• Aktuality
  • Do druholigovej sezóny vstupujeme s cieľom zlepšiť sa
A tím / MFK Dukla (PR) / 22.07.2021

Do druholigovej sezóny vstupujeme s cieľom zlepšiť sa

Z tréningu (P. Chytílek)

Z tréningu (P. Chytílek)

Futbalisti nášho A tímu sa poctivo pripravujú na ostrý štart druholigovej sezóny 2021/2022, ktorý náš čaká už túto sobotu v Námestove. Z mužstva odchádza ďalší hráč základnej zostavy Matej Starší, taktiež končí s profesionálnou kariérou. Vzhľadom na viacero odchodov bolo kľúčové káder doplniť a s novými hráčmi sa zohrať.

Z mužstva počas leta odišli Vujoševič, Kvocera, Lukáčik, Frimmel, Nosko, Snitka, Laksík, Krejčí a najnovšie sa k nim pridal aj stredopoliar Matej Starší. Ten u nás pôsobil v dvoch etapách svojej kariéry. Dve sezóny v rokoch 2011 až 2013 a potom štyri sezóny, keď k nám prišiel v roku 2017. Za odvedených šesť sezón 30-ročnému Matejovi ďakujeme, vzorne reprezentoval klub i mesto Banská Bystrica. V každom zápase zo seba vydal maximum a odvádzal kvalitné výkony. Išiel až na doraz, čoho výsledkom je aktuálne i jeho svalové zranenie. Prajeme mu skoré uzdravenie a hlavne veľa osobných ako aj športových úspechov v novom pôsobisku v treťoligových Rakytovciach.

Osem futbalistov v poli, ktorí pravidelne nastupovali na zápasy, či už do základu alebo ako striedajúci hráči, nebude jednoduché nahradiť. Namiesto nich prišli siedmi novici: Pišoja, Kojnok, Slaninka, Ľupták, Jurčišin a Šulc. Na ôsmej posile ešte stále pracujeme. Z dorastu sme vytiahli do letnej prípravy Macka, Koreňa a Šimútha. Trénerské duo sme nezmenili. Hlavným koučom zostal Stanislav Varga a asistentom bude Štefan Rusnák. Brankárov povedie i naďalej Norbert Juračka. Kapitánom zostáva Róbert Polievka.

My sme pred ostrým štartom sezóny 2021/2022 oslovili najprv trénera Stanislava Vargu, ktorý nám povedal:

„Odkedy som v Banskej Bystrici, tak chcem, aby sa Dukla zlepšovala. Takže aj od tejto sezóny očakávam a osobne chcem, aby sme boli lepší než minulý rok. S prípravou som spokojný. Je badať, že veľa hráčov odišlo a dosť ich prišlo, takže bolo to aj o tom, aby sme sa zohrali. Možno to ešte trošku bude trvať, ale dúfam, že už v prvom kole proti Námestovu to bude tak, ako by to mohlo byť.“

Náš hlavný kouč sa vyjadril aj k novicom v našom tíme:

„Trénujú tak, ako by mali, dobre sa pripravujú. Niektorí sa spoznávajú, zohrávajú sa. Dúfam, že to dlho nebude trvať a už od začiatku ukážu, prečo sem prišli a budú posilami.“

Kapitánsku pásku si aj tento rok navlečie stredopoliar a špílmacher mužstva Róbert Polievka. K aktuálnej letnej príprave hovorí:

„Prioritou tejto letnej prípravy bolo, aby sme sa s novými chlapcami zohrali, keďže dosť veľa hráčov mužstvo opustilo. Z predchádzajúcej sezóny zostalo zo základu len zopár hráčov, takže bolo dôležité, aby sme prijali nových chlapcov a aby sa kolektív nejakým spôsobom utužil. Prípravné zápasy cieľ splnili, najmä čo sa týka zohratosti. Samozrejme každý fanúšik očakával lepšie výsledky, ale treba pozerať na to, že sme boli v príprave a naše tréningy boli ozaj náročné. Až liga ukáže, ako sme pripravení.“

Viacerí noví hráči, ktorí do nášho mužstva prišli, deklarovali v rozhovoroch ambíciu dostať Banskú Bystricu do prvej ligy. Aj tréner Varga očakáva zlepšenie, teda i v tabuľke postup o jednu priečku navrch. Nebude to jednoduchá úloha, konkurencia sa takisto posilnila. Dobre si to uvedomuje i náš kapitán Robo Polievka:

„Očakávania sú tie najvyššie. V prvom rade však musíme ísť od zápasu k zápasu a vrátiť sa k tým dobrým veciam, ktoré nás zdobili v minulej sezóne. Chceme sa vždy pozerať na najbližšieho súpera, iba tak môžeme nejaký náš cieľ splniť. Nemôžeme už hľadieť na to, že sme predtým dvakrát nepostúpili do prvej ligy. Máme pred sebou novú sezónu a začína sa od nuly.“  


Prvý duel v 2. lige sezóny 2021/2022 odohráme v sobotu 24. júla o 17.00 hodine na hornej Orave, kde nás privíta nováčik súťaže MŠK Námestovo. My vám ešte pred týmto duelom prinesieme ďalšie informácie, sledujte náš web, facebook, instagram i youtube kanál a nezabudnite fandiť DUKLA DO TOHO! Potrebujeme Vás aj v tejto ešte náročnejšej sezóne.