• Aktuality
  • Remíza s Třincom na Štiavničkách, mali sme navrch
A tím / MFK Dukla (PR) / 09.02.2022

Remíza s Třincom na Štiavničkách, mali sme navrch

Foto zo zápasu s Třincom (Leonora Yahyaouiová)

Foto zo zápasu s Třincom (Leonora Yahyaouiová)

Futbalisti banskobystrickej Dukly v šiestom prípravnom zápase pred jarnou časťou aktuálnej sezóny 2021/2022 remizovali v areáli na Štiavničkách na domácej umelej tráve s FK Fotbal Třinec 1:1. Mužstvo z druhej najvyššej českej súťaže sa prevažne pod Urpínom bránilo. Do vedenia sa dostalo z penalty, my sme z množstva šancí využili iba jednu.

Úvod sme mali svižný. Naši hráči ponúkli niekoľko útočných akcií, ale Richtárech z dobrej pozície mieril nepresne a neskôr to skúšal z väčšej vzdialenosti Pišoja s rovnakým výsledkom. V 27. minúte sme strelili gól, keď zakončoval v šestnástke Migaľa a zrazená lopta od hosťujúceho hráča putovala do siete. Franko ju možno ešte tečoval, avšak gól neplatil pre ofsajd nášho mladého útočníka na skúške, hoc bola lopta zrazená súperom. Žiaľ zranený Franko o pár sekúnd musel opustiť ihrisko. Dobré parametre mala aj ďalšia strela Migaľu po polhodine hry, no lopta si cestu medzi žrde nenašla. Veľkú príležitosť mala Dukla v 38. minúte. Po centri Mazana z pravej strany si loptu zrazil do vlastnej bránky T. D. Ba, ale Adamuška vytiahol famózny zákrok. V role štatistu mohol byť minútu pred prestávkou, pretože spoza šestnástky dobre vystrelil Mazan a len tesne minul ľavú žrď třineckej svätyne.

Po zmene strán sa obraz hry nemenil, ale ojedinelú našu chybu súper trestal. Striedajúci Nešický sa v 54. minúte ocitol zoči – voči gólmanovi Balážovi, ktorý sa mu vrhol pod nohy, pískala sa penalta a tú sám faulovaný hráč aj bezpečne premenil – 0:1. Nešický mal i ďalšiu možnosť, keď o štyri minúty neskôr strieľal spoza pokutového územia nad brvno. Dominanciu na ihrisku však mala stále Dukla a zaslúžene vyrovnala v 62. minúte. Center Jurčišina spoza veľkého vápna do malého našiel hlavu Petra Mazana a ten rutinérsky zakončil na 1:1. Následne sme ešte znovu prestriedali a vytvorili si doslova tlak na bránku hostí. Po rohovom kope Mazanovu hlavičku český gólman pokryl, úspešné neboli ani prihrávky Šulca v päťke, viackrát sa tento náš útočník ocitol v nebezpečných situáciích, ale do koncovky sa nedostal. Aj preto sa zrodil nerozhodný výsledok.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Fotbal Třinec 1:1 (0:0)

Góly: 62. Mazan – 54. Nešický. Rozhodoval: Glova. Hralo sa: UT Štiavničky.

Zostava MFK Dukla: Hruška (46. F. Baláž) - Migaľa (62. Kojnok), Pišoja, Prikryl (67. Červeň), Uhrinčať - Mazan, Willwéber (62. Hanes), Richtárech (46. Slaninka), Jurčišin - Šulc, Franko (30. B. Ľupták)

Vyjadrenia po zápase:

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Tento zápas nám tiež niečo ukázal, hlavne to, že nesmieme robiť také chyby, aké sme spravili pri prvom inkasovanom góle. Na druhej strane je to príprava. Je lepšie, keď práve v takomto zápase hráči zistia, či môžu takúto prihrávku realizovať alebo nie. V tomto smere je lepšie, keď sa to stane teraz ako v majstrovskom zápase. S prístupom hráčov som spokojný. Potešili ma aj mladí hráči. Mali sme nabitý program teraz, hrali sme streda – sobota – streda, chlapci toho majú dosť. Bolo to trošku badať na ľahkosti. Je to však príprava, v tomto žiadny problém nevidím. V tomto zápase sme dominovali na ihrisku, mali sme šance, nuž neviem, prečo Migaľov gól v prvom polčase neplatil, bola to tečovaná strela. Premieňanie šancí by však malo byť z našej strany lepšie a dúfam, že to bude lepšie.“

Trénera Vargu sme sa spýtali aj na troch zranených kľúčových hráčov Róberta Polievku, Davida Depetrisa a Ľuboša Kupčíka, ktorí stále nemôžu zasiahnuť do hry. K tomu kouč dodal: „´Kupčo´ bol na sone, ukázalo sa, že to má iba natiahnuté, nie je to nič také vážne. David to isté, ale dostane do konca tohto týždňa voľno. Robo musí čakať na rontgen, či sa mu zlomenina malíčka vzrástla alebo nie.“

Sven Jurčišin, autor prihrávky na náš vyrovnávajúci gól: „Bol to kvalitný zápas. Hrali sme celkom dobre, až na jednu chybu, čo sme urobili, keď sme dostali gól z penalty. Vytvorili sme si dosť šancí, len sme ich nepremieňali. Kebyže premeníme šance, tak sme mohli pokojne vyhrať. Prihral som na náš gól, takže som aspoň rád za asistenciu. Videl som, že mám dosť priestoru, že nik na mňa nevystupuje. Loptu som si teda naviezol viac do stredu a videl som Petra Mazana na zadnej žrdi, takže som skúsil zacentrovať do bránky a dorazil to tam hlavou. Som rád, že sa to podarilo a dali sme gól na 1:1, ale mrzí ma, že sme nevyhrali, i keď je to iba prípravný zápas. .“

Patrik Prikryl, kapitán Dukly v zápase do 67. minúty: „Bol to už štvrtý zápas za posledný pol druha týždňa. Myslím si, že sme to zvládli kondične celkom dobre na to, že hráme proti kvalitným súperom. Zo začiatku prípravy neboli výsledky optimálne, no verím, že do prvého majstrovského zápasu v Podbrezovej to vyladíme tak, aby bolo všetko stopercentné.“

PROGRAM:

Najbližšie odohrá naša Dukla v poradí siedmy prípravný zápas opäť doma na umelej tráve na Štiavničkách proti MŠK Námestovo, teda účastníkovi druhej ligy, v ktorej spolu účinkujeme. Výkop je naplánovaný v sobotu 12. februára o 14.00 hodine.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Predaj permanentiek, príď fandiť Dukle!

Čítať viac
A tím

V nedeľu v Šamoríne s cieľom opäťovne zasadnúť na čelo tabuľky

Čítať viac
Žiaci

Mladší žiaci skrotili Rimavskú Sobotu, starší nehrali

Čítať viac
A tím

Zápas 22.kola FL odohráme napokon v Skalici

Čítať viac
A tím

Jakub Uhrinčať – budúcnosť Dukly

Čítať viac
Žiaci

S Pohroním tri naše žiacke tímy bodovali, dva zvíťazili

Čítať viac