• Naše futbalistky tesne podľahli Nitre
A tím / MFK Dukla (PR) / 06.10.2021

Naše futbalistky tesne podľahli Nitre

zo zápasu s Nitrou (S. Sabo)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v desiatom kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže prehrali v Kremničke na domácom ihrisku s Nitrou 1:2. Do vedenia išli naše futbalistky, ale súper ešte do polčasu vyrovnal a v závere strhol víťazstvo na svoju stranu. Dorastenky a žiačky nehrali z dôvodu karanténnych opatrení.

Úvod duelu našim ženám vyšiel. Kopali viac rohov a z jedného skórovali, keď sa hlavou presadila Miháliková. Mohli sme pridať aj druhý gól, no až príliš sme mysleli na ofenzívu, takže súper potrestal chybu Duklistiek v defenzíve, na 1:1 vyrovnala kapitánka Košlabová strelou z väčšej vzdialenosti. Hra bola do prestávky vyrovnaná, po zmene strán opäť dominovali na ihrisku Banskobystričanky, ale prevahu sa im nepodarilo pretaviť do víťazného zásahu. Ten napokon zaknihovali futbalistky spod Zobora v osemdesiatej minúte, znovu sa presadila Košlabová. V samom závere sa Bystričanky pokúšali aspoň o vyrovnanie, ale finálna fáza im robila problémy prakticky v celom stretnutí. Aj preto napokon nedeľný zápas v Kremničke prehrali.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:2 (1:1)

Góly: 7. T. Miháliková – 21 a 80. K. Košlabová. Rozhodoval: Hanes. ŽK: 60. T. Miháliková.

Zostava + striedania MFK Dukla: D. Kopernická – M. Cabadajová, A. Herbríková, T. Miháliková, B. Mileiová – N. Veselová, M. Veselková (46. J. Poliaková) – S. Matušková (54. P. Bubelínyová), L. Čierniková (72. A. Štrúbelová), K. Tesáková – D. Strečková (74. J. Šimová)

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Ťažko sa hodnotí takýto zápas. Dievčatá dnes podali veľmi slušný výkon, ktorý však na body nestačil. U nás doma sa každému súperovi hrá dobre, má vytvorené domáce prostredie. My si musíme každý bod zaslúžiť poctivou, obetavou hrou. Nikto nám nič nedá zadarmo. Dnes sme mali zápas pod kontrolou, ale zase prišiel diskutabilný moment, ktorý predchádzal vyrovnávajúcemu gólu súpera. Nech si každý o tomto momente spraví vlastný názor. Po prestávke sme boli lepším tímom, ale máme problémy vo finálnej fáze, kde nám chýba kvalita a väčšia túžba presadiť sa. Všetci sme smutní z výsledku, ale žiaľ taký je futbal. Nezostáva nám nič iné, len ďalej pracovať a postupne odstraňovať nedostatky.“

Terézia Miháliková, strelkyňa gólu Dukly: „Do zápasu s Nitrou sme si verili, keďže sa jednalo o súpera, s ktorým sme sa stretli hneď v úvodnom zápase ligy a vedeli sme o tom, že v zápase už nastúpia bez kľúčovej hráčky - našej bývalej spoluhráčky Klaudii Tyčiakovej, ktorá odišla na hosťovanie do Žiliny. Úvod zápasu nám vyšiel, keďže sme si vybojovali viacero po sebe nasledujúcich rohov a jeden sa mi podarilo premeniť na gól po vyhratom hlavičkovom súboji. K tomuto gólu sme samozrejme veľmi chceli pridať ďalší, avšak  možno až na úkor našej defenzívy, čo potrestala kapitánka Košlabová, keď nikým nekrytá peknou strelou vsietila gól približne z 30 metrov. V prvom polčase už hra bola viac - menej vyrovnaná a nepodarilo sa vybojovať väčšiu šancu ani jednému z tímov. V druhom polčase sme sa naozaj prezentovali aktívnou hrou s niektorými veľmi peknými momentmi, keď sme sa dokázali usadiť na polovici súpera, ale trochu nám to opäť škrípalo vo finálnej fáze. Bohužiaľ zápas dopadol v náš neprospech, keď sme inkasovali gól 10 minút dokonca opäť od Košlabovej, na ktorý sme sa snažili bezprostredne reagovať, no neúspešne. Tento zápas všetky dievčatá v tíme veľmi mrzí, lebo sme cítili šancu a verili sme si na tri body, bohužiaľ nakoniec nemáme ani jeden. Do ďalšieho duelu však musíme nastúpiť s čistými hlavami, keďže nás čaká veľmi dôležitý šesťbodový zápas s AS Trenčín.“

Nové Zámky – Slovan 0:2, Žilina – Petržalka 1:0, Trnava – Trenčín 9:1, Ružomberok – Myjava 1:4.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera, a to v nedeľu 10. októbra o 15.00 hodineTrenčíne, kde si zmerajú sily s tamojším AS v areáli This Is my sen – akademy. Ide o posledný tím v tabuľke, ktorý doposiaľ ešte nevyhral žiadny duel.

1. Slovan 30b, 2. Myjava 24b, 3. Žilina 24b*, 4. Petržalka 12b, 5. Trnava 11b, 6. Nitra 11b, 7. N. Zámky 10b, 8. Ružomberok 9b, 9. B. BYSTRICA 9b, 10. Trenčín 1b*.