• Starší žiaci už hrajú o titul, pätnástka remizovala na pôde silnej Žiliny
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 28.02.2022

Starší žiaci už hrajú o titul, pätnástka remizovala na pôde silnej Žiliny

Starší žiaci MFK Dukla Banská Bystrica hrali cez víkend v Žiline prvé kolo nadstavbovej časti o titul majstra republiky vo svojich kategóriách. Dobrým výsledkom sa blysla naša U15-ka. Dokázala remizovať na pôde prvého celku súťaže skupiny stred po základnej časti MŠK Žilina 1:1. Naša štrnástka žiaľ s týmto súperom prehrala o dva góly.

U 15:

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 40. Kubala – 42. Glemba. Rozhodoval: Matula. ČK: Slovák (Dukla) za hru rukou mimo pokutového územia, zmarenie šance súpera.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Môťovský (29. Stupavský), Chromek, Rusňák, Králik - Rubint, Glemba, Korčok (69. Stacho) - Kobzoš (69. Vaňovec), Pažout (55. Jedlička) (72. Černák), Korim (55. Zbyňovský)

U 15-ka sa poučila z posledného zápasu s týmto súperom a svoju hru postavila v Žiline na dobrej defenzíve. Podstatné bolo, že sa vyvarovala chybám, takže domáci to mali vpredu oveľa ťažšie. Napriek tomu polčas vyhrali 1:0 smolným gólom pre naše družstvo tesne pred prestávkou, keď sa presadil Kubala po nešťastnom teči jedného z našich obrancov. Po zmene strán sme rýchlo ťažili z rohového kopu, na 1:1 vyrovnal Glemba. Mladí Žilinčania sa potom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu hlavne v závere duelu, kedy sme už museli hrať bez vylúčeného brankára Slováka. Tlak súpera naši chlapci ustáli a získali cenný bod v prvom stretnutí nadstavbovej časti o titul.

Remízový duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Pred zápasom sme si uvedomovali kde a s akým súperom hráme, najmä vzhľadom na vzájomný zápas spred dvoch týždňov, kedy sme doma vysoko prehrali. V tomto zápase však chalani oveľa lepšie bránili, dostupovali súpera a v súbojoch boli odvážnejší a dôraznejší ako naposledy. Počas video analýzy sme si ukázali, kde sme robili chyby, a je potešiteľné, že sme ich neopakovali. Súper svojou kvalitou bol aktívnejší a mal hernú prevahu, no do šancí sa ťažko dostával, kedy musím opäť vyzdvihnúť nasadenie a prístup chalanov k zápasu. Gól sme inkasovali v úplnom závere polčasu po teči naším obrancom. V ofenzívnej fáze sme to mali náročné, zakladanie útokov sa nám ešte darilo, no v stredovej zóne bol súper dynamický, zdravo agresívny a dokázal eliminovať naše silné stránky. My sme dali gól po rohovom kope, čo vzhľadom na fakt, že tejto hernej činnosti sa v tomto veku ešte na tréningu vôbec nevenujeme, je pozitívne. V závere sme aj so šťastím ustáli záverečný tlak a štandardky súpera po vylúčení nášho brankára za hru rukou mimo pokutové územie, ktoré však bolo vyústením viac menej zhodou nešťastných okamihov ako úmysel alebo nekoncentrovanosť. Za celozápasový výkon však chalanom ďakujem, a patrí medzi najlepšie, čo sme spolu.“

Brankár Dukly Peter Slovák je aktuálne v reprezentačnej nominácii Slovenska kategórie U15 na kontrolnom zraze v Dunajskej Strede.

Ostatné výsledky:

Prešov – Jupie 3:1.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka doma na umelej tráve na Štiavničkách v sobotu 5. marca o 14.30 hodine a sily si zmeria s MFK Zemplín Michalovce.

U 14:

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:0)

Góly: 3. Rýs, 49. Žilinský, 64. Lábo – 45. Page. Rozhodoval: Matula. Bez kariet.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga - Bednarčík, Valach, Illéš (36. Lichý), Hajdúch (57. Fuchs) – Chromek (65. Štefanovský), Debnár - Vidhold, Ferenc (60. Kostúr), Čupka - Page.

Štrnástka Dukly odolávala favoritovi zápasu a v niektorých pasážach hry mu bola viac než vyrovnaným súperom. Duel ovplyvnil rýchly gól žilinského hráča Rýsa. Do polčasu sme však mohli vyrovnať, s pribúdajúcimi minútami sa totiž Duklisti z inkasovaného zásahu otriasli, vyrovnali hru a vytvorili si aj šance. Presadili sa napokon až v úvode druhého dejstva. Na dobrú loptu si nabehol Page a vyrovnal na 1:1. Domáci potom prevzali iniciatívu, dokázali rýchlo odpovedať Žilinským na 2:1 a po hodine hry pridali aj tretí gól kapitánom Lábom, ktorý bol kľúčovou postavou zápasu. Žilina teda potvrdila rolu favorita a vyhrala 3:1.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Nezačali sme zápas práve najlepšie. Už v úvode sme inkasovali gól po zbytočnej chybe našej obrany. Tento moment nás nezlomil, aj keď súper mal miernu  prevahu. Postupne sme hru vyrovnali a začali sa dostávať do šancí. Druhý polčas začal súper tlakom, zatlačil nás pred našu bránku, ale chlapci dobre bránili a po našej peknej prihrávke na nabiehajúceho útočníka sme vyrovnali. Aj po tomto góle mal súper hru pod kontrolou a hlavne mal v strede poľa rozdielového Lábu, ktorý rozhodol o víťazstve domácich. Žilinčania boli futbalovejší a zaslúžene zvíťazili.“

Prešov – Jupie 1:2.