• Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Slovan, pätnástka a mladší žiaci víťazne proti Rimavskej Sobote
A tím / MFK Dukla / 30.08.2023

Dorastenecké a žiacke kategórie MFK Dukla Banská Bystrica odohrali počas posledného augustového víkendu ďalšie súťažné stretnutia. Dorastenci sa stretli so Slovanom, žiaci s Rimavskou Sobotou a žiacke B-tímy s Kováčovou.

Devätnástka Slovanu tesne podľahla
Starší dorastenci držali v sobotu 26. augusta bezgólový stav so Slovanom do 77. minúty, kedy
dali domáci jediný gól stretnutia. Najbližší zápas odohrá naša U19 v piatok 1. septembra od
11.00 h Kremničke proti Ružomberku.
I. LSD U19 – 3. kolo – sobota 26.08.2023, 11.00 h – Bratislava
ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: 77. Ivanics. ŽK: 31. Slovák.

Zostava MFK Dukla U19: Lukáč – S. Greško, Baláž (C), Murčo, Ševčík (67. G. Kaliský),
Bača, Pinďura, Puzder (58. Kuruc), Zachar, Straka (75. Kačur), Mikušiak (58. Dagnoli).
Tréner: M. Poljovka.
---
Sedemnástka Slovan zdolala
Mladší dorastenci U17 v sobotu v Kremničke porazili sedemnástku belasých najtesnejším
rozdielom. O jediný gól stretnutia sa už v 3. minúte postaral Dávid Knopp, ktorý vystrelil
približne z 25-tich metrov a brankárovi hostí lopta prepadla za bránkovú čiaru. Naša
sedemnástka si tak pripísala prvú výhru v sezóne. Nasledujúci zápas odohrá v piatok 1.
septembra od 11.00 h v Ružomberku.
Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, keď sme sa v 3.
minúte ujali vedenia gólom Dávida Knoppa. V zápase sme hrozili najmä z brejkových a
štandardných situácií, ale gólové možnosti zostali nevyužité. Po 15. minúte súper prevzal
iniciatívu, dobre kombinoval, bol nebezpečný hlavne v krídelných priestoroch, a to v
situáciách jedna na jedna, ale defenzíva na čele s brankárom Slovákom spoľahlivo vyriešila

tieto situácie. Do druhého polčasu sme išli dobre vykrývať priestor pred našim pokutovým
územím, vypomáhať krajným obrancom, aby sa súper nedostával do finálnej fázy, čo sa nám
aj darilo. Naopak, my sme hrozili z kontier, ale žiaľ, neriešili sme tieto herné situácie
optimálnym spôsobom. Chcel by som hráčom pogratulovať za výkon a hlavne prístup v
celom zápase. Zápas sa hral za úmornej horúčavy, hráči museli siahnuť na dno svojich
možností a síl.“
I. LMD U17 – 3. kolo – sobota 26.08.2023, 11.00 h – Kremnička
MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 3. Knopp. ŽK: 87. Kráľ – 90. Balog.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Abrahám, Komora, Nemec, Rusňák (55. Zbyňovský),
Rubint (41. Kráľ), M. Chromek (C), Siviček, Knopp (55. Bartoš), Korčok, Nevedel (84.
Korim). Tréner: C. Csányi.
---
Šestnástka na rovesníkov z Bratislavy nestačila
Naši mladší dorastenci U16 v sobotu v Kremničke podľahli Slovanu 1:3. Hostia položili
základy svojho víťazstva dvomi gólmi v krátkom slede v úvode zápasu, keď sa v 11. a 16.
minúte presadil Timotej Toplanský. Jediný gól Dukly v tomto stretnutí vsietil v 26. minúte
René Stoľar. Naša šestnástka bude hrať najbližšie v piatok 1. septembra od 13.15 h
v Ružomberku.
Marian Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Vstup do zápasu nám nevyšiel a inkasovali sme
už v 11. a 16. minúte. Do 20. minúty sme boli slabším družstvom, no následne sme hru
dokázali vyrovnať a po peknej akcii sme strelili kontaktný gól. Súper taktiež hrozil, no
nebezpečenstvo v našom pokutovom území sme uhasili buď našimi brániacimi hráčmi alebo
brankárom. Musím však tiež pochváliť našich hráčov v útočnej fáze, v ktorej sme si vytvorili
dve výborné príležitosti na strelenie gólu do siete Slovana. Individuálne sme však nezvládli
konkrétne šance a súper nás následne potrestal tretím gólom, ktorým uzavrel zápas. Chlapci
vydali v nesmierne teplom počasí enormné množstvo síl, za čo im patrí uznanie a vďaka od
nás trénerov.“
I. LMD U16 – 3. kolo – sobota 26.08.2023, 13.15 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)
Góly: 26. Stoľar – 11. a 16. Toplanský, 72. P. Illés.

Zostava MFK Dukla U16: Noga - Vierik, Bednarčík (C), Balaj, Škuta (64. Hajdúch) Debnár
(64. P. Illés) Ferenc, Maslák (59. Slpovski) Mališ (59. Page), Vidhold, Stoľar. Tréner: M.
Strelec.
---
Pätnástka vyhrala jednoznačne v Rimavskej Sobote
Naši starší žiaci U15 si pripísali prvé víťazstvo v sezóne, keď v sobotu v rámci 2. kola I. ligy
starších žiakov Stred mali jasne navrch na ihrisku Rimavskej Soboty. Skóre stretnutia otvoril
v 37. minúte Jakub Gondáš. Po zmene strán sa gólovo presadili Patrik Nátny, Viliam Pecník
a Matej Patráš. Naša pätnástka bude hrať najbližšie doma v Priechode, kde v sobotu 2.
septembra o 10.00 h privíta Námestovo.
Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Počas celého zápasu sme herne dominovali, chýbala
nám len väčšia trpezlivosť a v niektorých situáciách kvalita na prekonanie brániaceho sa
súpera. Prvý gól nám pomohol, v druhom polčase sme pridali ďalšie, no okrem toho sme mali
ďalšie množstvo šancí, napríklad nepremenený pokutový kop. Výsledok tak mohol byť
výraznejší.“
I. LSŽ U15 – sk. Stred – 2. kolo – sobota 26.08.2023, 12.00 h – Rimavská Sobota
MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:1)

Góly: 37. Gondáš, 54. Nátny, 69. V. Pecník, 79. Patráš.
Zostava MFK Dukla U15: Auxt – Jančiar (50. Gábriš), Kmeť, Šulek, Kapralov – Kolárik
(57. Genči), Gondáš, Kočvara (C) – Herédy (50. Nátny), Patráš, V. Pecník. Tréner: P. Rebek.
---
Štrnástka v Rimavskej Sobote nebodovala
Naši starší žiaci U14 v Rimavskej Sobote prehrali 2:1. Domáci skórovali po prvýkrát v 17.
minúte a druhý gól pridali v 51. minúte z penalty. Naša štrnástka síce už v 53. minúte znížila

zásluhou Patrika Macha, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo. Nasledujúci zápas odohrá naša
U14 v sobotu 2. septembra od 12.00 h v Priechode proti rovesníkom z Námestova.
Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Do zápasu sme vstúpili ustráchane, s
nedostatočným dôrazom. Nasadenie hráčov počas celého zápasu nebolo na požadovanej
úrovni. Súper nás potrestal dvomi gólmi a aj napriek šanciam, ktoré sme si vytvorili, najmä v
druhom polčase, sme tento zápas zaslúžene prehrali.“
I. LSŽ U14 – sk. Stred – 2. kolo – sobota 26.08.2023, 10.00 h – Rimavská Sobota
MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)
Góly: 17. a 51. (pen.) Petrán – 53. Macho.

Zostava MFK Dukla U14: Dohnálek – Lauko, Ďubek, Holubčík, Poljovka (36. Holík),
Šimko, Žambor (C), Goral (48. Kaštiel), Macho, Lepieš (36. P. Horváth), Záhorec (48.
Bevíz). Tréner: P. Nemčík.
---
Trinástka si s Rimavskou Sobotou pohodlne poradila
Naši mladší žiaci U13 v sobotu doma v Selciach deklasovali Rimavskú Sobotu 6:0, a tak
vyhrali aj druhý zápas v sezóne. Ďalší zápas odohrá naša trinástka v sobotu 2. septembra od
10.00 h v Námestove.
Mário Markovič, tréner MFK Dukla U13: „Odohrali sme dobrý zápas s fyzicky náročným
súperom. Prvý polčas sme mali problém s rýchlymi protiútokmi súpera, ktoré sme však
dokázali vždy vyriešiť. Zlomový bod bol druhý gól, ktorý sme dali na konci prvého polčasu
po rohovom kope. Druhý polčas bol už čisto v našej réžii, boli sme dominantní na lopte a
súpera sme vôbec nepustili do hry. Vyprodukovali sme si niekoľko dobrých šancí, ktoré sme
dokázali premeniť.“
I. LMŽ U13 – sk. Stred – 2. kolo – sobota 26.08.2023, 10.00 h – Selce
MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 6:0 (2:0)

Góly: 23. a 47. Driečny, 35. Sojak, 41. L. Ružbacký, 58. Ščasný, 68. Schmidtmayer.

Zostava MFK Dukla U13: Kováč (C), Valent, Nemčok, Sojak, Laco, Mikloško, Blaško, L.
Ružbacký, Radoš, Schmidtmayer, Podmanický, Štubňa, T. Kaliský, Mikolaj, Ščasný,
Driečny, Laššák, Môc. Tréner: M. Markovič.
---
Dvanástka proti Rimavskej Sobote taktiež dominovala
Aj naši mladší žiaci U12 vyhrali aj svoj druhý zápas v sezóne, keď nad rovesníkmi
z Rimavskej Soboty zvíťazili v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách 10-gólovým
rozdielom. Nasledujúci zápas odohrá naša dvanástka v sobotu 2. septembra od 11.30 h
v Námestove.
Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Chlapci si zahrali schuti. Bolo v hre vidieť
veľa prvkov z tréningu, ktoré prenášajú do zápasu. Potešilo nás, že súper mal minimum šancí
a naopak, my sme si vytvorili veľké množstvo šancí.“
I. LMŽ U12 – sk. Stred – 2. kolo – sobota 26.08.2023, 11.30 h – Selce
MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 12:2 (5:1)

Zostava MFK Dukla U12 a góly: Matejkin, Dobrík 1, Holík 1, Valent 2, M. Ferenc 2, Kmeť
(C) 2, Čunderlík 2, Puzio 1, Pirník, Lameš, D. Horváth, Kupec, Fajčík 1, Valuška, Šmelko, F.
Greško, Bruncko, Modynets, T. Ferenc. Tréner: D. Vernarský.
---
B-tím pätnástky vyhral v Kováčovej
B-tím našich starších žiakov bodoval naplno v Kováčovej aj vďaka hetriku Sebastiána Petra
Baláža. Nasledujúci zápas odohrá vo štvrtok 31. augusta od 14.00 h v Rudlovej proti béčku
RSC Hamsik Academy. Potom bude hrať rezerva našich starších žiakov doma v Selciach, kde
v nedeľu 3. septembra o 10.00 h privíta Banskú Štiavnicu.
II. LSŽ – sk. C – 3. kolo – sobota 26.08.2023, 10.00 h – Kováčová
ŠK Prameň Kováčová – MFK Dukla Banská Bystrica B 1:3 (0:3)
Góly: 62. Miščík - 11., 20. a 27. Baláž.

Zostava MFK Dukla U15 B: Mojžiš (36. Kebis) – Strečok (C), J. Lomnický, Búry (45.
Perichta), Fodor, Krajčovič, Králik, Drozd, Debnár (36. S. Lomnický), Baláž (52. Peciar),
Čatloš. Tréner: A. Uhliarik.
---
B-tím trinástky v Kováčovej taktiež úspešne
Aj rezerva našich mladších žiakov domácu Kováčovú zdolala. Vo štvrtok 31. augusta sa
v Rudlovej stretne s béčkom RSC Hamsik Academy o 15.45 h a v nedeľu 3. septembra privíta
Banskú Štiavnicu v Selciach o 11.45 h.
II. LMŽ – sk. C – 3. kolo – sobota 26.08.2023, 11.45 h – Kováčová
ŠK Prameň Kováčová – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 36. Dropčo, 58. Huťka.
Zostava MFK Dukla U13 B: Matejkin, Huťka (C), Múka, Valuška, Flasik, Čunderlík,
Dropčo, Horňák, Baczigál, Šmelko, Bičan, Floch, Abrahám, Koštial, Kmeť. Tréner: A.
Uhliarik.

Sumár mládeže: Na záver jesene výhry mladších dorastov

Čo najviac omína súčasný futbal pod banskobystrickým Urpínom?

Thriller v Zlatých Moravciach, na záver jesene sme po červenej karte neudržali trojgólové vedenie

Stále si môžete zakúpiť vstupenky na nedeľný duel Dukličky s DAC Dunajská Streda