• Aktuality
  • Prvoligistky z Dukly tesne podľahli silnej Žiline
A tím / MFK Dukla (PR) / 24.08.2021

Prvoligistky z Dukly tesne podľahli silnej Žiline

Z duelu so Žilinou (V. Mázorová)

Z duelu so Žilinou (V. Mázorová)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v štvrtom kole najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku tesne podľahli doma v Kremničke druhej Žiline 0:1, keď gól inkasovali z pokutového kopu. Je to vôbec prvá prehra v súťaži, ktorá znamenala iba pokles o jednu priečku v tabuľke. S futbalistkami spod Dubňa si cez víkend zmerali sily aj dievčatá z devätnástky a pätnástky, rovnako žiaľ na súperky nestačili.

Prejdime najprv k zápasu našich žien. Úvodný ako aj jediný gól zápasu padol po nevydarenej rozohrávke Duklistiek v prvých minútach zápasu. Súper vystihol spätnú prihrávku domácej obrany a útočníčka Žiliny sa tak ocitla sama pred brankárkou Tišliarovou, ktorej zákrok v 16-ke bol posúdený ako nedovolený. Avšak bol to veľmi diskutabilný moment. Na biely bod si loptu postavila bývalá hráčka Dukly Patrícia Mudráková, ktorá pokutový kop premenila i napriek tomu, že Tišliarová vystihla smer lopty, no už ju nedokázala vytlačiť mimo bránky – 0:1. Žilina sa snažila pokračovať aj po strelenom góle vo svojej útočnej hre, dobre fungujúca obrana Dukly však už hostky do vyložených šancí nepúšťala, tie tak ohrozovali našu gólmanku najmä prudkými strelami z diaľky. Banskobystričanky sa takisto snažili presadiť i na útočnej polovici a dokázali si vypracovať šance, do tej najväčšej sa dostala Alexandra Štrúbelová, ktorá sa po peknom prieniku ocitla sama pred brankárkou Červíkovou, ale nedokázala ju prekonať.

Obraz hry bol podobný aj v druhom polčase, keď Žilinčanky síce mali prevahu v držaní lopty, ale len s ťažkosťami sa presadzovali cez obranu Dukly. V zápase už ďalší gól nepadol, takže ženy MFK Dukla zaznamenali proti favorizovanému súperovi svoju prvú prehru v sezóne. 

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 5. Mudráková (z 11m). Rozhodoval: Barboriak. Bez kariet.  

Zostava + striedania MFK Dukla: P. Tišliarová - M. Cabadajová, T. Miháliková, A. Herbríková, B. Mileiová (50. K. Tesáková) , A. Štrúbelová (81. Kopernická), N. Veselová, M. Veselková, J. Šimová, L. Pavlíková (50. Čierniková), D. Strečková

Duel so Žilinou nám zhodnotil asistent trénera ženského tímu MFK Dukla Róbert Pavúk:

„Na zápas sme sa poctivo pripravovali. Vedeli sme, že nás čaká zatiaľ najkvalitnejší súper. Za všetko hovorí skutočnosť, že ešte v tejto sezóne neinkasoval gól. Mrzí nás chyba v úvode zápasu, z ktorej rezultovala podľa mňa „sporná“ penalta. Touto chybou sme posadili súpera na koňa. Hráčkam nemáme čo vyčítať, lebo v zápase odovzdali momentálne maximum toho, čo v nich je. Ale aj súpera sme svojim výkonom prinútili k maximálnemu výkonu. Teší nás, že Žilina si v ofenzíve nevypracovala veľa príležitostí. My sme svoje tri príležitosti nepremenili, a tak sa na konci zaslúžene tešili hostky. Kolega Dlobík má v tíme kvalitné hráčky. K víťazstvu im gratulujem. My pracujeme skromne ďalej a krok po kroku budeme posúvať limity našich dievčat. Musím povedať, že som rád za moje rozhodnutie vstúpiť do tohto ženského kolektívu. Lebo je radosť pracovať s takýmito hráčkami. Poďakovanie patrí aj fanúšikom, ktorých prišlo do hľadiska na ženský zápas pekný počet a dievčatá vnímali ich podporu. V poslednej dobe som si vypočul veľa o tom, že sa na Dukle v ženskom úseku nepracovalo a nepracuje kvalitne a že sa tu nič nezmenilo k lepšiemu. Pardon, tieto dievčatá si zaslúžia veľkú úctu a rešpekt. Sú to amatérky, ktoré hrajú zadarmo a obetujú svoj čas pre futbal popri práci a rodine, lebo ho majú radi. Dnes sme boli svedkami aj ich pričinením kvalitného prvoligového zápasu. Je zaujímavé, že ak sa na Dukle pracuje zle s dievčatami, prečo sú najlepšími hráčkami v radoch súperov dievčatá, ktoré futbalovo rástli alebo napredovali v Dukle. Lenka Mazúchová a Klaudia Tyčiaková sú rozdielové hráčky v Nitre. K lídrom Myjavy patria Sára Kršiaková, Zuzana Nárožná či Katarína Vredíková. Dnes ukázala top kvalitu v drese Žiliny naša bývalá hráčka Mudráková. Asi to bude len náhoda, že také veľké množstvo bývalých hráčok Dukly patrí k rozdielovým hráčkam celej ligy. Takže poprosím kuvikov, aby si takéto prázdne reči nechali pre seba. Na Dukle sa so ženami pracuje kvalitne a tento mimoriadne pracovitý tím čaká vzrušujúca budúcnosť.“

Ostatné výsledky:

Ružomberok – Petržalka 6:2, Myjava – Nitra 4:0, N. Zámky – Trnava 1:1, Slovan – Trenčín 15:1.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera v Jaslovských Bohuniciach, kde si zmerajú sily so Spartakom Trnava a to konkrétne v nedeľu 29. augusta o 11.00 hodine.

PORADIE:

1. Slovan 12b, 2. Žilina 12b, 3. Myjava 9b, 4. B. BYSTRICA 7b, 5. Ružomberok 5b, 6. Trnava 4b, 7. Petržalka 3b, 8. Nitra 2b, 9. N. Zámky 1b, 10. Trenčín 1b. 

WU 19:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:1)

Góly: 24. a 65. Obertová, 33. Dietrichová – 28. Čičáková, 58. Matušková.

Zostava a striedania MFK Dukla: L. Pavlíková - A. Skučková, S. Matušková, P. Megyierová, K. Čičáková, S. Brandysová, P. Halgašová, A. Jančíková, N. Mokričková, D. Paterová, S. Hruzová, (K. Skladaná)

Duel sa hral v Strážove a lepšie sa začal pre domácu Žilinu, ktorá išla do vedenia Obertovou. O štyri minúty na to vyrovnala Čičáková, ale nerozhodný stav takisto dlho netrval. Po polhodine hry sa totiž presadila Dietrichová, takže na prestávku išli spokojnejšie mladé futbalistky spod Dubňa. Po zmene strán vyrovnala na 2:2 Matušková, ktorá nastupuje aj za A tím. Žiaľ misky váh na svoju stranu priklonila druhým gólom v zápase Žilinčanka Obertová, ktorá napokon rozhodla o výsledku, keďže v závere Duklistky nevyužili ďalšiu dobrú príležitosť na vyrovnanie.

Tesnú prehru so Žilinou zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Už pred zápasom som vedel, že juniorský tím odovzdá v Žiline kvalitný výkon. Jadro tímu poctivo pracuje niekoľko týždňov. Ďalšie hráčky trénovali individuálne alebo v domovských kluboch a od septembra sa k nám pridajú, čiže sila tímu porastie. Ešte stále pracujeme aj na doplnení kádra. Tento zápas vyhrali domáce hráčky zaslúžene. O ten jeden gól boli lepším tímom. Pozitívom je, že naše dievčatá dokázali dvakrát dotiahnuť náskok súpera. V samom závere nechýbalo veľa, aby sme si odviezli bod. Výsledok nie je najpodstatnejší. Potešil nás výkon tímu. V takomto zložení nastúpil prakticky len druhýkrát. Začali sme pracovať na systémových veciach, ktoré výkon tímu opäť posunú. Bude zaujímavé zhodnotiť juniorské družstvo po polročnej práci, lebo má neuveriteľný potenciál. Hlavným cieľom je posunúť hráčky po hernej aj kondičnej stránke a pripraviť ich pre A - tím. Som v tomto smere optimista, lebo hráčky majú chuť na sebe pracovať a zlepšovať sa.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Topoľčany – Pov. Bystrica 3:0, Trenčín – Martin 16:1, Jupie – Prievidza 0:6.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v druhom kole 1. ligy zmerajú sily s GFC Topoľčanysobotu 28. augusta10.00 hodine na ihrisku v Hornej Mičinej.

WU 15:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 17:0 (6:0)

Zostava + striedania MFK Dukla: S. Dobrocká, E. Vrábľová, N. Lapinová, S. Fabianová, L. Hlinková, K. Chabanová, S. Laššanová, L. Gaňová, I. Hrušková, M. Piliarová, Z. Konopová (hokejové striedanie: N. Očenášová, S. Sýkorková, K. Hauserová, V. M. Vesely) 

Ponúkame vám hodnotenie trénera žiačok Dukly Róberta Pavúka:

„Dievčatá z našej 15-ky absolvovali súťažný zápas v takomto zložení prakticky skoro po roku. Hoci každého zaujíma v prvom rade výsledok, pre mňa ako trénera je v tejto kategórii absolútne nepodstatný. Poviem to takto, po roku bez futbalu je obrovský úspech, že sme nastúpili na zápas. Dievčatá sa do Žiliny veľmi tešili. Natrafili sme na silného súpera s väčším výberom koncových hráčok 2007. My sme na tom opačne. Máme mladý, ale perspektívny tím. Väčšia polovica dievčat patrí stále len do kategórie WU-13. Pre niektoré hráčky to bol vôbec ich prvý majstrovský zápas v živote. Napriek prehre mali radosť z hry a z toho, že si mohli zmerať sily so silným protivníkom. Dali do toho srdiečko a ukázali svoju lásku k futbalu. Strávili sme spolu pekný športový deň a teším sa na ďalšiu prácu s našimi malými hviezdičkami. Veľmi pekne ďakujeme rodičom za podporu, pomoc a trpezlivosť pri tvorbe tohto tímu.“

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Topoľčany – Pov. Bystrica 1:1, Trenčín – Martin 3:0, Jupie – Prievidza 1:7.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v druhom kole 1. ligy WU-15 zmerajú sily s GFC Topoľčanysobotu 28. augusta12.00 hodine na ihrisku v Hornej Mičinej.

FOTO: Viky Mázorová:

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sumár mládeže: Dorasty proti Žiline nebodovali

Čítať viac
A tím

Výborný druholigový futbal pod Dubňom, body do tabuľky pre MFK Dukla

Čítať viac
A tím

FK Mladá Boleslav - MFK Dukla B.Bystrica 4:3 /1:2/

Čítať viac
A tím

Paťo Prikryl si na darčeky nepotrpí, oželieť musí vianočný turnaj

Čítať viac
Dorast

Na Trenčín náš dorast nestačil

Čítať viac
A tím

Proti Slavoju Trebišov rozlúčka so Sašom Savičom

Čítať viac