• So Skalicou sme hrali oslabení bez gólov i divákov
A tím / MFK Dukla (PR) / 20.11.2021

So Skalicou sme hrali oslabení bez gólov i divákov

zo zápasu so Skalicou (T. Chytílek)

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly sa v sobotu 20. novembra streli v dohrávke 17. kola druhej ligy so Skalicou na domácich Štiavničkách. Pre opatrenia súvisiace s pandémiou covid-19 sa hralo bez divákov. Žiaľ aj bez gólov, keďže nám rozhodca Somoláni prísne vylúčil v 38. minúte stopéra Pišoju a v oslabení sme už presný zásah nedokázali zaknihovať. Natiahli sme však sériu zápasov bez prehry na číslo 12.

Už pred zápasom sa na rozcvičke zranil náš kanonier Depetris a museli sme variovať so zostavou. Do základu išiel na hrot Šulc. Aj súper mal problémy. V tretej minúte sa mu zranil ofenzívny Vašíček, ktorého nútene nahradil Kousal. Prvú možnosť mali Záhoráci, keď v šiestej minúte prenikol Šebesta, prihral do šestnástky Voleskému a ten voľný prestrelil bránku. My sme mali tutovku v jedenástej minúte po peknej akcii z ľavej strany, kde si rozumeli Slaninka s Richtárechom, druhý menovaný vyslal parádny center na vzdialenejšiu žrď Polievkovi a hlavička nášho kapitána pred odkrytou bránkou vyslovene volala po góle, žiaľ lopta zaplachtila nad brvnom. Vzápätí na opačnej strane Šebesta z uhla vyprášil rukavice Hruškovi. Dukla mala viac z hry, ale nedarili sa nám využívať rohové ani priame kopy. Po jednom z nich Polievka poslal loptu pred bránku, no Kupčík ju hlavičkoval tesne nad. Skúšal to pred polhodinou i náš Migaľa z hranice veľkého vápna, tiež iba tesne minul žrď. Spoza pokutového územia to potom vyskúšal Skaličan Mášik, nebol presný, na bystrickej strane ho napodobnil o šesť minút neskôr opäť Migaľa. Veľkú príležitosť sme mali v 37. minúte. Polievka poslal z pravej strany výbornú loptu do päťky, kde ju nepohladil Šulc a na zadnej žrdi ju nestihol ani Jurčišin. Následne nám nevyšiel ďalší rohový kop. Hostia však podnikli rýchly protiútok v 38. minúte. Pišoja zastavil nedovolene Voleského, ktorý vnikal do tutovky v našej šestnástke, nešlo by však o únik, no Somoláni vytiahol pre stopéra Dukly červenú kartu a poslal ho predčasne pod sprchy! Nepomohli naše protesty, navyše brankár Hruška za ne videl žltú kartu. Súper mal priamy kop z asi 18 metrov, no Mášik mieril vyššie nad brvno. O zhruba minútu pekne prenikol do šestnástky Polievka, v nej išiel po kontakte s obrancom Skalice k zemi, arbiter žiaľ penaltu nepískal.

Po zmene strán bystrickí futbalisti aj v oslabení mali miernu prevahu, boli aktívnejší, ale vytvorili si iba náznaky šancí. Hrali sme dobre takticky a súpera sme do ničoho nepúšťali, nevypracoval si žiadnu šancu či súvislejšiu akciu. Postupom času sa viac na ihrisku iskrilo i faulovalo, ale Somoláni pre skalických hráčov karty nevyťahoval. Nám sa zranil Vajda, nahradil ho Willwéber. Akú – takú nebezpečnejšiu koncovku predviedol až v 74. minúte hosťujúci Rudzan, keď z vyše 20 metrov mieril nad bránku. O osem minút neskôr nevyšiel brejk nášmu striedajúcemu stredopoliarovi Kojnokovi, nemal dobrý dotyk s loptou. Napriek početnej nevýhode mohla Dukla dať gól v 85. minúte po rohovom kope Polievku. V šestnástke Kupčík hlavou predĺžil loptu na Prikryla a ten mieril vedľa šibenice odkrytej časti Junasovej svätyne. V závere mali po rozhodnutí arbitrov viaceré priame a rohové kopy Záhoráci, pred našou bránkou to vrelo, no Hruškovi pomohli spoluhráči a nebezpečné lopty odvrátili. Duel sa teda skončil bezgólovou remízou, ktorá sa tak trochu málila futbalistom oboch tímov.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Somoláni. ŽK: Hruška, Slaninka - Voleský. ČK: 38. Pišoja za zmarenie gólovej príležitosti súpera pred pokutovým územím. Diváci: 100 (sponzori, partneri, zástupcovia klubov, tréneri mládeže)

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Kupčík, Prikryl – Migaľa, Vajda (71. Willwéber), Richtárech, Slaninka – Sven Jurčišin (62. Kojnok), Šulc, Polievka

Skalica: Junas – Mader (46. Hambálek), F. Blažek, Rudzan, Mizerák – M. Nagy, Mášik, Černek – Voleský, D. Šebesta, Vašíček (3. Kousal, 72. M. Hollý)

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Bolo vidieť, že sme štyri týždne nehrali futbal a niektorí hráči ani poriadne netrénovali, keďže mali covid. Bolo ich dosť, ja takisto, takže sa viem vžiť do ich situácie. Ja som mal tiež niekedy problém chodiť, vyvíjať väčšiu fyzickú aktivitu. Bolo to teda dnes vidieť na ihrisku. Ďalším nepríjemným momentom bolo zranenie Davida Depetrisa na predzápasovej rozcvičke. Bola to smola, pretože on covid nemal a bol plný sily. Po polhodine sme inkasovali červenú kartu, hrali sme potom o jedného menej. Pred zápasom by som remízu nebral, ale po skončení a priebehu duelu je bod asi aj dobrý. Súper síce nemal v druhom polčase nejaké veľké šance, i keď sme hrali v oslabení, ale keď hrá mužstvo o jedného menej a má to dobre zorganizované, tak je to určite iné ako by malo neustále búšiť do súpera a hrať jeden na jedného. Čiže nechcel by som to nejako vychvaľovať. Som rád, že sa nestalo to, čo v Humennom, že by sme z nejakej odrazenej lopty inkasovali v závere gól.“

Matúš Hruška, brankár Banskej Bystrice: „Čisté konto by tešilo viac, ak by sme vyhrali. A viac by ma tešilo, ak by sme vyhrali aj 2:1, či hocijakým iným výsledkom. Body sú totiž body. Myslím si, že sme odviedli dobrú robotu, odbojovali sme zápas celé mužstvo, takže nemáme sa na čo sťažovať. Dostali sme červenú kartu a museli sme sa s tým vysporiadať. Hrali sme po prestávke tak, ako nám tréner cez polčas povedal. Snažili sme sa, aby nám vyšiel nejaký brejk, no nevyšiel, takže sme si body napokon rozdelili a ideme ďalej. Ja som príliš práce nemal, keďže chalani veľmi dobre bránili. Povedali sme si, že budeme brániť od obrancu až po útočníka v prípade potreby. Bojovali sme i za Davida Depetrisa, ktorý sa zranil tesne pred výkopom zápasu, aj taký je futbal, bojovali sme však za celé mužstvo . Všetci chalani odviedli výbornú robotu.“

Martin Slaninka, krajný hráč MFK Dukla: „Bol to vyrovnaný zápas, ale ovplyvnila ho červená karta. Šancí sme mali my viac. Ak by nám to tam padlo, vzadu by sme to asi udržali a vyhrali. Žiaľ zápas bol taký, aký bol a remíza je zrejme zaslúžená. Zo začiatku bolo cítiť, že sme akýsi po tej dlhej pauze a zdravotných komplikácií nesvoji. Časom sme sa oťukali a bolo to lepšie. Podľa mňa sme podali celkom slušný výkon. V druhom polčase sa nám hralo ťažšie, keďže sme boli o jedného menej. Povedali sme si cez prestávku v šatni, že budeme trpezliví, hrať zozadu na nejaký brejk. Dva, možno tri sa tam črtali, jeden z nich sme mohli využiť. Nepodarilo sa nám to a dopadlo to deľbou bodov. Každý bod sa však počíta, netrúfam si povedať, či sme dva stratili, alebo jeden získali.“

Martin Nagy, kapitán Skalice:Pred zápasom by sme bod brali, teraz sa nám trochu aj máli, keďže sme hrali dosť veľa času o jedného navyše. V druhom polčase sa domáci zavreli a nám sa ťažko dostávalo do priestorov, kam sme ísť chceli. Nakoniec je teda z toho remíza. Bystričania boli vzadu kompaktní, veľmi dobre bránili. Nám chýbal väčší dôraz, lepšia kombinácia.“

PROGRAM:

Najbližšie čaká našu mestskú futbalovú Duklu dohrávka 16. kola 2. ligy. V stredu 24. novembra o 16.00 hodine privítame doma na Štiavničkách pod umelým osvetlením nováčika súťaže a posledný celok v tabuľke MŠK Námestovo. Hráme bez divákov.