Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Ideme sa pobiť o siedme miesto, hovorí pred duelom v Skalici Dávid Richtárech
A tím / MFK Dukla BB / 08.03.2024

Ideme sa pobiť o siedme miesto, hovorí pred duelom v Skalici Dávid Richtárech

foto: Archív MFK Dukla, BBonline.sk

foto: Archív MFK Dukla, BBonline.sk

Náš A-tím čaká v sobotu stretnutie prvého kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa. V Skalici sa pokúsi opäť zvíťaziť.

Po treste za karty je trénerom k dispozícii Dávid Richtárech, ktorý prehovoril aj o atmosfére v tíme po nevydarenom zápase s Košicami: „Dostali sme dva dni voľno. Dúfam, že nám to pomohlo, lebo všetci sme sklamaní. Všetci sme chceli byť v tej prvej šestke, merať sa s tými najlepšími. Máme pred sebou ešte desať kôl, takže musíme pokračovať. Určite sa ideme pobiť o to siedme miesto, aby sme mohli hrať o Európu.“

Naši hráči boli k prvej šestke blízko, ale napokon budú bojovať v spodnej skupine.Ak víťaz Slovnaft Cupu obsadí jednu z prvých troch priečok Niké ligy, tak o štvrtú miestenku v predkolách pohárovej Európy sa v play-off pobijú celky od 4. po 7. miesto. Aj asistent trénera Štefan Rusnák poukázal na nové výzvy: „Bodov sme mali viac ako minulý rok, vtedy sme mali šťastie v tom poslednom zápase, že tie výsledky nám sadli. Teraz sme to mali vo svojich rukách, nevyšlo nám to, ale tá liga bola tak vyrovnaná, že z tých mužstiev tam mohol byť hocikto. Vyšlo to teraz takto, ale hráči aj tento týždeň pracovali dobre a motivácia tam je. Chvíľku sme boli sklamaní, ale hráči majú motiváciu pobiť sa o tú baráž. Máme hráčov, ktorí môžu byť najlepší strelci ligy, to by bola tiež dobrá vizitka pre klub.Sú tu hráči, ktorí menej hrávali. Tú šancu určite dostanú, možno už teraz v Skalici. Čakáme od nich, že ukážu, že patria do kádra.“

Na jeseň sa našim hráčom proti Skalici darilo. Doma vyhrali 2:1 a vonku 3:0 z nášho pohľadu. Skaličania v lige na jar ešte nevyhrali, ale asistent trénera Rusnák neočakáva nič jednoduché: „Momentálne tam nie je ideálny terén. Súper je dobre defenzívne založený, majú vysokých hráčov, tak uvidíme, čo nám súper dovolí, ale budeme sa chcieť prezentovať svojím štýlom. Hrať útočne, pokúsiť sa dať nejaké góly a verím tomu, že vstúpime do druhej šestky víťazstvom a budeme sa posúvať.“

Náš tím bude chcieť potvrdiť, že na ihriskách súperov sa mu darí, keď mu v tabuľke „vonku“ patrí 2. priečka. Náročný duel očakáva aj Richtárech: „Ťažký súper. Odkedy som tu, ešte aj v druhej lige, boli všetky zápasy s nimi o minimálnom počte gólov, až na ten posledný. Oni sú doma silní, aj vonku sú nepríjemní. Je tam veľa skúsených hráčov, takže určite ťažký súper.“

Stretnutie 1. kola skupiny o udržanie sa v Niké lige medzi MFK Skalica a MFK Dukla Banská Bystrica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 9. marca o 15.00 h. Hlavným arbitrom bude Marián Ruc, na čiarach mu bude asistovať Tomáš Straka a Rastislav Kuba. Zápas bude vysielať Voyo.