Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Hruška pred Dunajskou Stredou: Sústredíme sa na vlastný výkon, iným smerom sa nepozeráme
A tím / MFK Dukla / 19.05.2023

Hruška pred Dunajskou Stredou: Sústredíme sa na vlastný výkon, iným smerom sa nepozeráme

Hruška pred Dunajskou Stredou: Sústredíme sa na vlastný výkon, iným smerom sa nepozeráme
Futbalisti MFK Banská Bystrica cestujú v poslednom zápase nadstavbovej časti Fortuna ligy na pôdu Dunajskej Stredy. Avšak už teraz je jasné, že to pre nováčika ligy nebude posledný duel sezóny, pretože ho čaká play -off o Európsku Konferenčnú ligu. Pred zápasom sme vyspovedali brankára Matúša Hrušku (28).
PREŽÍVAJÚ KRÁSNY SEN

Rodák z dedinky Varín neďaleko Žiliny je v Banskej Bystrici už štvrtú kompletnú sezónu a v tíme trénera Ščasného je jasnou jednotkou, keď doteraz odchytal 31 zápasov. „Z pohľadu klubu je to skvelá sezóna, ja som zas dostal veľa gólov, ale bol som stále v bráne. Myslím si, že môžem byť rád aj ja osobne za túto sezónu. Je krásne sa rozprávať kolo pred koncom nadstavby o Európe a my reálne pomýšľame na pohárovú Európu,“ povedal 28-ročný gólman, ktorý do slovenskej Dukly prišiel z českej Dukly Praha. Minimálne jeden zápas ešte Banskú Bystrici doma čaká, zopakuje sa viac než 6 tisícová návšteva ako s bratislavským Slovanom. „Nikto nám neveril, je to krásny sen. Uvidíme, čo nám prinesie posledný týždeň a chceme sa dôkladne pripraviť, aby sme potešili našich verných fanúšikov. Určite budeme hrať jeden zápas doma a snáď príde podobná návšteva ako proti Slovanu. Táto časť sezóny je mimoriadne atraktívna, má to náboj, o niečo sa hrá a to cítia aj ľudia,“ dodal Hruška a pozrel sa bližšie aj na posledného súpera v nadstavbe. „Doma sme proti nim odohrali dramatický zápas, kde každý videl tie momenty na konci zápasu a mohli sme remizovať 3:3. Nechceme sa pozerať na tabuľku, kalkulovať, vymýšľať a nebyť nohami na zemi. Ideme tam podať dobrý výkon a necháme sa prekvapiť, na aké miesto to bude stačiť po nadstavbe.“

BEZ VIACERÝCH PILIEROV KÁDRA

Tréner Ščasný nemôže do zápasu počítať s nasledovnými hráčmi, pričom je potešením, že trénuje s tímom Róbert Polievka. „Je s nami už v procese, zatiaľ do ťažkých vecí s ním nejdeme a určite chceme, aby na baráž bol nachystaný. Ďalej nebude hrať Depetris, Faško, Rymarenko, Willwéber, i Gorosito. Títo hráči necestujú s nami do Dunajskej Stredy, chceme dať im čas, aby si doliečili menšie zranenia a oddýchli si. Šancu dostanú hráči z lavičky a verím, že sa jej dostatočne chopia,“ povedal lodivod Dukly Michal Ščasný. Duel sa hrá 20. mája s výkopom od 18.00, hlavným rozhodcom bude Kristián Micheľ.