Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Dukla odštartovala letnú prípravu na Štiavničkách aj s novými posilami
A tím / MFK Dukla / 18.06.2024

Dukla odštartovala letnú prípravu na Štiavničkách aj s novými posilami

Zdroj foto: BBonline.sk (Ján Žilla) Futbalisti Dukly odštartovali letnú prípravu tréningom na Štiavničkách.

Zdroj foto: BBonline.sk (Ján Žilla) Futbalisti Dukly odštartovali letnú prípravu tréningom na Štiavničkách.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica na čele s novým trénerom Marekom Bažíkom dnes oficiálne odštartovali letnú prípravu na prvom tréningu na Štiavničkách. Prezident klubu Milan Smädo sa vyjadril k otázkam týkajúcim sa nového štadióna, zatiaľ čo športový riaditeľ Jozef Mores poskytol informácie o aktuálnom kádri, realizačnom tíme a posilách.

Prezident klubu Milan Smädo o nových výzvach s infraštruktúrou

Aj prezident MFK Dukla, Milan Smädo, sa zúčastnil prvého tréningu letnej prípravy a prehovoril o aktuálnych výzvach, ktorým klub čelí v oblasti infraštruktúry. „Veľmi nás mrzí, že na tomto štadióne sme vykázali veľké straty, hoci sa pokúšame vytvoriť pre divákov lepšie zázemie. Jediným riešením bude asi výstavba nového štadióna a v najbližšom období sa o to chceme vehementne pokúsiť. V Banskej Bystrici už máme dve akadémie a bolo by dobré, keby sme mali moderný futbalový štadión. Tento štadión nám už nevyhovuje ani z ekonomického hľadiska, ani z hľadiska komfortu pre divákov,“ povedal.

Aktuálne zloženie kádra a plány na doplnenie tímu

Športový riaditeľ Jozef Mores poskytol médiám informácie o aktuálnom zložení kádra a plánovaných príchodoch. „Pohyby smerom von aj dnu ešte nastanú, ale deväťdesiat percent kádra je už napodpisovaných a pripravených. Pripúšťam príchody troch alebo štyroch hráčov. Čo sa týka odchodov, verím, že sa do začiatku ligy pripravíme a všetko bude v poriadku,“ uviedol.  MFK Dukla opustil gólman Matúš Hruška, šancu teraz dostane Michal Trnovský. „Veríme, že na základe toho, čo ukázal v jarnej časti, má obrovský potenciál. Urobili by sme z neho našu bystrickú jednotku, ale o tom rozhodne čisto jeho športová výkonnosť,' dodal Mores. Martin Rymarenko, ktorý má za sebou úspešnú 12-gólovú sezónu, bude po odchode Roba Polievku ešte viac v centre pozornosti. „Zatiaľ nepociťujem tlak. Samozrejme, Robo nám bude chýbať po ľudskej aj futbalovej stránke, ale určite sa teším na novú výzvu.  Chcel by som byť hlavne zdravý a uvidíme, aká bude športová forma. Konkrétny cieľ som si nedal, ale latku z minulej sezóny by som nechcel podliezť,“ reagoval útočník Dukly. 

Nový hlavný tréner Marek Bažík o svojej novej úlohe

Nový hlavný tréner Marek Bažík vyjadril svoje pocity z novej pozície. „Prvé, čo mi napadá, je zodpovednosť. V Dukle som niečo odžil, prišiel som do Dukly ako jedenásť-dvanásťročný a poviem úprimne, že vtedy mi ani nenapadlo, že niekedy budem viesť seniorské áčko. Samozrejme, som úprimne rád. Na druhej strane, viem, čo nás čaká. Beriem to zodpovedne, s pokorou a rešpektom pred klubom, fanúšikmi a mestom. Toto sú moje pocity. Nečaká nás nič ľahké, bude to tvrdá práca. Úlohou nás je, aby sme divákov pritiahli nazad. To ide jedine cez úsilie, intenzitu hry, to by sme chceli zlepšiť, nasadenie, vydržať v tom tempe čo najviac minút,“ povedal nový tréner  Á tímu.

Nové posily na prvom tréningu

Na prvom tréningu nechýbali ani nové posily. Člen slovenskej reprezentácie do 21 rokov Nicolas Šikula, ktorý k nám prišiel z FK Pohronie, sa z nového pôsobiska teší: „Prichádzam s výbornými pocitmi, teším sa na prípravu a verím, že sa nám s chalanmi podarí naplniť ciele, ktoré sme si stanovili pred sezónou. Do tímu prišiel aj 24-ročný Bernard Petrák, ktorý po príchode z FC Košice podpísal zmluvu na jeden rok s opciou na ďalšie dva. „Cítim sa super a teším sa na spoluprácu s trénerom aj novými spoluhráčmi. Rokovania prešli rýchlo a ja som bol spokojný. Chcem odovzdať čo najviac pre tím a verím, že systém Dukly mi bude pasovať,“ uviedol.