• Aktuality
  • Preview: S Komárnom nás čaká extrémne ťažký zápas
A tím / MFK Dukla (PR) / 24.03.2022

Preview: S Komárnom nás čaká extrémne ťažký zápas

zo stredajšieho tréningu (Ľ. J. Hroboň)

zo stredajšieho tréningu (Ľ. J. Hroboň)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly sa poctivo pripravujú na sobotňajší duel 22. kola druhej ligy, ktorý sa odohrá v Komárne proti tamojšiemu tímu KFC. Ten okupuje štvrtú priečku v tabuľke. Nečaká nás teda nič jednoduché, práve naopak.

Futbalisti Komárna ťahali v druhej lige trinásťzápasovú šnúru bez prehry! Tú pretrhli až hráči Rohožníka uplynulú nedeľu, keď duel s KFC na svojom štadióne vyhrali 3:0. Bol to nečakaný výsledok. Nášho najbližšieho súpera toto zakopnutie určite mrzí a bude to chcieť odčiniť na domácom ihrisku práve v stretnutí proti Dukle.

„Očakávame náročný zápas. Komárno má kvalitné mužstvo, sú v ňom kvalitní hráči, o čom svedčí postavenie nášho súpera v tabuľke. Myslím si, že KFC chce ešte zabojovať o dobré umiestnenie v súťaži, takže nás určite nečaká na juhozápade Slovenska nič ľahké. Tešíme sa na každý zápas, máme nejaký cieľ, ktorý chceme dosiahnuť a postupnými čiastkovými krokmi sa o to budeme snažiť,“

- prezradil nám pred sobotňajším duelom stredopoliar MFK Dukla Banská Bystrica Timotej Záhumenský a k aktuálnej forme nášho tímu, ktorý vyhral tri zápasy v rade, poznamenal:

„Máme kvalitné mužstvo. Odohrali sme ťažké zápasy, terény sú z úvodu jari náročné. V posledných troch zápasoch sme však hrali celkom dobre, zvíťazili sme, takže nálada je dobrá a dúfame, že aj ten najbližší zápas bude víťazný.“

Timotej Záhumenský v červenom

Komárno na jar v lige ešte nevyhralo. Zaknihovalo tri remízy (Bradejov /d/, Slovan B /v/, Humenné /d/) a spomínanú prehru v Rohožníku. Prvé víťazstvo si teda bude chcieť pripísať práve v sobotu v súboji s našou Duklou. My budeme každopádne proti.

„Sústredíme sa predovšetkým na seba. Zápas bude o tom, ako my k nemu pristúpime. Ak pôjdeme všetci na sto percent, budeme vyhrávať súboje, čo je základ hry, tak potom sa nemusíme pozerať na súpera,“

- prízvukuje ďalší náš stredopoliar Branislav Ľupták, pričom očakáva podobný zápas ako pred zhruba dvoma týždňami v Šamoríne:   

„Asi to bude podobný zápas, aký sme odohrali v Šamoríne. Nevieme, ako je v Komárne pripravené ihrisko, predsa len v Šamoríne bol ťažký terén, ale môžeme očakávať niečo podobné. Futbalisti Komárna naposledy prehrali, určite sa chcú teraz vytiahnuť. Bude to z ich strany iný zápas ako s Rohožníkom. Myslím si, že k tomu úplne inak pristúpia. Očakávame extrémne ťažký zápas.“

Na fotografii Branislav Ľupták

S Komárnom máme priaznivú vzájomnú bilanciu. Súper nás sedem zápasov v rade nezdolal, zrodili sa buď remízy alebo naše výhry. Čo sa týka jarnej fazóny, po úvodnej prehre v Podbrezovej sa Dukla nakopla tromi výhrami v rade (Košice /d/, Šamorín /v/, Púchov /d/) a v tom by naši hráči chceli pokračovať, vrátane Braňa Ľuptáka, ktorý ešte dodal:

„Z posledných zápasov si chceme zobrať do Komárna len to dobré a chyby, ktoré sa vyskytli, musíme odstrániť, respektíve ich postupne odstraňovať, pretože vždy sa nájde v každom zápase nejaká pasáž, ktorá nie je dobrá. Ak chceme byť tam, kde chceme byť, tak musíme urobiť čo najmenej chýb, alebo menej než súper, aby sme zápasy zvládali.“

Ako zvládneme sobotňajší duel v Komárne si môžete pozrieť prostredníctvom TV JOJ Šport alebo TV Niké na internete. Stretnutie má výkop 26. marca o 14.30 hodine. Držte našej Dukličke palce!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Karanténne opatrenia nám odložili duel s Rohožníkom

Čítať viac
A tím

Ako videli zápas MFK Dukla – FK Poprad oslovení?

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase FK Poprad – MFK Dukla 1:4 (1:2) dňa 12.9.2020

Čítať viac
A tím

Trnavu sme potrápili, strelecky nám to nevyšlo

Čítať viac
A tím

Proti Skalici o siedme miesto a kráľa strelcov

Čítať viac
A tím

V súboji so Skalicou nám veľká snaha nestačila na bodový zápis

Čítať viac