Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Hráči A- tímu absolvovali odborné fyzické testovanie
A tím / Miroslav Čief / 16.01.2021

Hráči A- tímu absolvovali odborné fyzické testovanie

Hráči A- tímu absolvovali odborné fyzické testovanie
Zverenci trénera Stanislava Vargu sa 8.1.2021 zúčastnili na fyzickom pretestovaní. Jeho snahou bolo minimalizovať možnosť nekontaktných zranení a súčasne maximalizovať výkon každého hráča. Testovanie sa uskutočnilo na OŠG v Banskej Bystrici a hráči aj realizačný tím si ho pochvaľovali.

O všetkom podstatnom fanúšikov MFK Dukla Banska Bystrica informuje kondičný tréner David Brunn. 'Testovanie sa už tradične uskutočnilo na OŠG v Banskej Bystrici. Priestory osemročného športového gymnázia využívame na účely diagnostiky pohybových schopností už druhý rok, primárne z dôvodu konštantných podmienok, a teda vyššej výpovednej hodnoty nameraných výsledkov. Rovnako postupujeme pri mládežníckych kategóriách, ktoré môžeme následne navzájom porovnávať, resp. hodnotiť pripravenosť mladých hráčov pre mužský futbal,' vysvetľoval súvislosti.

Testovanie A-mužstva sa realizovalo 8.1.2021.


Obsah testov:

-Meranie hmotnosti a percenta podkožného tuku

-Diagnostika odrazových schopností

-Štartová, akceleračná a maximálna rýchlosť

-Rýchlosť so zmenami smeru pohybu

-Silové schopnosti zadných stehenných svalov, adduktorov a abduktorov bedrového kĺbu

-Vytrvalostné schopnosti


'Účelom testovania bolo zistenie východiskovej výkonnostnej úrovne hráčov po krátkej zimnej prestávke a následné vytvorenie individuálnych kondično-silových profilov. Na základe detailne nameraných dát, sa môžeme zamerať na prípadné slabé miesta každého hráča a zvýšiť tak pohybovú kvalitu celého tímu.Našou prioritou je minimalizovať možnosť nekontaktných zranení a súčasne maximalizovať výkon každého hráča,' poznamenal David Brunn.


Samotné testovanie oslovil aj hráčov Dukly 'Dal som do každého testovania všetko, aby to bolo čo najlepšie. Vyhodnotenie je na kondičných tréneroch a našich tréneroch. Najviac sa mi páčil beh na 30 metrov. Tak určite najťažším bol posledný, záťažový test, kde sa išlo do maxima. Myslím si, že každý to odmakal, s tým sme spokojní,' hovoril ofenzívny záložník Jozef Dolný.,

Kapitán Dukly Róbert Polievka: 'Myslím si, že, že za tie 2 týždne čo sme boli doma a mali kvázy voľno sme veľa nestratili, práve naopak, myslím si, že sme sa udržali v celkom dobrej kondícii, Konečné slovo ale mali tréneri, oni zhodnotili, ako sme na tom, Všetci sme museli absolvovať všetky cvičenia a ťažko povedať, ktoré mi najviac vyhovovalo. Ja som viac rýchlostný typ, takže tie kondičné veci mi vôbec nevadia. Čo sa týka samotného testovania, sme zaň radi a keď sa chceme venovať futbalu ako profesionáli, musíme byť prirpavení aj na takéto veci.'