami sa nám podarí súpera zdolať,“ vyjadril sa.

FK Poprad zdolal v minulom 6. kole súťaže na svojom trávniku KFC Komárno 2:0. Napriek veľkej hernej prevahe sa gólovo presadil až v závere. V 89. min skóroval kanonier Dragan Andrič a v nadstavenom čase sa z priameho kopu presadil Denis Jančo. Zostava FK Poprad: Malec - P. Maslo, Pajer, Luk. Horváth, Zekucia (54. Acosta) – Da Silva Junior, Zošák, Jančo (90. Gallovič), Slebodník (73. Jančak) – D. Andrič, Kukoľ. V týždni sa predstavili aj v odloženom zápase 2. kola Slovnaft Cupu a na trávniku treťoligistu zo Stropkova vyhrali 2:0 po góloch Horvátha a Jančaka 2:0. V tabuľke im patrí 3. priečka s bilanciou 5 víťazstiev, 1 prehra, skóre 12:4 a 15 bodov.

Dnešné stretnutie povedie ako hlavný rozhodca Michal Smolák z Bratislavy, na čiarách mu buú asistovať Matej Zemko zo Šurian a Jakub Košecký z obce Dvorany nad Nitrorou. Štvrtým do partie bude náhradný rozhodca Marek Mastiš z Ružomberka. Delegátom pozorovateľom rozhodcov bude Gabriel Bacsa z Veľkého Krtíša a delegátom stretnutia Igor Repa zo Svätého Kríža.

Želáme si, aby v sobotu v šlágri kola vyhral futbal a diváci na Štiavničkách sa bavili atmosférou a futbalom. A samozrejme, veríme v úspech MFK Dukla, síce to nebude jednoduchá práca. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Dorasty proti Dunajskej Strede nebodovali

Čítať viac
A tím

Jozef Dolný: S Duklou mám jeden sen...

Čítať viac
A tím

Polievka pred Žilinou: Chceme nadviazať na dobré výsledky

Čítať viac
A tím

Ženy v prvom jarnom domácom zápase remizovali s Trnavou

Čítať viac
A tím

Preview: Proti Petržalke naplno, chceme určovať hru

Čítať viac
A tím

Michal Ščasný: Postup som oslávil pohárom červeného vína

Čítať viac