• Aktuality
  • Dalibor Gonda a Jakub Uhrinčať debutovali v A- mužstve Dukly
A tím / Miroslav Čief / 05.08.2020

Dalibor Gonda a Jakub Uhrinčať debutovali v A- mužstve Dukly

Dalibor Gonda a Jakub Uhrinčať debutovali v A- mužstve Dukly
Filozofiou MFK Dukla Banská Bystrice je zapracovávať do A- mužstva čo najviac svojich odchovancov. Mladí hráči, ak preukážu kvalitu, potenciál a ochotu na sebe pracovať, majú v klube zelenú. V sobotu, pri ligovej ouventúre vo Zvolene proti Slovanu Bratislava B (4:0) zažili debut v seniorskom A- mužstva dvaja mladíci – Dalibor Gonda a Jakub Uhrinčať. Obaja v minulej sezóne hrávali za starší dorast Dukly a v lete plynule prešli do prvého mužstva. Sú prísľubom a veríme, že v nastolenom trende budú pokračovať.

Prekvapením bolo zaradenie Jakuba Uhrinčaťa do základnej zostavy, ktorý nastúpil na poste defenzívneho záložníka. Dozaista aj preto, že Ľubomír Willwéber je zranený a v pondelok podstúpil operáciu. „Bol to skvelý pocit, snažil som sa užiť si každú minút strávenú na ihrisku. Od trénerov som mal pokyny, aby som hral jednoducho a vyvaroval sa chýb. Veľmi si vážim túto šancu, je to pre mňa ďalší krôčik smerom k môjmu snu. Hlavne som šťastný za to, že sme vyhrali a získali so Slovanom 3 body,“ začal rozprávanie Jakub.

Sobota bola pamätným dňom aj pre záložníka Dalibora Gondu, ktorý nastúpil na ihrisko v 83. min namiesto Mateja Staršieho. „Debut v A- mužstve je pre mňa výnimočná situácia a som veľmi rád, že mi tréneri umožnili nastúpiť v priebehu zápasu. Pri nástupe na ihrisko som pociťoval veľkú radosť a snažil som sa podať čo najlepší výkon. Čas strávený na ihrisku som si veľmi užil a budem rád, ak dostanem príležitosť zúčastniť sa aj v ďalších zápasoch,“ hovoril Dalibor.

Obaja mladíci s A- mužstvom už istý čas trénovali a šanca v ich podaní doslova klopala na dvere. Usilovnosťou, pracovitosťou a talentom si pritiahli pozornosť trénerov. Zaiste nie poslednú. „Premiéra v mužskom futbale je pre každého končiaceho dorastenca motiváciou pracovať na sebe, snažiť sa zapadnúť do kolektívu a svojou cieľavedomosťou sa dostať do základnej zostavy. Mojou motiváciou sú moji spoluhráči a možnosť dostať sa do základnej zostavy. Myslím si, že tréner Stanislav Varga bude odo mňa očakávať pracovitosť a snahu napredovať, zlepšovať sa,“ pokračoval Dalibor Gonda.

Debut je pre oboch o to sladší, že mužstvo vyhralo (4:0) a podalo presvedčivý výkon. Vtedy sa inak hrá aj novicom. Obaja si však uvedomujú, že konkurencia v kádri je veľká, tlak na výsledky zreteľný. „Sobotňajší zápas hodnotím veľmi pozitívne, pretože bolo vidieť snahu kolektívu bojovať a získať dôležité 3 body do tabuľky. Z výsledku sa tešíme, aj keď sme mohli premeniť viacej šancí. Pevne verím, že sa nám bude dariť aj v nasledujúcich zápasoch. Už v sobotu cestujeme do Dubnice a na tento zápas sa zodpovedne pripravujeme,“ konštatoval Dalibor.

Potešený víťazstvom bol aj Jakub Uhrinčať. „Chceli sme sa hneď na úvod sezóny chytiť výsledkovo a zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas mohol dopadnúť výsledkovo lepšie, nepremenili sme v ňom viaceré príležitosti. V druhom polčase sme už svoje gólové príležitosti premenili a zaslúžene vyhrali. Pozeráme sa však ďalej a verím, že v tom budeme pokračovať,“ zakončil Jakub. Oboch mladíkov sme priaznivcom MFK Dukla už článkami obšírnejšie predstavili, veríme, že nám dajú dôvody opäť o nich hovoriť a aj o nich písať. Želáme im v drese Dukly veľa šťastia!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

MFK Dukla je už istým jesenným víťazom

Čítať viac
A tím

V Seredi sme si napriek prehre získali svojim výkonom priazeň domácich

Čítať viac
A tím

Veselová neveselo, ale s rešpektom, o futbale

Čítať viac
A tím

Zaujímavá trénerská dvojica, talentovaní mladí futbalisti, čaká ešte veľa tréningového drilu

Čítať viac
A tím

Nitra dala góly, získala body, futbal trpel na nemohúcnosť a nedostatok kvality

Čítať viac
Dorast

Starší dorastenci MFK Dukla U 19 vyhrali aj v Nitre

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem