• Dukla po prehre so Skalicou stratila líderskú pozíciu
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 22.08.2020

Dukla po prehre so Skalicou stratila líderskú pozíciu

Táto fotografia akoby signalizovala výsledok zápasu, ktorý Dukle nechutil. Striedajúci Laksík na zemi v obkľúčení 3 Skaličanov, ktorí boli v 2. polčase až príliš často skôr pri lopte. Najmä v 2. polčase hrali agresívnejšie, mali lepší pohyb a dokázali sa dostať zo situácie, keď mohla byť Dukla na koni, potom ako vyrovnala z 0:2 na 2:2. Ale využili lepšie chyby súpera, ktorých urobili obaja protivníci, podľa vyjadrenia oboch trénerov, naozaj dosť. Foto: Samo Telúch

Dukla po 4 víťazstvách v rade, 3 v lige a 1 v Slovenskom pohári v Pliešovciach, s famóznym skóre 22:1, dnes nepredĺžila úspešnú sériu a podľahla doma výbornej Skalici 2:3 a prišla o líderskú pozíciu v tabuľke.

Úvod stretnutia vo veľkej horúčave 30 °C patril MFK Dukla. Už v 3. minúte na centrovanú loptu Polievku z ľavej strany, ktorá išla popred skalickú bránu, dobiehajúci Vujošević a ani Starší nedočiahli. V 6. minúte zahrával z ľavej strany rohový kop Dolný. Lopta skončila v rukách brankára Junasa. O minútu neskôr spolupráca Migaľa – Starší, a ani centrovaná lopta na Prikryla, gólový efekt nepriniesli a Snitkovu strelu zblokovala hosťujúca obrana.

Hostia sa dostali do šance v 10. minúte ale krížnu prihrávku z ľavej strany na nabiehajúceho Madera Nosko v poslednej chvíli odvrátil do bezpečia. V 17. minúte po akcii Nosko - Starší, centrovaná lopta na Vujoševića išla z jeho hlavičky nad hosťujúcu bránu. O 2 minúty na to išiel z pol ihriska sám na hosťujúcu bránu Dolný. Jeho strelu zblokoval Nagy do rúk brankára Junasa. V 22. minúte sľubne sa rozvíjajúcu akciu domácich, keď Dolný z pravej strany prihrával do stredu šestnástky na Vujoševića, zastavila píšťalka rozhodcu Malárika pre postavenie mimo hru.

Hostia v 23. minúte vyslali na našu bránu prvú a veľmi nebezpečnú strelu Šebestom. Smerovala k pravej žrdi našej brány. Brankár Krejčí bol na mieste a loptu chytil. O 3 minúty neskôr mali hostia gólovú šancu ale pri strele Horodníka brankár Krejčí vybehnutím zmenšil jeho strelecký uhol a loptu odvrátil do bezpečia. V 27. minúte zaznamenali hostia 1. gól, keď po centrovanej lopte z pravej strany skákali 3 hosťujúci hráči. Najvyššie vyskočil Ranko a hlavou poslal hostí do vedenia - 0:1.

V 29. minúte strela Almaského zo 17 metrov išla mimo ľavej žrde Krejčího brány. V 33. minúte sa dostal do úniku Almaský. V poslednej chvíli ho zastavil Prikryl. V 34. minúte sa zo vzdialenosti 5 metrov presadil hosťujúci Šebesta, keď sa predtým prekľučkoval cez 3-4 hráčov Dukly, a Skalica viedla 0:2.

V 38. minúte znížil tvrdou strelou zo 17 metrov nádherne do ľavého vinkla Polievka 1:2. O 3 minúty neskôr už bolo vyrovnané. Po chybnom vybehnutí brankára Junasa Nosko hlavičkou z 13 metrov do opustenej brány vyrovnal na 2:2. V nastavenom čase 1. polčasu mohol ísť MFK Dukla do vedenia. Dolného strela po Polievkovom centri, Polievkova strela zo 17 metrov, a ani Noskova strela z 5 metrov, gólový efekt nepriniesli.

Aj úvod 2. polčasu patril Dukle. Rozhodnutie ale prišlo v 51. minúte na druhej strane, keď domáca obrana faulovala v pokutovom území prenikajúceho Almaského a nariadený pokutový kop v 52. minúte premenil Šebesta - 2:3. Tréner domácich Stanislav Varga reagoval na vývoj zápasu 2-násobným striedaním v 55. minúte, keď z ihriska odišli Uhrinčať a Dolný a na ich miesta prišli Richtárech a Tocka.

Hostia mohli svoje vedenie zvýšiť v 61. minúte. Mizerák išiel sám na brankára Krejčího, ten však jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 65. minúte v domácom kolektíve z ihriska odišli Snitka a Vajda a na ich miesta nastúpili Laksík a Frimmel. O vyrovnanie sa pokúšal Starší v 83. minúte, ktorý zo 14 metrov mieril vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány. V 86. minúte Šebesta mieril tesne vedľa ľavej žrde, Krejčí jeho strelu chytil.

V úplnom závere zápasu v 89. minúte Vujoševovićova strela z pravej strany išla vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány a v nastavenom čase si v šestnástke hostí veľmi dobre prevzal loptu Vujošević, prudko vystrelil ale brankár hostí jeho strelu dokázal zblokovať. Hostia si vedenie udržali a odnášajú si zo Zvolena 3 body.

Fakty o stretnutí:
MFK Dukla Banská Bystrica — MFK Skalica 2:3 (2:2)
Góly: 38. Róbert Polievka, 41. Ján Nosko — 27. Michal Ranko, 34. a 52. z 11-m Daniel Šebesta
Žlté karty: 63. Lukáš Migaľa, 77. Róbert Polievka, 90+5. Renáta Kaliská, lekárka (za prebehnutie stredom ihriska v prerušenej hre) — 40. Michal Ranko, 67. Ján Mizerák, 76. Martin Nagy

Zostavy:
MFK Dukla:
Adam Krejčí — Patrik Vajda (65. Marek Frimmel), Ján Nosko (90. Ľuboš Kupčík), Patrik Prikryl, Lukáš Migaľa — Jakub Uhrinčať (55. Dávid Richtárech), Gabriel Snitka (65. Lukáš Laksík) — Matej Starší, Jozef Dolný (55. Geron Tocka), Róbert Polievka (K) — Miladin Vujošević
Tréneri: Stanislav Varga, Štefan Rusnák

MFK Skalica: Martin Junas — Martin Nagy (K), Michal Ranko, Filip Blažek, Ján Mizerák — Matúš Mader, Mário Hollý – Miroslav Almaský (84. Timotej Kollár), Jakub Šulc (56. Straczek Piotr), Michal Horodník (90+4. Richard Nemergut) — Daniel Šebesta
Tréneri: Jozef Kostelník, Pavol Majerník, Martin Poloha

Diváci: 425
Rozhodovali: Filip Malárik — Peter Mihalík, Simeon Vass —Patrik Papuča

Výherné čísla tomboly bulletinu Góól!: I. cena č. 392, II. cena č. 78 a III. cena č. 266.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

Ľ. Faktor: V doraste platíme daň za slabú II. ligu, do ktorej Dukla spadla