• Aktuality
  • Do Bratislavy s odhodlaním, boj o prvú šestku naberá "grády"
A tím / MFK Dukla / 17.02.2023

Do Bratislavy s odhodlaním, boj o prvú šestku naberá "grády"

Do Bratislavy s odhodlaním, boj o prvú šestku naberá "grády"
V Bratislave na novom trávniku, po súboji v Slovnaft Cup-e sa pobijeme o ligové body

V 20. kole Fortuna ligy pocestujú naši chlapci do Bratislavy, kde ich na NFŠ privíta vlaňajší majster. Slovan je lídrom ligy, v prvom jarnom kole však len remizoval v D.Strede a jeho náskok na čele je len trojbodový. Náš tím zvládol vstup do boja o prvú šestku výborne, narástlo mu sebavedomie a v Bratislave nemá čo stratiť. Boj o hornú šestku bude zrejme dramatický až do posledného kola, v hre je stále sedem tímov a už sobota napovie, aká bude situácia pred poslednými dvomi kolami. Proti Trenčínu si dobre zachytal Matúš Hruška, ktorý vie, že na Slovane to síce ľahké nebude, aj keď nie každý zápas sa môže skončiť podľa papierových predpokladov.


Matúš, v prvom jarnom kole ste zdolali Trenčín 3:0, takto ste si predstavovali vstup do bojov o prvú šestku. Prejavilo sa to počas týždňa na atmosfére v kabíne? Už pred tým zápasom sme si hovorili že je to kľúčový zápas, bolo to cítiť aj v týždni, mali sme ľahšie nohy a pracovali sme naplno.

Pre teba taký malý bonus, nula na konte, čo brankárovi vždy zdvihne sebavedomie, však?  Chcem inkasovať čo najmenej gólov, celé mužstvo robí dobre v defenzíve, chalani chodili v zápase proti Trenčínu do centrov, uskákali to, pomáhali sme si.  Každý zápas začína 0:0 a pokúsime sa čo najdlhšie neinkasovať.

Vychádzali ste v príprave z pohárového zápasu, ktorý ste odohrali pred desiatimi dňami na Štiavničkách? Samozrejme, oni nastúpili v najsilnejšej zostave a my sme si zobrali také dôležité poznatky zo zápasu. V poslednom kole remizovali, ale určite rozmýšľajú, ako v každom jednom zápase uspieť.

Každý bod sa teraz ráta, pomýšľate trošku na to, že by ste mohli v Bratislave aj bodovať? Áno, v hlavách sme nastavení teraz na Slovan, nikdy neviete čo sa stane, aj keď oni sú favorit. Čakajú nás potom ešte dva zápasy, ale tie teraz nie sú na programe dňa.

V poslednom zápase sa zranil Michal Faško, ste s ním v kontakte? Boli sme ho pozrieť, aj ja osobne, v nemocnici a na naše potešenie prišiel dnes aj do kabíny po prepustení z nemocnice. Zaprial nám veľa šťastia a my dúfame, že jeho rekonvalescencia pôjde dobre a opäť bude natrvalo s nami v šatni a na ihrisku.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Cez víkend štartujú dorastenecké súťaže. U19 začína v Žiline

Čítať viac
A tím

Kúp si lístok na Skalicu a vyhraj tombolu so super cenami!

Čítať viac
Dorast

Dorastenci tesne podľahli Trnave, nedali jej gól

Čítať viac
Dorast

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla BB U17: Futbal je maratón, ale v tíme máme šikovných chlapcov

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase MFK Dukla - Partizán Bardejov 1:0 (0:0) dňa 10.10.2020

Čítať viac
A tím

V Dukle vítame Dominika Veselovského

Čítať viac