Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Ľubomír Willwéber podstúpil operáciu, má sa už lepšie
A tím / Miroslav Čief / 12.08.2020

Ľubomír Willwéber podstúpil operáciu, má sa už lepšie

Ľubomír Willwéber podstúpil operáciu, má sa už lepšie
Jeho strata je pre nás citeľná. Stredovú formáciu Dukly si bez neho ťažko možno predstaviť. V každom zápase obehá veľký priestor, bojuje a odrobí penzum práce. Predsa mu však čosi vystavilo stopku- zranenie. Ľubomíra Willwébera tak v novej sezóne v zostave Dukly zatiaľ nevidíme. Prečo je tomu tak nám objasnil on sám v našom kratšom rozhovore.

Patrí mu stabilné miesto v zostave trénera Stanislava Vargu na poste defenzívneho stredopoliara. Neobjavoval sa však v prípravných zápasoch, nehral ani v prvom kole proti Slovanu B vo Zvolene a započuli sme aj hlas fanúšikov Dukly, či nebodaj neprestúpil. Za všetkým je však čosi iné, nepríjemné zranenie. „Pravdepodobne sa mi to stalo v zápase s Dubnicou v poslednom zápase sezóny. Ale vtedy som nejakú bolesť nepociťoval, až následne, keď mi dvakrát vyskočilo rameno som to začal riešiť s doktorom. Zistilo sa, že mám zlomenú kostičku v ramene. Stanoviskom doktora bola operácia relatívne v krátkej dobe. Operácia prebiehala minulý týždeň v pondelok v Banskej Bystrici, kde mi rameno zafixovali dvomi skrutkami,“ začal rozprávanie Ľubo.

Prvé hodiny a dni po zákroku neboli med lízať. Cítil bolesť, pretrpel ju však. Dnes sa má už o poznanie lepšie. „Rehabilitácia zatiaľ prebieha len u mňa doma, viac sa dozviem po najbližšej kontrole u doktora. Prvé dva dni po operácii boli skutočne ťažké, ale každým dňom sa to zlepšuje. Ešte presne teraz neviem, kedy sa dostanem do tréningového procesu, ale dúfam, že čo najskôr. Zatiaľ sa budem pripravovať s kondičným trénerom a fyzioterapeutom,“ pokračoval s tým, že ani on sám nevie, kedy sa vráti do zápasového kolotoča.

Boľačky sa mu však akiste ľahšie hoja pri pohľade na vstup nášho mužstva do druholigovej sezóny. Obidva zápasy sme vyhrali, ešte sme neinkasovali, videl Ľubomír tieto naše vystúpenia? „Áno, samozrejme, obidva zápasy som videl. Na prvom vo Zvolene proti Slovanu B som bol osobne, druhý v Dubnici som si pozeral na Futbalnete. Myslím si, že našich 6 bodov je zaslúžených, chalani podali dobré výkony a boli lepší v každom zápase,“ vyjadril spokojnosť.

Nateraz nám neostáva nič iné, ako len čakať na jeho zotavenie. Sezóna bude dlhá a ťažká a Ľubove kvality budeme potrebovať. „V druholigovej súťaži máme po minulej sezóne určite tie najvyššie ciele, chceme ísť od zápasu k zápasu a vždy je najdôležitejší ten najbližší. Ja budem spokojný, keď sa mužstvu bude dariť zbierať čo najviac bodov, budeme hrať pekný futbal a budú sa nám chalanom vyhýbať zranenia. Stavať môžeme na dobrom kolektíve a zodpovednej príprave na každý tréning či zápas, to je zároveň aj najväčšia sila nášho mužstva Dukly,“ zakončil.

Ľubomírovi Willwéberovi prajeme v mene MFK Dukla skoré vyzdravenie a návrat na ihrisko!