• Aktuality
  • MFK Dukla Vám želá všetko najlepšie do roku 2021!
A tím / Miroslav Čief / 31.12.2020

MFK Dukla Vám želá všetko najlepšie do roku 2021!

MFK Dukla Vám želá všetko najlepšie do roku 2021!
Vážení priaznivci banskobystrického futbalu, futbalový rok 2020 sa chýli ku svojmu koncu. Pre MFK Dukla sa skončil pozitívne, aj keď sme si v ňom prežili množstvo úskalí a nepríjemných nástrach, ktoré nám, bohužiaľ, priniesla pandemická doba, ktorú momentálne žijeme. Ochorenie COVID- 19 zasiahlo celú spoločnosť, futbal nevynímajúc a pocítili sme to aj my v klube.

Nikto na situáciu, ktorá od marca 2020 nastala na Slovensku, nebol pripravený. Opatrenia vlády Slovenskej republiky sa veľmi výrazne dotkli športu, preto sme v jarnej časti bojovali nielen proti pandémii, ale aj ďalším vplyvom. Do odvetnej časti druholigovej súťaže ročníka 2019/2020 sme vstupovali na začiatku marca z 1: miesta v tabuľke a zvládli sme prvý ligový zápas na pôde Ružomberka B (1:0). Neskôr však futbal dostal stopku a nevedelo sa, kedy sa brány štadiónov opätovne otvoria. Otvorili sa v máji, prišlo však k zmene modelu súťaže, tá sa dohrávala vo veľmi zvláštnom formáte skrátenej nadstavby, ktorý nám odpočítal 3 body a dostal mužstvo trénera Stanislava Vargu do ťažšej situácie, ako sprvoti bola. Nezvládli sme ju, naše zaváhanie v poslednom 5. kole skrátenej nadstavby v Dubnici (1:4), nás, bohužiaľ, stálo prvenstvo v súťaži a z postupu do baráže, tak vysnívanej priaznivcami Dukly, nebolo nič.


V lete sme si vyhrnuli rukávy a opäť sa pustili do práce. Podarilo sa nám udržať mužstvo pokope, aj keď nič pre nás nebolo ľahké. Bez vlastného štadióna v domácom azyle vo Zvolene s obmedzeným počtom divákov na zápasoch sme začali jeseň velkolepo, štyrmi víťazstvami v rade. Mužstvo postupne aj v ďalších zápasoch ukazovalo svoju tvár, malo dušu, charakter a výslednicou jesenných výsledkov je jeho vedúca pozícia pred jarou, so 4- bodovým náskokom pred druhým Liptovským Mikulášom. Realizačný tím i hráči si za svoje účinkovanie zaslúžia veľké uznanie a pochvalu. A všetci v Dukle si želáme, aby sa Stanislavovi Vargovi podarilo to, čo v sezóne 2015/2016 s Tatranom Prešov - postúpiť do Fortuna ligy.


Áno, máme jeden veľký sen! S veľkým úklonom skromnej pokory, ale z celého srdca si prajeme, aby sme už v lete 2021 boli prvoligoví. Do kariet nám hrá mnoho faktorov, asi najviac okrem športovej formy ten, že sme zvládli ťažký rok 2020, ktorý všetkých skutočne preveril. Už sme väčšmi pripravení na nástrahy, ktoré nám môže pripraviť rok 2021. Povedzme si úprimne, koronavírus tu bude s nami ešte istú chvíľu a musíme sa situácii prispôsobiť. Musíme zvládnuť možné úpravy v súťažnom poriadku, musíme zvládnuť obmedzenia na štadiónoch, musíme zvládnuť všetko. Ak chceme byť úspešní. A to chceme.


Povedzme si úprimne, všetci sa už tešíme na zrekonštruované Štiavničky. Konečne budeme doma. Pocit domova a vlastné zázemie bolo to, čo nás v poslednom období značne limitovalo. Čo nám všetkým tak veľmi chýbalo. Všetci pevne veríme, že opatrenia sa uvoľnia natoľko, aby sa Štiavničky zápas čo zápas zaplnili fanúšikmi Dukly a tešili sme sa spoločne zo zápasov a víťazstiev.

Tu si spoločne do roku 2021 zaželajme spolu jedno jediné - Zdravie. Od toho sa v momentálnej situácii odvíja asi všetko. Zaželajme si veľa šťastia, rodinného pokoja, spolupatričnosti. Šťastie v rodinách, pre všetkých našich blízkych.


Futbalový klub MFK Dukla Banská Bystrica želá do Nového roku 2021 všetkým svojim priaznivcom len to najkrajšie. Všetci veríme, že sa budeme spoločne tešiť z úspechov, gólov, víťazstiev, spoločných zážitkov. Že si budeme užívať hru Frimmela, Kupčíka, Polievku, že pri družných debatách budeme rozoberať hru, striedania, rozhodnutia trénerov. Že jednoducho budeme žiť futbalom.

Náš klub tiež nie je v ľahkej situácii. Všetkých v Dukle však poháňa vpred vedomie, že za ním stoja jeho verní priaznivci, ktorí klub podporujú v dobrom aj v zlom. Ktorí sú dušou klubu a pre ktorých sa to všetko robí.


Dukla je otázka srdca

PF 2021!


Miroslav Čief

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sumár mládeže: Devätnástka porazila Žilinu, dvanástka vyhrala halový turnaj

Čítať viac
A tím

Povedali po stretnutí MFK Dukla - ŠK Slovan Bratislava futbal „B“

Čítať viac
A tím

Program víkendových zápasov mládežníckych tímov /19.5 -21.5. 2023/

Čítať viac
A tím

OZNAM

Čítať viac
A tím

Ako videli zápas MFK Dukla – FK Poprad oslovení?

Čítať viac
A tím

Na Štiavničkách šláger kola proti Popradu

Čítať viac