Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Druhá liga pokračuje, odohráme 4 zápasy
A tím / MFK Dukla / 02.06.2020

Druhá liga pokračuje, odohráme 4 zápasy

Druhá liga pokračuje, odohráme 4 zápasy
Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu na svojom dnešnom (2.júna 2020) zasadnutí rozhodol o pokračovaní druhej ligy, ktorú naše mužstvo po 18-ich kolách viedlo s trojbodovým náskokom pred Dubnicou nad Váhom. Reštart druhej ligy je na programe 13.júna 2020.

V skrátenej forme reštartovanej druhej ligy nastúpia proti sebe mužstvá, ktoré sú po 18-ich kolách na prvých šiestich priečkach a do novej tabuľky sa započítajú všetky získané body do 15.kola 2.ligy ako aj tie, ktoré mužstvá v prvej šestke získali vo vzájomných zápasoch v 16., 17. a 18.kole. To znamená, že nám boli odrátané 3 body za víťazstvo s Ružomberkom B, a aj to, že s Dubnicou tak máme rovnakú východiskovú pozíciu  38 bodov.  Prvé mužstvo po skončení súťaže (11.júla 2020) odohrá s posledným mužstvom Fortuna ligy baráž o postup do Fortuna ligy.

'Je dobré, že sa s tým výkonný výbor SFZ zaoberal. Na druhej strane zlé rozhodnutia sa ťažko naprávajú a napriek snahe výkonného výboru priniesli ďalšie kontroverzné rozhodnutia,' komentoval rozhodnutie výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu generálny manažér MFK Dukla Milan Smädo.

Program zápasov reštartovanej časti súťaže:

1. kolo - 13. jún:
Banská Bystrica - Podbrezová
2. kolo - 20. jún:
Poprad - Banská Bystrica
3. kolo - 27. jún:
Banská Bystrica - Skalica
4. kolo - 4. júl:
voľno
5. kolo - 11. júl:
Dubnica - Banská Bystrica

'Športovať sa má na ihrisku a nie za zeleným stolom. Súťaž, ktorá sa má dohrávať a jej pravidlá sú nastavené tak, že im je ťažko rozumieť. Normálny fanúšik futbalu tomuto nebude rozumieť. Rešpektujeme to, aj keď sme hráčom minulý týždeň dali dovolenku a budeme chcieť súťaž dohrať so cťou,' dodal Smädo.

Tabuľka 2.ligy pred reštartom:

1. DUKLA BANSKÁ BYSTRICA  38 bodov

2. FK DUBNICA n/V  38 bodov

3. MFK SKALICA  32 bodov

4. FK POPRAD  30 bodov

5. MŠK ŽILINA B  28 bodov

6. FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ  27 bodov

Domáce stretnutia plánujeme odohrať vo Zvolene, v najbližších dňoch budeme iniciovať podpísanie zmluvy s funkcionármi MFK Zvolen.